Teknoloji

Windows 10 Koyu Mod Nasıl Açılır 2021

Windows 10 Koyu Mod Nasıl Açılır 2021, güncel bilgiler bölümümüzde Windows 10 Koyu Mod Nasıl Açılır 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Windows 10 Koyu Mod Nasıl Açılır 2021 haberimizin detayları..

Windows 10 Koyu Mod Nasıl Açılır 2021

Windows 10 gelen güncellemeler yardımıyla windows 10 koyu tema yani windows 10 koyu modu herkesin kullanımına açtı. Windows 10 koyu modu kullanmak için izlemeniz gereken adımları sıra sıra anlatarak problemsiz bir biçimde windows 10 koyu moda geçmenizi sağlayacak rehber yazımızı siz değerli okurlarımız için yazdık. Windows 10 Koyu modu aktif edebilmek maksadıyla ayarlar alanına giriş yapın ve ardından gereken işlemleri sıra sıra resimli olarak anlatmaya devam etmekteuz.

Windows 10 Koyu Mod Nasıl Etkinleştirilir

1) Masaüzerinden önce Başlat kısmına ardından Ayarlar alanına tıklayın. Ayarlar alanı açıldıktan sonra başka aşamaya geçiyoruz.

2) Ayarlar evresinde tespit edilen Kişiselleştirme alanına tıklıyoruz. Burada yaptığınız şahsi değişiklikler bulunmaktadır.

3) Renkler sekmesini seçin ve burada seçtiğinizde alttaki resim gibi alternatifler önünüze gelecektir.

4) Renkler sekmesini seçtikten sonra bu alternatifler içinden bulunan Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin evresinden Koyu modu aktif edebilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi Koyu Mod sekmesini seçtiğimde renkler koyu oldu ve bu biçimde başka uygulamalar veya dosyalarda aynı vakitte windows 10 koyu mod uygulandı.

Kısaca anlatmak gerek görülürse Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler > Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin > Koyu Mod

Bunun bunun yanında bilgisayarınızın daha değişik renklerde görünmesi maksadıyla renk alternatifleride mevcuttur. Bunun yanında bilgisayarınızı daha değişik renklerde kullanmanıza imkan sağlar. Dosya, klasörler ve başka birden çok şey değişik renklerde kullanmak olabilecek. Kişiselleştirme altında birden çok alanda değişiklık uygulayabilirsiniz böylece bilgisayarınızı zevkinize göre yapabilirsiniz. Renkler, Arkaplan, Temalar, Kilit Ekranı, Başlat Menüsü ve en son Görev Çubuğu’nda şahsi değişikler yapma olanağı sağlamaktadır.

Paylaş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu