Mobil Hatlar

Vodafone Sim Kart Fiyatları Nedir? Yenileme ve Bloke Kaldırma

Vodafone Sim Kart Fiyatları Nedir? Yenileme ve Bloke Kaldırma, mobil hatlar bölümümüzde Vodafone Sim Kart Fiyatları Nedir? Yenileme ve Bloke Kaldırma ile alakalı kampanyaları paylaştık. Vodafone Sim Kart Fiyatları Nedir? Yenileme ve Bloke Kaldırmanin detayları yazımızda..

Vodafone Sim Kart Fiyatları Nedir? Yenileme ve Bloke Kaldırma

Vodafone SIM Kart, tarifenizde yüklü olan tüm kullanım haklarınızdan yararlanabilmeniz için gereken ve yüksek depolama alanına sahip teknolojik bir karttır. Sevdiklerinizin numaralarını hafızasında tutabilen Vodafone SIM Kart ile mobil ağlara rahatlıkla bağlanabilir, tüm sesli kanallardan iletişim kurabilirsiniz.

Aynı zamanda kullanımı ve saklaması kolay olan Vodafone SIM Kart, 4.5G gibi yüksek teknoloji ile internet ve iletişim kesintisiz devam eder. Vodafone sim kart fiyat aralıkları, yedek sim kart, yenileme ve bloke kaldırma detayları;

Vodafone SIM Kart Fiyatları 2021

Vodafone SIM Kart, hem faturalı hat hem de faturasız hat kullanıcıları için ayrı ayrı satılmaktadır. Tüm Vodafone İletişim Merkezleri’nden rahatlıkla satın alabileceğiniz SIM kartı, Vodafone’un eve ücretsiz SIM kart kampanyası ile de satın alabilirsiniz.

Vodafone faturasız hatlar için SIM Kart ücreti 80₺; Vodafone faturalı hatlar için SIM Kart ücreti ise paket seçiminize göre ücretsizdir. Vodafone faturalı yahut faturasız hat kullanan bireylerin sim kart için ödemesi gereken diğer fiyatlar şunlardan oluşmaktadır;

Ödenecek Ücret Türü Ödenecek Ücret Nasıl Öderim?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / Yıl 12 Ay Boyunca  Her Ay 5,41₺ 
Telsiz Kullanım Ücreti 27,86₺ / Yıl 12 Ay Boyunca  Her Ay 2,32₺
Telsiz Ruhsat Ücreti 27,86₺ / Yıl 12 Ay Boyunca  Her Ay 2,32₺

Vodafone SIM Kart Yenileme Nasıl Yapılır?

Vodafone SIM kartlarının, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri için bazı zamanlarda yenilenmesi gerekir. Mevcut SIM kartınız eski 3G uyumlu bir kart ise, Vodafone 4.5G internet hızını kullanmanız olabilecek değildir. Gerek bu gibi durumlar için gerekse hasar görmüş SIM kart değişimi için Vodafone İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilir, bir SIM kart ücreti kadar bir bedel ile Vodafone SIM kartınızı yenileyebilirsiniz. 

Vodafone SIM Kart Ayarları Nasıl Yapılır?

Yeni bir Vodafone SIM kartı, tüm bağlantı ayarları hazır bir biçimde elinize ulaşır. Normal kullanımda SIM kartınızı cihazınıza takarak, cihazınızı yeniden başlatmanız SIM kartınızın başarıyla yüklenmesi için yeterli gelmektedir. Lakin arada bir cihazınızın yapılandırma ayarları SIM kartınızın ayarlarıyla aynı olmayabilir.

Buna benzer durumlarda SIM kartınızı aktif bir biçimde kullanabilmeniz için alakalı ayarları yapmanız gerekir. Vodafone SIM kartınızın ayarlarını yapmanız gerekiyorsa, şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Cihazınızdan “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
 • Mobil Şebeke” bölümüne ilerleyin ve “Erişim Noktası Adları”’na tıklayın.
 • Ardından sağ üst bölümde bulunan “üç nokta” işaretine tıklayarak alakalı alanı açın.
 • Yeni APN”’ seçeneğini seçerek, “Ad” kısmına “Vodafone” yazın.
 • Sayfanın altına gelerek “Kaydet” butonuna basın ve çıkış yapın.

Tüm ayarlarınız bu sayede cihazınızın ve SIM kartınızın ayarları ile aynı olacak ve sorunsuz çalışacaktır.

Vodafone SIM Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone SIM kartınız art arda girilen yanlış PIN Kodu denemeleri ile bloke olmuş olabilir. Bloke olan bir SIM kart, PUK Kodu adı verilen özel şifreleme yöntemi ile tekrar eski haline döndürülebilir. SIM kartınıza ait PUK Kodunuzu, SIM kart ile birlikte size verilen bilgi kartından bulabilir, PUK 1 Kodunu cihazınıza girerek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer bilgi kartına sahip değilseniz, Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım talep edebilirsiniz. Vodafone Çağrı Merkezi hattı, Vodafone hattından arayacaksanız, “542”; değişik bir operatörden arayacaksanız, “0542 542 00 00”’dır.

Vodafone SIM Kart Numarası Öğrenme

Yeni aldığınız bir SIM kartın numarası size Vodafone Mağazası aracılığıyla verilen bilgi kartının üzerinde bulunmaktadır. Lakin bir sebepten dolayı unutursanız, Vodafone SIM kartınızın numarasını öğrenmek istiyorsanız şu basit birkaç adımı takip edebilirsiniz: 

Android İşlem Sistemi İçin:

 • Cep telefonunuzun “Ayarlar” sekmesine gidin.
 • Cihaz Hakkında yahut Telefon Hakkında” kısmına ilerleyerek, “Cihaz Kimliği” bölümüne ulaşın.
 • Ekranın en alt kısmına inerek “Telefon Numaram” bölümünden SIM kartınızın numarasını öğrenebilirsiniz.

IOS İşletim Sistemi İçin:

 • Cep telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Hemen ardından “Telefon” sekmesine dokunun.
 • Benim Numaram” başlığının alt bölümünde yazan numara, SIM kartınızın numarasıdır. 

Vodafone numaranızı öğrendikten sonra dilerseniz numaranızı tekrar kaybetmemek için bir kâğıda not alabilirsiniz.

Vodafone SIM Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır

Vodafone SIM kartınız güvenlik gerekçesiyle otomatik olarak size şifrelenmiş bir biçimde teslim edilir. Eğer PIN Kodu şifresini kaldırmak isteğe göre şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Cihazınızın “Ayarlar” kısmına girin.
 • Ardından “Güvenlik” bölümüne ilerleyin ve “Diğer Güvenlik Ayarları” seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan ekrandan SIM kilidiniz kaldırabilirsiniz.

SIM kilidini tekrar aktifleştirmek isteğe göre, yine aynı adımları uygulayarak aktifleştirebilirsiniz.

Vodafone SIM Kartlı Modem (Redbox)

Vodafone SIM kartlı modemler, Vodafone’un evde internet olarak Supernet 4.5G yani redbox internet paketi ile üyelerinin kullanımına sunuldu. Taşınabilir olmasının bunun yanında limitsiz paket seçenekleri ile de beklenen hizmeti sunan Vodafone SIM kartlı modem ve kampanyalarından Vodafone iletişim merkezlerini ziyaret ederek yararlanabilir, avantajlı fiyat aralıkları ile evinize fiber altyapılı interneti getirebilirsiniz.

Vodafone SIM Kart Şifre Değiştirme

Vodafone SIM kartınızla birlikte gelen orijinal şifrenizi kullanmak istemediğinizde, cihazınız üzerinden uygun adımları takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değişikliği yapmadan önce mutlaka yeni şifrenizi not almayı unutmayın. Vodafone SIM kartınız ile verilen bilgi kartında bulunan PIN kodunuz artık işlevsiz kalacaktır. Şifre değişikliği yapmak için:

 • Cihazınızın “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
 • Ardından “Güvenlik” kısmına gidin ve “Diğer Güvenlik Ayarları” seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan ekrandan “SIM Kart Şifre Değiştirme” yazısına girerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi orijinal haline geri döndürmek istediğinizde, yine bu adımları tercih ederek işlemlerinizi pratik bir biçimde yapabilirsiniz. 

Vodafone SIM Kart Desteklenmiyor Sorunu

Vodafone SIM kartınız, tüm mobil cihazlarla uyumlu olacak biçimde dizayn edilmiştır. Lakin bazı yanlış kullanımlar sebebiyle SIM kartın desteklenmediği ikazsı alınabilir. Vodafone SIM kart poblemleri ve çözümlerini inceleyerek, sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Her cihaz SIM kartın çipini okumak zorundadır. Eğer SIM kartınızın çipi cihazınızın okuma tarafında değilse, SIM kart desteklenmiyor hatası alabilirsiniz.
 • Sorunu ortadan kaldırmak için, cihazınızın kullanma kılavuzundan SIM kartın takılış şekiline bakabilirsiniz.
 • SIM kartlar üzerinde bulunan çipler ileri teknoloji ile üretilmiş olan hassas kısımlardır.
 • Çizilme, zarar görme, kırılma yahut paslanma gibi durumlarda SIM kartınız çalışmayacaktır.
 • Size en yakın Vodafone İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek, eski SIM kartınızı yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Vodafone Yedek SIM Kart Fiyatı Nedir?

Yedek SIM kart çıkarmak isteyen Vodafone kullanıcıları, Vodafone Mağazaları’nı kimlik kartlarıyla birlikte ziyaret ederek 30₺ ücret karşılığında anında çıkartabilir. Yedek SIM kartınız, mevcut SIM kartınız aktifken kullanılamaz ve tarifelerinizdeki haklarınız taşınamaz. Mevcut SIM kartınız kaybolduğunda veya zarara uğradığünde hemen Vodafone Müşteri Hizmetlerini “542” numaralı hattan arayarak yedek SIM kartınızı aktifleştirebilirsiniz.

Vodafone Yedek SIM Kart Başvurusu

Vodafone yedek SIM kart başvurunuzu dilerseniz Vodafone Mağazaları’ndan dilerseniz online ortamdan uygulayabilirsiniz. Vodafone Resmi Web sitesini ziyaret ederek yedek SIM kart çıkartmak isteğe göre, sizden istediğimiz belgeleri yüklemeniz gerektiğini düşüncenizde bulundurun.

Lakin Vodafone Mağazaları aracılığıyla yedek SIM kartınızı almak isteğe göre, kimlik kartınızla birlikte ziyaret etmeniz yeterli gelmektedir. Aktif SIM kartınızda bulunan numaralarınızı yedek SIM kartınıza taşıma işlemleri için, Vodafone yetkililerinden destek isteyebilir, bi hayli hızlı bir biçimde rehberinizdeki numaraları taşıma işlemi yapabilirsiniz.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu