Başvurular

YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak 2022

YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

YSK 8400 TL Maaşla 6 Sözleşmeli kamu Personeli Alacak

YSK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 8400 TL maaşla kamu personel alım ilanı yayınlanarak kılavuz sunuldu. YSK ilanına kimlerin nasıl başvuru yapacağı ve tarihleri şöyle verilmiştir.

Genel Başvuru Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olması istenmektedir.

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde minimum 60 almış olmak.

Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgi sistemleri mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, adli bilişim mühendisliği ile fakültelerin matematik, fizik, istatistik, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, enformasyon teknolojileri, matematik-bilgisayar, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümü veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi yahut yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Yabancı Dil Sınavından (YDS) minimum (D) düzeyinde puan almış olmak yahut YDS dışındaki sınavlarında YDS (D) düzeyine eş değer ÖSYM aracılığıyla tespit edilen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşkıymetlikleri ve geçerlilik süresi ile alakalı ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi saygınlığıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşkıymetlikleri” ile ilgiliki kararı esas alınacaktır.)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre anlaşmali olarak çalışmakta iken, son bir yıl içinde hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle Kurumlarca anlaşmasinin feshedilmemiş olması yahut anlaşma dönemi içinde anlaşmayi tek taraflı feshetmemiş olması gereklidir.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmaması isteniyor.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru Tarihi: Başvurular 14 Haziran 2021 tarihi ile 23 Haziran 2021 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir. YSK resmi internet sayfası üzerinden form doldurularak başvuru neticelendirılır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu