Gündem

WordPress Menüye Resim Nasıl Eklenir 2021

WordPress Menüye Resim Nasıl Eklenir 2021, güncel bilgiler bölümümüzde WordPress Menüye Resim Nasıl Eklenir 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. WordPress Menüye Resim Nasıl Eklenir 2021 haberimizin detayları..

WordPress Menüye Resim Nasıl Eklenir 2021

Blog açmayı amacı olan bireylerin seçimlerinde yahut araştırmalarında ilk sırada mutlaka bulunan WordPress, gerçektende kullanım ve kurulumu yönünden bi hayli basittir, esasen bi hayli tercih edilme nedenlerinden biride kolay ve anlaşılır bir blog scripti olmasıdır. Bunun yanında tekrar tarif edilmesi gereken ve merak edilen hususlardan olan WordPress menüye resim ekleme hususunu biraz ayrıntılı olarak sizlere açıklayalım böylece blogunuzu dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, öncelikli olarak sitenizde kullanmak üzere belirlediğiniz resmi seçelim.

Daha sonra CSS aktifleştirme kısmına geçmemiz gerek WordPress menüye resim eklemeyle alakalı olarak en zor işlem bu kısım desek pekte yalan söylemiş olmayız, sitenin admin paneline giriş yapın ve ardından sol menüden görünüm > menüler > ekran tercihleri > gelişmiş menü özellikleri kısımlarına giriş yapıyoruz ve aktivasyonu sağlıyoruz. Ardından ise stil verme kısmına geçerek, kullanılacak proje maksadıyla isimlendirme prosedürü olarak da nitelendirebileceğimiz basamak prosedürü de ayarlamış oluyoruz.

WordPress Menüye Resim Ekleme

WordPress menüye resim ekleyerek sitenizi kişiselleştirme aşamaları temel baz alındığında CSS sınıfları üzerinden işlem görmektedir, sıradaki etapta ise CSS rehberlerinden yahut editörden kendinize özel CSS kodları oluşturabilir veya hazır olarak internette gezen kodları da uygulayabilirsiniz. Yapılması gereken işlemleri anlatmak gerek görülürse;

Birinci Adım; WordPress Admin Paneline giriş yapınız

İkinci Adım; Eklentiler sekmesine gir ve Yeni ekle butonuna bas

Üçüncü Adım; Arama butonuna Menu icons yaz ve arat

Dördüncü Adım; En son eklentiyi kur ardından etkinleştir

WordPress menüye resim ekleme hususundaki en sade ve kolay olarak anlatımı ile sizlere wordpress sitenizi kişiselleştirmeniz için yardımcı olmak için bir rehber bir araya getirdik, resimden eklemekten daha çok işin kod bölümünde yani CSS ile yapmanız gereken daha çok şey olduğu ve bunlara dikkat edilmesi gerektiği unutlmamalıdır. Unutmayın ki sitenizi gerçek anlamda geliştirmek ve bir ritim yakalamak istiyorsanız dizayna önem vermelisiniz, günümüzde kullanıcı deneyimi dediğimiz bir kavramın çıkması ve google algoritmasında mühim bir yer edinmesi bu konunun ne kadar mühim olduğunu göstermekte.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu