Başvurular

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde WhatsApp Web nasıl kullanılır? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. WhatsApp Web nasıl kullanılır? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır? Whatsapp Web görüntülü arama!

Tüm dünyanın belkide en fazla kullanıcısına sahip mesajlaşma ağı olan WhatsApp’ın web sürümü 2015 senesinden beridir kullanılmaktadır. Peki, WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web, 2015 Ocak’dan beridir yaşamımızda önemli bir yer edinmiştir. WhatsApp kullanan bireylerin mesajlarını masaüstü yada laptoplarından rahatlıkla kullanabilmelerini sağlayan bir uygulama servisidir. Lakin birden çok kullanıcı bu servisi nasıl kullanacağını bilmemektedir. WhatsApp Web her geçen gün kullanıcı sayısını arttırsa bile birden fazla kişi “WhatsApp Web nasıl kullanılır?” sorusuna yanıt arıyor. WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

WhatsApp Web nedir?

İsminden anlaşıldığı gibi WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızda da kullanabilmenizi sağlayan WhatsApp Web üyelerine mesajları bilgisayardan yanıtlamalarına imkan tanımaktadır. WhatsApp Web üzerinden mesaj göndermek yada gelenleri görmek için her seferinde telefonunuza bakmanıza gerek kalmıyor. Bilgisayarınızın ekranına düşen mesajları basit bir şekilde yanıtlayabilmenizi sağlıyor.Ayrıca her türlü gönderimide bilgisayarınızdan kolay bir şekilde bir biçimde yapabiliyorsunuz. Resim, video, ses kaydı vs. gibi gönderimlerin her birini WhatsApp Web üzerinden basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. WhatsApp Web’in avantajlardan bahsedecek olursak tabi ki en başta zaman özetlenebilmektedir. Bilgisayarınızın ekranına düşen mesajları basit bir şekilde yanıtlayabilmenizi sağlıyor. En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

WhatsApp Web masaüstü nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i bilgisayarınızdan kullanabilmek için iki seçenek yer alıyor. Bunlardan ilki “www.whatsapp.com” adresine giderek buradan Mac veya Windows için masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz. Kısa bir sürede indirilebilen uygulamanın kurulumuna tıklayarak WhatsApp Web’i masaüstünüze kurabiliyorsunuz. Daha sonra kurulumun sonrasında QR kodu telefonunuzdaki  WhatsApp uygulamasından eşleştirerek tanıtarak uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.

İkinci bir alternatifteyse web.whatsapp.com web adresine girerek, mobil WhatsApp uygulamanıza barkod QR kodu tanıtıyorsunuz. Böylelikle WhatsApp Web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bilgisayarınızda https://web.whatsapp.com adresini açın.
Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
Android’li telefonlarda Sohbet ekranındayken Menü > WhatsApp Web yolunu izleyin.
Telefonun kamerasını bilgisayarınızın ekranına yönlendirerek QR kodunu okutun.
iPhone’da Ayarlar > WhatsApp Web’e dokunun.
Windows Phone’da ve Nokia S60’ta Menü > WhatsApp Web yolunu izleyin.

QR Kod Nasıl Tanıtılır?

Bunun için WhatsApp mobil uygulamasına girin. Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve açılan bölümde WhatsApp Web’i seçin. Ardından kameranız yardımı ile QR kodu tarayarak tanıtın. İşleminiz tamamlanıştır. WhatsApp Web, telefonla entegre çalıştığından dolayı telefonunuzun internet erişimi açık olması gerekmektedir. WhatsApp’ı hangi bilgisayarlarınızla bağladığınıza telefonda WhatsApp Web ekranından göz atabilir, dilediğiniz bağlantıları sonlandırabilirsiniz. Bilgisayarınıza sizden hariç bireyler ulaşabiliyorsa ve WhatsApp’tan çıkış yapmayı unuttuysanız, bu seçeneği tercih ederek ulaşımi kaldırabilirsiniz.

En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Üniversite Taban Puanları 2021

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu