Başvurular

YSK Başvuru 2022! Yüksek Seçim Kurulu 9 Kamu Personeli Alımı 2022

YSK Başvuru 2021! Yüksek Seçim Kurulu 9 Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde YSK Başvuru 2021! Yüksek Seçim Kurulu 9 Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. YSK Başvuru 2021! Yüksek Seçim Kurulu 9 Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

YSK Başvuru 2021! Yüksek Seçim Kurulu 9 Kamu Personeli Alımı

Yüksek Seçim Kurulu 9 kamu personeli alımı yapacağını dile getirdi. YSK Başkanlığı genel açıklamasına göre Kamu Personeli Seçmen Sınavı puanları KPSS B grubu üzerinden alımlar tamamlanacak. Bu bağlamda 6 adet Sözleşmeli Çözümleyici ve de 3 adet Sözleşmeli Programcı alımı yapılacak. Alınacak kişi rakamının on katı kadar sözlü sınava çağrı yapılacak.

YSK Bilişim Personeli Başvuru Şartları

Yüksek Seçim Kurulu başvuru şartları şu biçimde:

Emeklilik yahut yaşlılık aylığı almamak,

2020 kpssp3 puan türünde minimum 60 almak,

Yds’de minimum d puan ve üzeri veya ÖSYM aracılığıyla tespit edilen diğer puanlar,

Son bir yıl içinde hizmet anlaşmasine aykırı hareket etmemiş olmak,

Sözleşme feshi durumlarının olmaması,

Göreve engel bir hastalığı bulunmamak,

Sadece bir pozisyon için başvuru yapılacak.

YSK Başvuru Zamanı ve Şekli

Yüksek seçim kurulu işçi alımı için başvuru yeri zamanı vs. konuları için önemli detaylar şu biçimde:

Yapılacak başvurular 14.06.2021 tarihinde ve 09.00 itibariyle ekranlara gelecek, 23.06.2021 günü saat 17.00’de sonlanacak.

Yüksek Seçim Kurulu (https://www.ysk.gov.tr) adresi üzerindeki Aday Başvuru Formu eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. Alım Ankara şehrine yapılacak.

Kadro rakamının 10 katı aday çağrılarak sözlü sınavlar yaşanacaktir. Aynı puana sahip başka adaylar olması halinde sözlü sınav yapılacaktır.

YSK başvuru 2021 sözlü sınava hak kazanmış olan aday listesi Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesi üzerinden takip edilebilir.

Başvuru ve sınav hakkı kazanamayan adaylar için internet sitesi yahut diğer alanlardan bir açıklama yapılmayacaktır. Kazanan adayların açıklaması sitede bulunacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu