İnternet

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma ve Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma ve Gizleme Nasıl Yapılır?, faydalı bilgiler bölümümüzde Whatsapp Çevrimiçi Kapatma ve Gizleme Nasıl Yapılır? ile alakalı detayları verelim istedik.. Whatsapp Çevrimiçi Kapatma ve Gizleme Nasıl Yapılır? arayışınızın yanıtları makalemizde.. 

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma ve Gizleme Nasıl Yapılır?

  • 1 Whatsapp Çevrimdışı Görünme Özelliği Nedir?
  • 2 WHATSAPP ÇEVRİMDIŞI GÖRÜNMEK İÇİN;
  • 3 Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl yapılı 2021 Nasıl Gizlenir?

Ülkemizde milyonlarca birinin kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği bir çok kişi aracılığıyla kullanılıyor. Uygulamaya gelen güncellemeler sonucu eklenen bu özellik WhatsApp’ta büyük bir önem taşıyor. En kaliteli özeliklerden birisi olan çevrimiçi ve çevrimdışı durumudur. Whatsapp çevrimiçi yani son görülme durumunu kaldırmak isteyen uygulama kullanıcıları nasıl yapacaklarını inceliyorlar. Peki WhatsApp çevrimiçi gizleme nasıl yapılıyor? WhatsApp’ta çevrimdışı görünme nasıl olur?

Her geçen gün gelişen teknolojide en fazla kullanılan uygulamalardan birisi Whatsapp olmuştur. Günlük mesajlaşma ve arama ihtiyaçlarımızı bu uygulamadan gerçekleştiriyoruz. İnternet aracılığıyla daha bi hayli hızlı iletişim kurduğumuz WhatsApp’ta çevrimiçi görülme özelliği bir çok kişiyi sıkıntıya sokabiliyor. Whatsapp kullanan birinin çevrimiçi olması, telefonunda WhatsApp’ın aktif olduğunu ve uygulamayı gördüğünü gösterir. Bu durum karşıdaki birinin mesajınızı okuduğu manasına gelmiyor. İnsanların son görülmenizi ve çevirim içi olduğunuzu görmesini istemiyorsanız buradaki ayarları kullanın. Peki WhatsApp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır? WhatsApp’ta çevrimdışı görünme nasıl nereden yapılır…

Whatsapp Çevrimdışı Görünme Özelliği Nedir?

Yıllardır telefonlarımızda yaşamımızı kolaylaştıran Whatsapp uygulaması ile sesli, görüntülü görüşmeler yapılabilir. Aynı zamanda mesajlaşma özelliği ve toplu görüntülü görüşmeler de çok kullanılıyor. Normalde mobil operatörler yurt dışında farklı ücretlendiriyor. Lakin Whatsapp kullanırken ücret ödemezsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun yeter ki internet bağlantınız olsun Whatsapp üzerinden fotoğraf, video, belge, görüntülü konuşma uygulayabilirsiniz. Whatsapp’ta çevrimdışı görünme özelliği uygulamaya sonradan eklenen bir özelliktir.

WHATSAPP ÇEVRİMDIŞI GÖRÜNMEK İÇİN;

WhatsApp uygulamasından Ayarlar > Gizlilik > Durum alternatiflerini takip ederek giriş yapın.

Sonra karşınıza 3 farklı seçenek gelecektir.

Bu seçenekler;

Kişilerim: Bu seçeneği seçerseniz yalnızca rehberinizde ekli olan bireyler sizin çevrimiçi olduğunuzu görür.

Şunlar hariç bireylerimle paylaş: Bu seçenek aktif edilirse listeye dahil ettiğiniz bireyler dışındaki bireylerle çevrimiçi durumu görür.

Sadece şu bireylerle paylaş: Bu seçenek seçilirse yalnızca seçtiğiniz bireyler çevrimiçi durumunuzu görür, diğer bireyler görmez.

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl yapılı 2021 Nasıl Gizlenir?

Akıllı cihaz kullanan herkesin telefonunda yüklü olan Whatsapp, dünyanın en popüler mesajlaşma aracıdır. İnternet bağlantısı aracılığıyla rehberinizdeki bireylerle internetiniz olduğu taktirde sınırsız arama ve mesajlaşma kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman ise WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliğini kullanırsınız. WhatsApp çevrimiçi gizlemek için ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor.

Sırası ile whatsapp çevrimiçi gizleme

  • Ayarlar> Gizlilik> Durum menüsüne giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra buradan bireylerim seçili ise tüm bireyleriniz çevrim içi olup olmadığınızı görecek demektir.
  • Buradaki ayarı bireyler yerine hiç kimse olarak değiştirin.
  • Bunun yanında çevrim içi özelliğini kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki ayarları kullanıp basit bir şekilde hesabınızı gizli hesap haline getirirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu