Teknoloji

ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR

ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR, güncel bilgiler bölümümüzde ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR haberimizin detayları..

ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR

ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR
ZOOM NEDİR: Zoom kısaca Zoom Video Communications aracılığıyla geliştirilen bir video konferans programıdır. Zoom’un resmi sitesine ise bu bağlantıdan varabilirsiniz, https://zoom.us/download

Zoom 21 nisan 2011 tarihinde kurulmuştur. Zoom programının günümüzde kullanımının artmasının başlıca sebebi dünya çapında patlak vermiş olan (covid-19) koronavirüstür. Bu zamanda okulların uzaktan eğitime geçmesi , iş yerlerinin uzaktan çalışmaya başlaması gibi nedenler zoom programının kullanımını arttırmıştır.

ZOOM PROGRAMINI TELEFONA İNDİRİP KULLANMA
Zoom programını Android telefona indirmek için Play Store’dan basit bir şekilde indirip girebilirsiniz. Uygulamaya girdiğinizde direk karşınızda ‘Join Meeting’ tuşu bulunur bu tuşa basıp öğretmeninizin yahut toplantısına gireceğiniz birinin ID ardından şifre var ise şifresini girip toplantıya ulaşabilirsiniz.
IOS telefonlarda App Store’den indirdikten sonra süreç aynı işler uygulamaya girip aynı yolları izledikten sonra basit bir şekilde toplantıya katılabilirsiniz.

ZOOM GİRİŞ YAPMA (SIGN UP)
Zoom programını indirmek için siteye girdiğinizde karşınızda sign up yani kaydol tuşu bulunur. Bu tuşa bastıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran gelir;

Bu erkanda uygulamaya E-mail adresiniz yahut Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabınız ile kaydolabilirsiniz. E-mail adresiniz ile giriş yaptıysanız E-mail adresinize bir posta gelecek o postadaki linke yahut tuşa basarak giriş uygulayabilirsiniz.
Giriş yaptıktan sonra bu ekran gelecektir yukarıdan ‘JOIN A MEETING’ dedikten sonra ID’ girince sizi bir ekrana atar ve bir dosya indirir. Eğer indirme işlemi otomatik olarak başlamadıysa;

‘Don’t have Zoom Client installed? Download Now’ linkine tıklayarak indirme işlemini manuel olarak başlatabilirsiniz. Eğer programı indirmek istemiyorsanız altındaki ‘Having issues with Zoom Client? Join from Your Browser’ linkine tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.
Linke tıkladıktan sonra inen programı çalıştırdıktan sonra;
Ekranımıza bu yüklenme ekranı gelecek yüklenme tamamlandıktan sonra uygulama otomatik çalışacaktır. Çalışmazsa masaüstüne gelen kısayoldan manuel olarak çalıştırabiliriz.

 

 

Bu ekran geldikten sonra öğretmenimiz yahut toplantısına gireceğimiz birinin ID’si ve var ise şifresi ile birlikte giriş yapabiliriz.

Paylaş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu