Başvurular

YÖK Atlas Tercih Robotu 2021

YÖK Atlas Tercih Robotu 2021, kamu ve özel başvuru bölümümüzde YÖK Atlas Tercih Robotu 2021 nasıl yapılır bilgi verelim istedik. YÖK Atlas Tercih Robotu 2021 ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

YÖK Atlas Tercih Robotu 2021

YÖK Atlas Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?

Üniversite tercih süreci başlıyor. 2021-YKS tercihleri 5-13 Ağustos’ta tamamlanacak. ÖSYM Başkanından yapılacak açıklamaya göre “Adaylarımızın tercihler başlamadan önce daha sağlıklı bir değerlendirme yapmalarına İmkan vermek maksadıyla 2021-YKS değerlendirme işlemlerini hızlandırarak sınav sonuçlarını ilan edilen tarihten daha erken açıkladık.” dedi. Adayları tercih sürecinde bi hayli heyecanlılar. Peki YÖK Atlas nedir? İşte tercih ekranı…

YKS Tercih Robotu Ekranı-YÖK Atlas Tercih Robotu Nasıl Kullanılır?

ÖSYM  YKS sınav sonuçlarını açıkladı. 2021 YKS sınavı sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden görüntülemektedir. Tercih yapacak adaylar işlemlerini YÖK Atlas programı üzerinden yapıyor. İşte YÖK Atlas tercih robotu ekranı…

YÖK Atlas Nedir? Nasıl Kullanılır? YKS puan hesaplama 2021…

YÖK Atlas tercih ekranından 2021 YKS ile öğrenci alan lisans programlarının kontenjan bilgilerine  erişilebiliyor. Geçen yılın taban puanlarına YÖK Atlas üzerinden ulaşabilirsiniz. YÖK aracılığıyla yayımlanan Atlas tercih robotu, ÖSYS ile öğrenci alan lisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine ulaşımında adaylara bi hayli kolaylık sağlıyor. YÖK Atlas robotu ile son 3 yılın taban başarı sıralamaları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapılabiliyor. YÖK Atlas robotu, üniversiteye yerleşecek olan kişilerin, üniversite ve meslek tercihi esnasında bilinçli tercihler yapabilmeleri için hazırlanmıştır.

YKS 2021 Sonuç Sorgulama

ÖSYM Başkanı, sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede, “26-27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan açıkladık. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim.” açıklamasında bulundu. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri içinde http://ais.osym.gov.tr‘den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Üniversite Taban Puanları 2021

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Eczacılık Fakültesi Taban Puanları 2021

YÖK Atlas Lisans Tercih Sihirbazı için tıklayınız.

YÖK Atlas Önlisans Tercih Sihirbazı için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu