Sağlık

Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi İzmir, sağlık bölümümüzde Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi İzmir ile alakalı bilgi aktaracağız.. Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi İzmir ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus, ilişki sırasında sık yaşanan cinsel problemlerden biridir. Günümüzde birden çok çiftin karşı karşıya geldiğı bir problem olan Vajinismus, ilişki sırasında ağrı yaşanmasına ve ilişkinin gerçekleşmemesine sebep olabilir.

Çiftlerin ilişki anında yaşadıkları vajinal kasılmalardır. Bu durum, cinsel ilişkinin yaşanmasına engel olabilir yahut ilişkinin rahat biçimde gerçekleşmesinin önüne geçebilir. Tedavisi ise Vajinismus uzman kişilerı aracılığıyla yapılabilir.

Yaşanan Vajinismus durumlarında doktorunuzla bu durumu paylaşmaktan kesinlikle çekinmeyin. Aksi taktirde ilişkiye girmeniz sizin için ızdırap olabilir. Ya da farklı sağlık problemlerinin yaşanmasına etken durum oluşturabilir. Tedavi için ilk kez jinekolojik muayene yapılması gerekmektedir. Vajinismus muayenesi herhangi bir ağrı ve acı içermez. Gönül rahatlığı ile çekinmeden jinekolojik vajinismus muayenesi yaptırabilirsiniz. Muayene, bunun yanı sıra tedavi için de başlangıcın ilk adımıdır.

Vajinismus nasıl tedavi edileceği, endişelara bağlı zihinsel problemler sebebiyle oluşmakta olup, terapi yöntemi ile giderilebilmektedir. Yüzde 10’luk bir durum ise fizikseldir. Her ne kadar internet ortamında Vajinismus için egzersizler yer alsa da kesin çözüm, profesyonel destek almaktır. Günümüzde birden çok uzman doktor, Vajinismus nasıl tedavi edileceğini başarı ile sağlamakta ve gidermektedir.

Eğer İzmir’deyseniz vajinismus nasıl tedavi edileceği izmir için Op. Dr. Feyza Ağaca Güler, Vajinismus nasıl tedavi edileceğinde bi hayli başarılı, güvenle tedavi hizmeti alabileceğiniz doktordur. Sunmuş olduğu tedavi metodu ile kısa bir sürede Vajinismus poblemlerinızı çözümleyip, nedenleri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca doğum, genital estetik, over kistleri gibi problemler için de Kadın Doğum Doktoru İzmir siz değerli okurlarımıza çözümler üretmektedir. Unutmayın ki iyi bir ilişkinin temelinde sağlıklı bir cinsel hayat mevcuttur. Bu noktada cinsel problemlerinizi gidermek için zaman kaybetmeyin.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu