Oyun

Valorant FPS Arttırma

Valorant FPS Arttırma, güncel bilgiler bölümümüzde Valorant FPS Arttırma başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Valorant FPS Arttırma haberimizin detayları..

Valorant FPS Arttırma

Valorant FPS arttırma çoğu oyuncu aracılığıyla merak ediliyor. Valorant FPS sorunu yüzünden birden fazla oyuncu oyundan keyif alamazken belirli yöntemler ile Valorant FPS arttırabilirsiniz.

Valorant FPS Sorunu

Çıktığı günden bu yana Valorant birden fazla oyuncu aracılığıyla keyifle oynanan bir oyun oldu. Yüksek sistem istememesine rağmen Valorant FPS sorunu yüzünden çoğu oyuncu için oyun keyfini düşürdü. İstediği sistem orta düzeydeki bir bilgisayarın rahatlıkla karşılayacağı ayarlar olmasına karşılık Valorant FPS drop sorunu veya Valorant FPS donma sorunu yaşatıyor.

Bu sorunun oluşmasında en büyük etmen sistemin FPS ayarlarını düşük olarak görmesidir. Valorant FPS arttırma ile bu türden sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma

Valorant FPS yükseltme özellikle oyunda kasma yaşayanların uygulaması gereken bir yöntem. Bunun için ilk olarak ayarlara bir göz atmak yararlı olacaktır. Oyuna girdikten sonra Görüntü ve Grafik Kalitesi kısmına girin. Buradan şu ayarları uygulayın;

  • Kenar yumuşatma “hiçbiri” olarak ayarlayın.
  • Eşyönsüz filtreme özelliğini “x1” yapın.
  • Valorant kasma sorunu devam etmektesa ekran çözünürlüğünü düşürün.

Bunun bunun yanında Valorant drop sorunu yaşayanlar şu ayarlamayı yapmalılar. Öncelikle Görüntü kısmını seçin ve Genel başlığını seçin. Buradan iyi bir bilgisayar sisteminiz yoksa FPS’yi kısıtla seçeneğini açık hale getirin. Bunun yanında Valorant FPS değeri 60’a sabitlenecektir. Sistemi düşük olan bilgisayarlar FPS’yi sabitlemediklerinde oyun esnasında sürekli olarak drop yaşayacaklardır.

Bir diğer Valorant FPS arttırma yöntemi için ekran kartı ayarlarına bakabilirsiniz. Bu yöntem NVIDIA ekran kartı kullananlar içindir. Masaüzerinde boş ekranda sağ tıklayarak NVIDIA görüntü ayarlarına girin. Açılan pencerede 3D ayarlarına gelin ve buradan ön ayarla yap seçeneğine giriniz. Daha sonra seçeneklerden “benim tercihime önem ver” seçeneğini işaretleyin ve performans çubuğunu da en sol kısıma çekerek performans bölümüne getirin.

En son Valorant oyunu açıkken bilgisayardan görev yöneticisini başlatın. Görev yöneticisinden Valorant’ı bulun ve sağ tıklayın. Ayrıntıları seçtiğinizde Valorant’a tekrar sağ tıklayın ve “benzeşmeyi ayarla” seçeneğini seçin. Açılan pencerede CPU 0 seçili ise bunu kapatın. Bu durumda Valorant FPS düzeysinde yüzde 20ye yakın bir artış olacaktır.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu