Mobil Hatlar

Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme, Yapılandırma ve Erteleme

Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme, Yapılandırma ve Erteleme, mobil hatlar bölümümüzde Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme, Yapılandırma ve Erteleme ile alakalı kampanyaları paylaştık. Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme, Yapılandırma ve Ertelemenin detayları yazımızda..

Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme, Yapılandırma ve Erteleme

Vodafone fatura borcu olanlara rahatlıklar yazımızda fatura borcu gecikme yaşayanlara; Borç taksitlendirme, yapılandırma ve erteleme detayları! Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız, faturalarınızı son ödeme tarihinden önce düzenli olarak ödemeniz gerekir.

Aksi durumda son ödeme tarihi geçen faturalarınız için, fatura tutarınız üzerinden hesaplanan günlük faizi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Vodafone fatura borcu ödeme rahatlıkları borçların gecikme faizlerini silme ve ödeme rahatlıkları yer alıyor. Birikmiş borcu olanlar faturalarını bir defada indirimli olarak veya taksitlerle ödeyebiliyor.

Eğer Vodafone faturalarınızın son ödeme tarihlerini bilmiyorsanız, e-posta yoluyla yahut hesap özeti şeklinde gelen fatura detayınızın sağ üst köşesinden faturanıza ait son ödeme tarihini bulacaksınızdır. Fatura borcu olan aboneleri için Vodafone yeni kampanyalar ile birikmiş borçlarda faiz silme ve taksitlendirme gibi imkanlar sunuyor.

Vodafone Fatura Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?  

Vodafone, faturalarınızı sizin belirlediğiniz tarihlerde düzenli olarak hesap kesimine tabi tutar. Hesap kesim tarihinden ibu yana faturanızı ödemeniz için size verilen süre 1 haftadır. Sahip olduğunuz 1 hafta içinde fatura borcunuzu ödemezseniz, hattınız kullanıma kapatılır yada kısıtlanır ve toplam borcunuz üzerinden faiz işlemi başlatılır. Buna benzer mağduriyetler yaşamamak için Vodafone faturanızı şu 5 farklı yolla ödeyebilirsiniz;

1- Vodafone Resmi Web Sitesi üzerinden, “Fatura Ödeme” kısmına tıkladığınızda Vodafone sizden ödemek istediğiniz cep telefonu numarasını yazmanızı isteyecektir. Cep telefonu numaranızı yazıp, “Devam” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda bu kez de kredi kartı detaylarınız istenecektir. Bilgilerinizi doğru bir biçimde girerek ödeme işleminiz tamamlanır.

2- Faturalarınızı Vodafone yanımda uygulaması üzerinden ödeme imkânınız da yer alıyor. Vodafone yanımda uygulamasına tanımlı hattınız üzerinden giriş yaparak, “Geçmiş Faturalarım” kısmına gidebilir, ödemek istediğiniz faturanıza tıklayarak ödeme işleminiz gerçekleşir.

3- E-devlet uygulaması üzerinden de fatura ödeme işlemi uygulayabilirsiniz. İlgili kişisel detaylarınızi girdikten sonra, arama kısmına “Vodafone fatura borcu ödeme” yazıp, karşınıza çıkan ekrana cep telefonu numaranızı yazarak işleminizi uygulayabilirsiniz.

4- Anlaşmalı bankalar üzerinden fatura ödeme seçeneğinizi de kullanabilirsiniz. Bunun için, kullandığınız bankanın mobil uygulamasına giriş yapın. Sonra “Ödemeler” kısmına tıklayın ve ardından “Vodafone fatura ödeme” yazısını gördüğünüzde üzerine tıklayarak işleminize devam edin. Ödemek istediğiniz faturanız ekranında belirdiğinde, ödemenizi onaylayın.

5- Vodafone Müşteri Hizmetleri 542 aracılığıyla da faturalarınızı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Yapmanız gereken, Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak faturanızı ödemek istediğinizi karşınıza çıkan müşteri temsilcisine söylemektir. İlgili temsilci sizin bu talebinizi alacak ve kredi kartı detaylarınızi girebileceğiniz bölüme aktaracaktır. Kredi kartı detaylarınızi girdikten sonra fatura ödeme işleminiz gerçekleşmiş olur.

Vodafone Fatura Borcu Sorgulama

Son ödeme tarihini kaçırmak istemeyen Vodafone faturalı hat kullanıcıları, hatlarına ait faturaları kolay bir şekilde yollarla sorgulayabiliyor. Bu yollardan en basit olan 3 tanesini gözlemleyelim;

1- Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak faturalı hattınıza ait borcunuzu sorgulamak için, telefonunuzun arama bölümüne gelip, “542”’yi tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sizi karşılayan müşteri temsilcisine talebinizi ileterek borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

2- Size en yakın Vodafone İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek faturanıza ait borç bilginizi öğrenebilirsiniz.

3- Vodafone yanımda uygulaması aracılığıyla faturalı hat borç sorgusu yapmak da olabilecek. Vodafone yanımda uygulamasına tanımlı hattınız üzerinden giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey, “Geçmiş Faturalarım” kısmına tıklamaktır. Eğer ödenmesi gereken bir borcunuz varsa, bu ekranda görünecektir.

Vodafone İcralık Borç Sorgulama

Vodafone’a ödemeniz gereken fakat son ödeme süresi 3 ay’ı geçmiş borçlarınız önce, Vodafone avukatlarına ardından icra takibine aktarılır. Eğer ödemenizi 3 ay içinde daha yapmazsanız, icra takibi gereği mallarınıza el konulmaya başlanır. Vodafone’a ödenmesi gereken birikmiş yahut icralık borçlarınızı sorgulamak için;

  • Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayabilir yahut size en yakın Vodafone İletişim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.
  • Ayrıca, E-devlet üzerinden kişisel detaylarınızle giriş yaptıktan sonra; “İcra Takip” kısmına gelerek, icrada olan Vodafone borcunuzu sorgulayabilir, görüntüleyebilir ve ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme ve Erteleme

Vodafone, icra takibine alınmış dosyalarınızı ödemek istemeniz takdirde size bazı erteleme gibi rahatlıklar sağlıyor. İcra takibinizi yapan hukuk bürolarını arayarak yahut ziyaret ederek, Vodafone fatura borcunuzu 6-12 ay aralığında taksitlendirme yapılır.

Taksit sayınıza göre işleyecek aylık faiz miktarıyla birlikte yeniden hesaplanacak borcunuzu taksit taksit rahatça ödeyebilirsiniz. Size çıkarılan ödeme planlarını ışığında ödemelerinizi aksatmadan yapmanızın oldukça önem arz ettiğini unutmamalısınız.

Vodafone borçlarınızı taksitlendirdikten sonra yine gecikmeli ödemeler yaparsanız, tüm borcunuz üzerinden haciz işlemleri başlatılır ve bir daha taksit ve erteleme gibi durumlar olabilecek olmaz. Ayrıca tarife aşımı yapanlar için Vodafone fatura aşım iadesi yazımıza davet ediyoruz.

Vodafone Yüksek Faturaya İtiraz Etme

Vodafone aboneleri için yüksek tutarda fatura kesilmesinin bir çok nedeni olabilir. Misal verilecek olursa; cihaz satın almış ve taksitlerini faturanız üzerinden yapacaksanız veya mevcut tarifenizin size verdiği kullanım haklarını aşmışsanız veya Google Play yahut Apple Store üzerinden mobil ödeme ile alışveriş yaptıysanız faturalarınızın her zamankinden daha yüksek tutarda kesilir.

blank

Eğer normal kullanımlarınız dışında ek hiçbir şey satın aldığınızı düşünmüyorsanız, Vodafone yüksek faturaya itirazından bulunabilirsiniz. İtirazınızı yasal yolları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Vodafone Geciken Faturadan Kapanan Hat Nasıl Açılır?

1- Vodafone fatura yüzünden kapanan hattı açmak için yanımda uygulaması üzerinden yahut konuya ait faturalı hattınız üzerinden “542”’yi tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir, geçmiş dönem kullanım hareketlerinizin incelenmesi sağlayabilirsiniz. Eğer herhangi bir aşım yahut kullanım söz konusu değilse, itirazınız kabul edilir ve faturalı hattınızı açtırabilirsiniz. Vodafone müşteri hizmetlerine direk bağlanmak isteyenler buradan iletişime geçebilir.

2- Eğer Vodafone Müşteri Temsilcisi aracılığıyla yüksek fatura sorununuzu çözemediyseniz, hattınızı açtırmak için Vodafone Genel Merkezini +90 212 367 00 00 arayabilir yahut şikâyetinizi anlatan ve hat sahibinin detaylarının de içinde bulunduğu bir dilekçe yollayabilirsiniz. Vodafone aracılığıyla itirazınıza mutlaka bir yanıt gelecektir çünkü bu bir yasal zorunluluktur. Vodafone fatura tutarına itiraz etme yazımızdan daha ayrıntılı bilgilere varabilirsiniz.

İtirazınız bu aşamalarda sonuçlanmadıysa, sırasıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na veya Tüketici Hakem Heyeti’ne fatura itiraz dilekçenizi iletebilirsiniz.  

Vodafone Kapanan Hattı Açma Ücreti Nedir?

12.06.2020 tarihinden sonra Vodafone fatura borcu sebebiyle kapanan yahut kısıtlanan hatlar için 30,29 TL karşılığında hattınızı açtırabilirsiniz. Kurumsal Vodafone müşteriler için; hat açma ve kapatma fiyat aralıkları kullanım detaylarına göre hesaplanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu