İnternet

YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet

YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet, mobil hatlar bölümünde YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet

Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet! YÖK açıkladı; Korona Virüs edeni ile okullar kapandı ve dersler uzaktan eğitime geçti. İnternet hususunda öğrencilerin sorun yaşamaması için; YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet, MEB ise EBA için 3 GB bedava internet müjdesi verdi.

YÖK ( Yüksek Öğretim Kurulu ) Başkanlığı, üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek olabilmesi için tüm öğrencilere 6 GB Bedava internet dağıtılacağını açıkladı.

Yeni Tip Corona Virüs sebebiyle uzaktan eğitim sistemine geçen bütün üniversite öğrencileri, internet paketinden yararlanacak. YÖK sisteminde Mail adresi kayıtlı olan öğrencilere bilgi mesajı gönderen YÖK, salgın önlemleri ile çalışmalara devam edildiğini belirtirken “Bu zamanda bildiğiniz üzere https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde ‘YÖK Dersleri Platformu’nu hizmete sunduk” açıklamasında bulundu.

YÖK’ten öğrencilere 6 GB ücretsiz internet!

Yükseköğretim Kurumu aracılığıyla yapılan bilgilendirmede, Türkiye’de hizmet veren bütün GSM operatörleri ile yapılan görüşmelerin neticesinde öğrencilere “6 GB Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında ücretsiz internet paketi tanımlanmasına karar verildi.

Bunun yanında üniversite öğrencisi olan bireyler YÖK Dersleri Platformu sayfasında bulunan dijital derslere mobil internetleri veya cep telefonları ile herhangi bir ücret ödemeden erişebilecek.

Lakin bilmeniz gerekir ki; bu 6GB ücretsiz internet yardımıMicrosoft Teams, Zoom, Youtube ve benzeri uygulamalarda devreye girmiyor. Sadece üniversitelerin ürettiği dijital içerikleri izlemek, kullanmak için geçerli olan YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet, yalnızca “yokdersleri.yok.gov.tr” adresinde kullanılabilecek

81 MİLYONA 1 GB BEDAVA İNTERNET KAMPANYASI

YÖK 6 GB İnternet Nasıl Alınır?

YÖK aracılığıyla sağlanan 6 GB’lık paketi alabilmeniz için, herhangi bir işlem veya başvuru yapmanıza gerek yok. Eğer uzaktan eğitime geçen üniversitelerden birinde öğrenciyseniz; sistem aracılığıyla internet paketiniz hattınıza tanımlanacaktır.

Tıpkı 6 GB internetin açıklamalduğu gibi, yine Mail adresinize gelecek olan e-posta ile bilgi verilecek. Peki, hangi üniversiteler uzaktan eğitime geçti? Hangi üniversitelere YÖK’ten Öğrencilere 6 GB Bedava internet verilecek?

6 GB internet paketi, YÖK’ün resmi internet sitesinde paylaşımı yaptığı listede bulunan üniversite öğrencilerine verilecek. Buraya tıklayarak hangi üniversitelerin bağlamda olduğunu ve ücretsiz internet alabileceklerini görüntüleyebilirsiniz.

Henüz dağıtılmaya başlanmayan internet paketlerinin Pazartesi gününden sonra dağıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu