Başvurular

YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı 2022

YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

YSK 48 Şehir En Az Lise Mezunu 103 Personel, İşçi ve Memur Alımı

Yüksek Seçim Kurulu aracılığıyla 48 Şehir 103 Kamu personeli alımı yapacağını ilan etti.  YSK minimum lise mezunu şoför alımı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı ve zabıt katibi alımı yapıyor. Başvurusu 7 Ekimde ekranlara gelecek ve 18 Ekim tarihinde sona erecek.

YSK 103 Personel Alımı

Yüksek Seçim Kurulu aracılığıyla kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Yayınlanan ilana göre YSK 103 adet memur alımı / kamu personeli alımı yapılacak. Başvurular 7 Ekim 18 Ekim tarihlerinde alınacaktır.

Şehir Listesi

Adana, Ankara, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Bayman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ,  Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat ve Zonguldak illeri olacak biçimde toplamda 48 adet ile personel alımları yapılacak.

Özel Şartlar

En az lise mezunu yahut dengi olan adaylar ilana başvuru yapa bilecektir. Adaylarda ehliyet şartı olarak minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Genel Şartlar

Görevini devamlı yapmasına engel durumu bulunan bireyler ilana başvuru yapamayacaktır.

KPSS puan şartı olarak unvanların gerektiği puana sahip olmak gerekiyor.

Memurlar kanununda bulunan diğer şartları da taşımak gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Başvurular online olarak elektronik ortamda https://www.ysk.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Belirtilen dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 7 Ekim 2021 tarihi itibari ile gece 00:01 ekranlara gelecek olup en geç müracaatlar 18 Ekim 2021 tarihinde saat 23:59 da sona erecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu