Başvurular

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde..

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtubeden Para Kazanmak

Günümüzde birden çok kullanıcı Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Konusunu düşünüyor. Lakin YouTube üzerinde içerikler üreterek para kazanmak için bazı şartlar yer alıyor. YouTuber olmak ve içerik üreterek para kazanmak şimdilerde popülerliğini arttırmış ve çoğu kullanıcı aracılığıyla bilinmekte olan bir kariyer düşüncesi haline gelmiştir.

Youtube’da para nasıl kazanılır? Youtube para kazanma şartları nelerdir?

Aklınıza gelebilecek her türlü içerik üzerinden para kazanabilirsiniz. YouTube, içerik üreticileri için YouTube Akademi sitesinden para kazanma desteği veriyor. Dünyanın her yerinden binlerce içerik üreticisi, YouTube kanalında kaliteli içerikler üreterek para kazanıyor. Başarılı bir içerik üreticisi olursanız sizde Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Youtube para kazanma özelliğini aktifleştirme şartları:

 • Sahip olduğunuz kanalın son 12 ay içinde en düşük 4000 saat izlenmesi gerekir.
 • Kanalın en düşük 1000 aboneye sahip olmalıdır.
 • YouTube kaidelerina uymanız gerekir.
 • AdSense hesabınız bulunmalıdır.

YOUTUBE’DAN KAÇ SAAT İZLENMEDEN SONRA PARA KAZANILIR?

İçerik üreticileri YouTube ‘da  her 1,000 izlenmeye hemen hemen 2,5 dolar-10 dolar kazanabilmekte. 1 yılda 4000 saat izlenme alan bireyler para kazanmaya başlayabilmekte.

YOUTUBE NE KADAR PARA ÖDÜYOR?

YouTube’da para kazanmak bi hayli popüler duruma geldi. Sizde youtube’de içerik ve video yükleyerek takipçi artırabilir, para kazanabilirsiniz. Kazanç elde etmeye başlamanız için 1000 görüntüleme olması gereklidir.

YOUTUBE PARA KAZANMA ETKİNLEŞTİRME

Para kazanmayı etkinleştirmek için ilk önce YouTube hesabınıza girmeniz ardından ise soldaki menüden videolar seçeneğine gelin. Daha sonra para kazanmayı etkinleştirmek istediğiniz videoyu seçin. Seçtiğinizvideolarınızın ufak resminin solundaki gri kutuya tıklayın. Buradan video listenizin üst bölümündeki siyah çubuktaki düzenle açılır listesini ve sonrasında para kazanma yazan seçeneğe tıklayınız. Böylelikle YouTube para kazanmayı etkinleştirmiş olursunuz.

Para kazanma detaylarını etkinleştirebilmek için koşullar

Şartlar
Reklam kazancı
 • 18 yaşında olmak yahut ödemelerini AdSense ile yönetebilecek, 18 yaşından büyük bir yasal vasi bulunması.
 • Reklam verenlere uygun içerik kaideleri ışığında içerik oluşturulması
Kanal üyelikleri
 • 18 yaşında olmak
 • 1.000’den fazla abone
Ürün rafı
 • 18 yaşında olmak
 • 10.000’den fazla abone
Süper Chat ve Süper Etiketler
 • 18 yaşında olmak
 • Süper Chat’in kullanılabildiği bir ülkede/bölgede yaşıyor olmak
YouTube Premium geliri
 • Oluşturduğunuz içerikler YouTube Premium abonesi olan seyirciler aracılığıyla izlenmesi

Bu şartları sağladıktan sonra YouTube’dan gelir elde etmek zor değil. YouTube İş Ortağı Programı’na başvurarak bu kazanç türünden faydalanabilirsiniz. Başvuru sonrasında Youtube aracılığıyla kanalınız ve içerikleriniz inceleme altına alınır. Onay sonrasında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Abone sayısı ve izlenme süresi  dışında de uyulması gereken bazı kurallar mevcuttur. YouTube Topluluk Kuralları’na uygun içerikler bi hayli mühimdir. Kaliteli içerikler üreterek gelirinizi arttırabilirsiniz. Hedeflediğiniz kitleye hitap eden, ilgi çekici içerikler aracılığıyla sürekli olarak bir kazanç elde edebilirsiniz. En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

Youtube Sitesi Hakkında

Youtube 2005 senesinde yayına açıkladı. Site üzerinde ilk kez kullanıcılar keyifli içerikler paylaşıyordu. Google 2006 senesinde Youtube sitesine satın aldığı zaman işler tamamen değişti. Youtube, içerik oluşturucularına ödeme yaparak onların da kazanmasını sağlıyor.  Youtube popülerliğini şimdilerde de korumaya sürdürmekte. Youtube’da para kazanmak için neler uygulayabilirsiniz. Para Kazanmayı Aktif Hale Getirin Youtube sitesi üzerinden İş Ortağı Programı‘na kayıt olmanız gerekir. YouTube’de kanal açmak bi hayli basittir.

Popüler Videolara Göz Atın

Youtube milyonlarca kanala sahip olan sitelerden biridir. Youtube üzerinden para kazanmak için popüler videolara inceleyebilirsiniz. Bu videolar gibi içerikler üreterek belirli bir kullanıcı kitlesine ulaşabilirsiniz.

YouTubeda Kanal Kurun

YouTube’de bir kanalınız olmadan para kazanamazsınız. Youtube üzerinde ücretsiz olarak kanal oluşturabilirsiniz. Hesabınızı etkinleştirdikten sonra içerik yükleyebilirsiniz. Popüler nişler şu biçimde sıralanabilir: Güzellik, oyun, DIY, vloglar ve ürün incelemeleri. Eğitici ve çocuk videolarıda önemli bir yere sahiptir. Nişiniz için bir talep var mı emin olmakta yarar var. Öne çıkabilmenize yardım edecektır..

Takipçilerinizi Arttırın

Youtube üzerinde her gün milyarlarca görüntüleme yapılır. Site üzerinde izlenme sayınızın artması için sadık takipçilerinizi korumanız gerekir. Kitlenizi elinizde tutmak için mutlaka kaliteli içerikler yapmanız gerekir. Takipçilerinizle iletişim halinde olarak kitlenizi daha da büyütebilirsiniz. YouTube bin izlenme kaç para? Bir çok kanal için hemen hemen her 1000 görüntüleme 0.5 Dolardır. Bu rakam lokasyona göre değişmektedir. Youtube’da kaç aboneden sonra para kazanılır? 1000 Aboneden sonra para kazanabilirsiniz.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinden gelir elde etmenin farklı yolları yer alıyor. İlgi çekici videolar her zaman popüler olmaktadır. Peki, videolarınız üzerinden nasıl para kazanabilirsiniz? Youtube kanalınıza bağlı AdSense hesabınızı oluşturmanızın sonrasında başvuru yaparak ilerleyebilirsiniz. Bir aylık gibi sürede Youtube aracılığıyla dönüş sağlanıyor uygun bulunursa youtube kanalınızdan para kazanmaya başlıyorsunuz. Siz tüm koşulları sağladığınızda gerekli incelemeler sonrasında YouTube kanalınızı İş Ortağı Programı’na eklemeyebilir. Böyle bir durum olduğunda geri çevirildikten 30 gün sonra tekrar başvuru yapılmaktadır. Bu zamanda içeriklerinizi tekrardan gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

YouTube İş Ortağı Programı

YouTube İş Ortağı programı ile ilgili tüm detayları bilmeniz gerekir. YouTube içerik oluşturucuları, bu programa kayıt olmadan para kazanamaz. YouTube kanalınızda 1.000 abone ve 4.000 görüntülenme sağlandığı zaman İş Ortağı Programı’na katılabilirsiniz.

YouTube Premium

YouTube Premium, kullanıcıların reklamsız videolar izlemelerini sağlar. YouTube Premium üyeleri, içerikleri izlediği zaman ikinci bir gelir akışı daha fazla para kazanma sağlar. Reklamda olduğu gibi Premium üyelik fiyatları yoluyla elde edilen gelirler de içerik üreticilerine verilir. Premium üyeler bunun bunun yanında videolarınızı çevrimdışı olarak indirme hakkına da sahip oluyor.

Super Chat

Super Chat, en fazla tercih edilen para kazanma metotlarınden biridir. Bu özellik, videonuza yorum yapan birinin öne çıkmasını sağlıyor. YouTube’da canlı yayına başladığınız zaman, Super Chat özelliğini kullanabilirsiniz.

Görüntüleyenleri Ürünlerinize Yönlendirin: E-ticaret yapıyorsanız ürünlerinizi içeriklerinizde yer verebilirsiniz. Böylelikle satış gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Kanal Üyelikleri

YouTube kanalınız 30.000’den fazla olursa site üzerinden diğer gelir desteğinden de faydalanabilirsiniz. Detay gibi gözüksede önemli gelişme elde etmenizi yarayacaktır.

Tanıtım Videosu İçeriği

Youtube üzerinde önemli bir aboneniz yer alıyorsa işletmeler sizinle iletişime geçecektir. Bu da ekstra gelir elde etmeniz manasına gelmektedir. YouTube markayla alakalı içerikler üretebilirsiniz. Kanalınıza reklam alabilirsiniz. 1000 Görüntüleme Başına Ne Kadar Para Kazanılır? Yapılan araştırmalara göre Youtube üzerinde 1000 video görüntüleme başına hemen hemen 3-5 dolar kazanırsınız.

YouTube Kullanıcıları Paralarını Nasıl Alıyor?

Youtube’dan para kazanmak için ilk kez, Gmail kimliğinizi tercih ederek Google AdSense hesabınız olmalıdır. Daha sonra ödeme alternatiflerinizi belirleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube nasıl para kazanılır? Konusunu araştırırken, diğer girişimcilerle yarışı de göz ardı etmemeniz gerekir. Bu platformda rakiplerinizin sayısı bi hayli fazladır. Kanalınız için içerik oluştururken her türlü kriteri göz önünde tutmalısınız. İlgi çekici video fotoğrafları oluşturarak rakiplerinizin içinden sıyrılabilirsiniz. Youtube üzerinde görsellere yer vermek içeriklerinizin daha fazla ilgi görmesine neden olmaktadır.

Youtube üzerinde paylaşacağınız içeriklerin ses ve video değeri de başarı da önemli bir rol oynayacaktır. Markanızın profesyonel görünmesini istiyorsanız, video içeriğinizin yüksek kalitede olmasına özen göstermeniz gerekir. Youtube SEO hizmetlerinden yararlanarak rekabette bir adım öne geçme hakkınızda yer alıyor. Video açıklamalarında özellikle SEO’dan faydalanabilirsiniz. Bu uygulama site üzerinde organik trafik oluşturmanıza katkıda bulunacaktır. Youtube üzerinden kanal açmayı planlıyorsanız, video izlenme sayınızı arttırmanız gerekir.

Youtube Para Kazanma İpuçları 

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Youtube videolarından nasıl para kazanacağınızı düşünüyorsanız, içeriklerinizde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. YouTube kanalının daha popüler hale gelmesi için uymanız gerekenler şu biçimdedir;

Videolarınızı 10 Dakika Yapın

Youtube üzerinde 10 dakikadan daha uzun videolar yaptığınız zaman, reklam gelirleriniz artacaktır. 10 dakikadan uzun YouTube videoları daha uzun izlenecektir. İzlenme sürelerinin artması reklam gelirinin de artmasına yardımcı olmaktadır. Ortalama izleme süresi daha yüksek miktarda olan videolar, Youtube sitesinin arama sonuçlarında üst sırada bulunacaktır.

Özgün İçerikler Oluşturun

Youtube üzerinde mutlaka ilgi çekici içeriklerin oluşturulması gerekir. Youtube kullanıcıları her zaman onların ilgisini çeken ve bilgilendiren içerikleri merak eder. Sizi takip eden kullanıcılara bu tarz video içerikleri sunabilirsiniz. Böylelikle her geçen gün daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Hangi videoların daha fazla izlendiğini analiz yaparak öğrenebilirsiniz. Doğru analiz uygulaması ile ilgi çekici video içerikleri oluşturabilirsiniz.

YouTuber’larla İşbirliği Yapın

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Youtube videoları üzerinden para kazanmak için birden çok taktik yer alıyor. Bu taktiklerden bir tanesi diğer Youtube kullanıcılarıyla işbirliği yaparak para kazanmaktır. İşbirliği aracılığıyla kanalınızı daha fazla büyütebilir ve içeriğinizi değişik bireylere de ulaştırma olanağına ulaşabilirsiniz.

Açıklamaları Doğru Yapın

Video açıklamaları, Youtube videolarının daha fazla izlenmesine yardımcı olabilir. Kullanıcıların içeriğinizi keşfetmelerine yardım edecek açıklamaları özenli bir biçimde doldurmanız gerekir. Videolarınız için açıklamalar oluştururken, ana konuyu tespit ettikten sonra detayları girmeye başlayın. Açıklama bölümünde videoyu izleyen bireylere bu içerikle neler elde edeceğini belirtebilirsiniz. Ayrıca Youtube üzerinde potansiyel kitlenizin anlayacağı bir dil kullanmaya özen gösterin. Videolarda açıklama kullanırken SEO’ya uygun bir biçimde bilgi girmelisiniz. Doğru anahtar sözcükler üzerinden videolarınızı gerçek seyirci kitlenize daha kolay bir biçimde ulaştırabilirsiniz. Youtube içerik üreticileri video açıklamalarının ne kadar önemli olduğunu şimdilerde de tam anlamıyla kestiremiyor. Bu önemli adımdan yararlanarak kendinizi daha fazla öne çıkarabilirsiniz.

Düzenli Gönderi Yapın

Youtube kanalınız üzerinde içeriklerinizi düzenli bir biçimde yayınlamanız gerekir. İzleyicileriniz için düzenli bir içerik akışı oluşturmanız durumunda kanalınız üzerinde etkileşim oranı da artmaya başlayabilirsiniz. Düzenli içerik paylaşımı kanalınızın tutarlı bir biçimde büyümesine yardım edecektır. Youtube kanalınızda belirli bir görüntüleme sayısına eriştikten sonra kanalınızı geliştirmeyi bırakmamanız gerekir. Kanalınızı ne kadar iyi pazarlarsanız kazanma potansiyeliniz de o kadar yüksek olacaktır. Youtube üzerinden para kazanmak için bu adımları takip edebilirsiniz. Youtube reklamdan para kazanma, youtube reklam izle para kazan, ile alakalı yazılar hazırlamaya ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

En İyi Para Kazandıran Gerçek Oyunlar

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu