Başvurular

Valilik Çalışma ve Mesai Saatleri

Valilik Çalışma ve Mesai Saatleri, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Valilik Çalışma ve Mesai Saatleri nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Valilik Çalışma ve Mesai Saatleri ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Valilik Çalışma ve Mesai Saatleri

Her ilin idari amirinin olduğu ve o ilin önemli bir çok işleminin yapıldığı devlet kurumu olan valilik çalışma saatleri bir çok kişi aracılığıyla merak ediliyor. Bir devlet kurumu olmasına rağmen 8-5 kavramının dışında hizmet veren valiliklerde mesai saatleri 08:30’da başlayıp 17:30 da bitmektedir. Bu mesai saatleri dışında gidenlere herhangi bir hizmet vermeyen valilik resmi bir yer olmasından dolayı çalışma saatleri kavramına bi hayli oldukça önem verilen bir kurumdur.

Valilik Çalışma Saatleri 2021

Valiliklerin çalışma saatleri, diğer kamu kurumlarının çalışma ve mesai saatleri ile genelde aynıdır. Belirlenen saatlere göre, valilikler sabah saat 08:30‘da açılmakta olup, akşam saat 17:30‘a kadar açık durumdadırlar.

Valilik Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Valilikler sabah saat 08:30’da açılmaktadırlar.

Valilik Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Valilikler akşam saat 17:30’a kadar açık durumdadırlar.

Valilik Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Valilikler hafta sonu genel itibariyle hizmet vermemektedir. Cumartesi ve Pazar günlerinde kapalıdır. Açık değildir.

Valilik Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Valilikler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalıdırlar hizmet vermemektedir. Arefe gününde ise valilikler öğlene kadar hizmet verir yani açıktırlar. Bunun dışında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de valilikler kapalıdır.

Bu makalemizde Valilik çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler sunduk. Diğer firmaların mesai saatleri haberlerine göz atmak için TIKLAYIN!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu