Başvurular

Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek ?-2021

Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek ?-2021, başvurular bölümümüzde Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek ?-2021 ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek ?-2021 ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek ?-2021

Yardım kapsam dışına çıktı ne demek  düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bu paylaşımımızdan sonra düşüncenizde en ufak soru kalmayacak. Peki gerçekten sosyal yardım başvurusu neden kapsam dışına çıktı olarak görülür. Ne demek bu kapsam dışı ? Şimdi bu ifadeyi yakında zamandan gözlemleyelim.

E devlet üzerinden 1000 TL yardım, gıda yardımı, merkezi yardım, hane yardımı, kömür yardımı ve diğer aile yardımları için bu ifade kullanılmaktadır. Şimdi dilerseniz örnekler üzerinden sıra sıra bu durumu açıklayalım.

yardim kapsam disina cikti
yardım kapsam dışına çıktı

Yukarı da Pandemi 1000 TL yardım parası için başvuru yapan bir vatandaşın başvuru sonucunu görüyorsunuz. Bu vatandaşın başvuru durumunda kapsam dışına çıktı yazmaktadır. Burada kapsam dışına çıktı ifadesi yardımın değerlendirme aşamasını geçtiğini manasına gelmektedir.  Yani başvuru karara bağlanmış demektir. Son ödemenin durumu ise ödeme çekildi şeklindedir. Yani bu vatandaş kendisine verilen 1000 TL yardımı halihazırda çekmiş demektir.

Yukarı da ise 1000 TL Pandemi yardımı kapsam dışına çıkan başka bir başvuru görmektesiniz. Burada son ödemenin durumu olarak ödemeniz hazırdır denilmektedir. Bu ödeme halen çekilmemiş ve çekilmeye hazır olduğu manasına gelmektedir. Dikkat ederseniz yardımın durumu burada da kapsam dışına çıktı olarak görünmektedir. Demek ki kapsam dışına çıktı ifadesi olumsuz bir durumu temsil etmemektedir.

Yukarı da ise başvurusu ret edilmiş bir başvuru görmektesiniz. Burada da başvuru durumu kapsam dışı fakat durum açıklaması olumsuz. Durum açıklamasında ” Hanenizde Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru sayfasında kapsam dışı olarak gösterilen kategorilerde bireyler tespit edildiği yahut formda beyan ettiğiniz bilgiler programın çerçevesiyle uyuşmadığı için başvurunuz değerlendirmeye alınmamıştır. Tespitin yerinde olmadığını kafanızı yoruyorsanız alakalı sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına varabilirsiniz.” yazmaktadır.

1100 TL PANDEMİ YARDIMININ BÜTÜN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yukarı da anlattığımız hususta aklınıza takılan sorular varsa mutlaka yorum bölümünden bizlerle paylaşın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu