İnternet

WordPress Haber Botları 2021

WordPress Haber Botları 2021, güncel bilgiler bölümümüzde WordPress Haber Botları 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. WordPress Haber Botları 2021 haberimizin detayları..

WordPress Haber Botları 2021

WordPress siteler için WordPress haber botları 2020 eklentileri haber girişlerini çok daha bi hayli hızlı ve pratik bir yöntem haline getiriyorlar. WordPress haber eklentileri ile birlikte haber girişlerini farklı kaynaklardan kolay ve bi hayli hızlı bir biçimde uygulayabilirsiniz.

WordPress Haber Botları

WordPress haber botları genelde ücretli olarak sunulmaktadır fakat ücretsiz WordPress haber botları da bulunmaktadır. Bu eklentileri incelemek gerekirse;

Wbots

WordPress haber botları içinde en yaygın bir şekilde kullanılan eklentidir. Tanımlanan sitelerden haberleri istenen miktarlarda anlık olarak çeker ve otomatik olarak giriş yapar. Farklı kategorilerde çalışma göstermektedir. Buna göre ekonomi, spor, güncel, magazin gibi birden fazla başlık altında seçim yaparak kullanabilir veya tüm kategorileri dahil edebilirsiniz. Eklentinin çalışma mantığı tanımlanan kaynak sitedeki haberleri, kendi siteniz için belirlediğiniz kategoriler içerisinde girişini yapmaktır. Haberlerde bulunan video, resim gibi içerikleri de eklemektedir. WordPress haber botları içinden kolay kullanımı ve arayüzü ile öne çıkan eklenti ise ücretli olarak sunuluyor. Günlük haber girişi ve çeviri yapma özelliğine göre ise fiyat aralıkları 23 TL’den başlıyor.

Scrapes

WordPress ücretsiz haber botu eklentileri içinde öne çıkan Scrapes, günlük olarak haber girişleriniz için kullanabileceğiniz bir kaynak olma özelliği taşıyor. Eklentinin ücretsiz sürümü olduğu gibi bunun yanı sıra satın alınan PRO sürümü de yer alıyor. PRO sürümünde ise feed yolu ile toplu içerik çekmek olabilecek oluyor. Ücretsiz sürümde ise URL adreslerinin el ile girilmesi gerekiyor. Ücretsiz olarak eklentiyi kurmak için URL’yi tespit ettikten sonra eklentinin ekranına yazılması gerekiyor. Daha sonra otomatik olarak adresteki içerik kendi siteniz için eklenmiş oluyor.

WordPress Haber Botları Kullanmak Zarar Verir mi?

Site sağlığı yönünden WordPress haber botları kullanmak herhangi bir zarar sağlamaz. Lakin trafik ve arama motorlarının listelemesi yönünden belirli zararlar oluşabilmektedir. İçeriklerin olduğu gibi kendi sitenize girilmesi, herhangi bir özgünlük değeri taşımayacakları için arama motorlarında listelenmesinin önüne geçebilecektir. Bunun bunun yanında, siteniz için reklam başvurusu da yapmanız zor olacaktır. Lakin sitenizde içerik olmasını istiyorsanız WordPress haber botlarını kullanabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu