Başvurular

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması, başvurular bölümümüzde Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Türkiye en köklü ve güvenilir bankalarından olan Ziraat Bankası emekli maaş ve ikramiyeleri, personel maaşları, sosyal yardım ödemeleri gibi farklı para transferlerine aracılık eden büyük bankalar içinde.

Ziraat bankası bakiye sorgulaması ekranı ile hesabınızdaki çalışmaleri görebilir, kimden ne kadar para yattığını tüm ayrıntıları ile gözlemleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması yapmak için birden fazla yöntemden bahsedilebilir.

  • İnternet ve mobil bankacılık
  • Ziraat ATM yahut şubeleri üzerinden yapılan sorgulama işlemi
  • SMS yöntemi ile yapılan sorgulama

SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması 

Güçlü altyapı hizmetine sahip Ziraat Bankası üyelerine SMS yöntemiyle bakiye sorgulama olanağı sunan banka kuruluşlarından biridir. Bunun için  BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli gelmektedir. Böylelikle Ziraat Bankası’ndaki ilk 10 hesabınızdaki bakiyeyle alakalı en güncel bilgiler telefonunuza gönderilir.

Eğer bir hesabınızla alakalı değişimi kontrol etmek isteğe göre BAKIYE yazdıktan sonra alakalı kartın son 4 hanesini ekleyerek 4747’ye mesaj atmanız yeterli gelmektedir. Mesaj attıktan yalnızca birkaç dakika sonra kartınızla alakalı bilgiler ekranınıza yansır.

Sosyal güvenlik kurumuna ait evraklarınızı takip etmek için: DYS Evrak Takibi ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazımızı okuyunuz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Bakiye Sorgulaması 

İnternet bankacılığının giderek gelişmesiyle birlikte tüm işlemlerin online şubeden yapılması artık çok daha basittir. Şubeye gitmeden yahut ATM’ye gerek kalmadan kısa bir sürede istediğimiz işlemin online olarak yapılması için ziraat bankası online müşterisi olmanız gerekir.

Bunun için en yakın şubeye gidip, internet müşteri numara ve şifresi almanız gerekir. Bu numaraya sahip olanlar Ziraat bankası online işlemler üzerinden sisteme giriş yaparak, hesaplarım sekmesinden tüm hesapları ile alakalı güncel bilgilere ulaşabilir.

Ayrıca hesapları ile alakalı tüm işlemleri online şubeden yürütebilir.

  • Para transferleri,
  • Ödeme işlemleri,
  • Hesap iptali
  • Yeni mevduat hesabı açma gibi işlemler yapılabilir.

Ziraat Bankası E-Devletten Bakiye Sorgulama İşlemi Yapılabilir Mi?

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması işlemi e-devlet üzerinden doğrudan yapılabilen bir işlem değildir. E-devlet üzerinden ziraat bankası uygulamasına girilse bile bakiye detaylarını görüntülemek için bankanın resmi online işlemler sitesine yönlendirme gerçekleşiyor. Yönlendirme sonrası müşteri numaranız ve şifrenizle online olduktan sonra bakiye öğrenme işlemini yapabilirsiniz. Aksi halde e-devlet üzerinden doğrudan bir bakiye sorgulama ekranına ulaşmak olabilecek değildir.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Bakiye Sorgulaması 

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması işlemini bankaya yahut ATM’ye gitmeden yapmak isteyenler için en pratik yollardan bir diğeride müşteri hizmetlerini aramak. 444 00 00 numarası üzerinden telesekretere bağlanabilir, vadeli vadesiz hesap bakiye sorgulaması işlemlerini, kredi kartı borcunu, yatırım hesabındaki bakiyeyi, bunun bunun yanında e-cüzdan uygulamasındaki bakiyenizi kontrolünü yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin avantajı bakiye sorgulama işleminin 7/24 yapılabilmesi, şubeye, ATM’ye ve internet bankacılığına gereksinim bırakmamasıdır.

Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden bakiye öğrenme

Bugün herkesin elinde bulunan mobil cihazlar aracılığıyla müşterisi olduğumuz bankanın bir şubesini de cebimizde taşıyabilinmekte. Mobil bankacılıkta önemli bir hizmet değerine erişmiş bulunan ziraat bankasının mobil uygulamasını indirerek, hem bakiye sorgulayabilir hem de diğer bankacılık işlemlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yatırım işlemlerinden bakiye bilgileri öğrenmeye, arbitraj ve fatura ödeme gibi birden fazla işlevi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması işlemi ATM’den nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’ndaki hesabınızla alakalı son bakiye detaylarını görmek için alakalı hesaba tanımlı Bankart’ınızı herhangi bir Ziraat ATM’sine takmanız yeterli gelmektedir. Şifrenizi girdikten sonra bakiye bilgileri sekmesi üzerinden son güncel rakama ulaşmakla birlikte ne zaman, kimden, ne kadar para yattığını görmeniz de olabilecekdür. Ziraat Bankası ATM’leri dışında diğer banka ATM’leri üzerinden de bakiye görüntüleme uygulayabilirsiniz. Lakin detaylara göremeyebilirsiniz. Ayrıca para çekmeniz halinde de bazı özel bankaların birtakım kullanım ücreti alması olabilecekdür.

Yardımlara nasıl başvuru yapacağınızı buradan anlatıyoruz. Cimer, Açıkkapı ve E devlet gibi dijital başvuru yollarını buradan paylaşmak istedik.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu