Başvurular

Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvurusu (önlisans ve lisans mezun) 2022

Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvurusu (önlisans ve lisans mezun) 2022, iş başvuruları bölümünde Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvurusu (önlisans ve lisans mezun) ile ilgili bilgi aktaracağız. Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvurusu (önlisans ve lisans mezun) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvurusu (önlisans ve lisans mezun)

Zabıta Alımı Önlisans ve Lisans Mezunu Başvurusu

Yayınlanan son ilana göre B ehliyeti ile zabıta memuru alımı yapılacağı kılavuz şeklinde sunuldu. Adaylarda aranan özel ve genel şartları adayların ulaşımine açıldı. Alımı Çardaklı Belediye Başkanlığı yapmaktadır.

Türkiye Genelinden Başvurular Nasıl Alınacak

Adaylar başvurularını 25 Ağustos 2021 ile 27 Ağustos 2021 tarihleri içinde Nevzat Ayaz Mah. İstasyon Cd. No:33 Çardaklı Kasabası Atkaracalar/ Çankırı adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Adaylarda Aranan Ortak ve Genel Şartları

İlan edilen zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul saygınlığıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle alakalı olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan çeşitlerinden gösterilen asgari KPSS 60 puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde bulunan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik bölümünde gösterilen minimum B yahut D sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu