Başvurular

YSK Seçim Müdürlükleri 103 VHKİ Zabıt Katibi Alımı 63 Şehir Listesi 2022

YSK Seçim Müdürlükleri 103 VHKİ Zabıt Katibi Alımı 63 Şehir Listesi 2022, iş başvuruları bölümünde YSK Seçim Müdürlükleri 103 VHKİ Zabıt Katibi Alımı 63 Şehir Listesi ile ilgili bilgi aktaracağız. YSK Seçim Müdürlükleri 103 VHKİ Zabıt Katibi Alımı 63 Şehir Listesi ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

YSK Seçim Müdürlükleri 103 VHKİ Zabıt Katibi Alımı 63 Şehir Listesi

Yüksek Seçim Kurulu Seçim Müdürlükleri 103 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

YSK Seçim Müdürlükleri 10 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 90 zabıt katibi ve 3 şoför alımı yapıyor. En az lise mezunu adaylar başvurularını nasıl yapacağı detayları sunuldu. 63 şehir listesi aşağıda verilen kılavuz içinde tablo halinde sunulmuştur.

Başvuru Özel Şartları

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; minimum lise yahut dengi okul mezunu olmak. Şoför alımı kadrosuna atanabilmek için; En az lise yahut dengi okul mezunu olmak. Geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Okul Bölüm şartları aranmamaktadır.

Başvurusu Nasıl Yapılacak

Başvurular 7 Ekim 2021 tarihinde saat 09.00’da başlayıp 18 Ekim 2021 tarihinde mesai bitimi itibariyle (saat 17.00) sona erecektir. Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde (https://www.ysk.gov.tr) bulunan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru KPSS Şartı Durumu

Başvuru yapacak adayların, müracaatlarını tamamlandıktan sonra, adaylar lisans mezunları için KPSSP3 puan türü, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü, lise mezunları için ise KPSSP94 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak tek bir liste halinde puan sıralamasına tabi tutulacaktır. En az KPSS 70 puan şartı bulunmaktadır.

Yaş ve diğer tüm durumlar için kılavuzu inceleyiniz. Yaş şartı belirtilmemiştir. 657 devlet memurları kanunu 48 madde bu alımda geçerli olacaktır.

YSK Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu