Bilgi Arşivi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

Kabul tarihi 1 Nisan 1975 olan 1873 sayılı kanunla kurulan Uludağ Üniversitesinin çekirdek kurumlarından bir tanesi olan tıp fakültesi adı altında Haziran 1990’da Görükle Kampüsünde kurulan hastane, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hizmet vermeye sürdürmektedir.

880 yatak kapasitesinin olduğu kurumda, 1519 personel hizmet vermekte olup tüm tıbbi branşlardan minimum 1 hekim bulunmaktadır. Kurum,  tam teşekküllü bir hastane olup her türlü hastanın tanı ve nasıl tedavi edileceğini gerçekleştirebilecek modern makine ve teçhizata sahiptir.

Günde hemen hemen 3.500 hastaya poliklinik hizmeti de sağlayan hastane bunun yanı sıra organ nakli yapabilme kapasitesine de sahiptir.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş BaşvurusuUludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversite hastanesi statüsünde olan kurum, personel alımlarını Uludağ Üniversitesi personel daire başkanlığı aracılığı ile yapmaktadır. Bu bağlamda üniversitenin resmî sitesinde duyusu yapılan 4/B ilanlarının sıkı bir biçimde takip edilmesi gerekmektedir.

Kurum, 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendine göre anlaşmali işçi alımı gerçekleştirmekte olup, bu ilanların uludag.edu.tr sayfasında bulunan açıklamalar bölümünden takip edilmesi gerekmektedir.

Kurum anlaşmali işçi alımında 2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda bulunan Ek 2.maddesinin b fıkrasına göre 2016 KPSS (B) grubu puan sıralamasını esas almaktadır. Bu bağlamda adayların bir KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Adayların bu ilanların yayım tarihinden bu yana 15 gün içinde istenen belgeler ve ilan ekinde yayına giren (www.uludag.edu.tr) İş Başvuru Formunu doldurarak Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İnsan Kaynakları Birimi’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Kurum bunun yanı sıra 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Sürekli İşçi alımı da gerçekleştirmektedir. Bu alımlarla alakalı tüm bilgiler de ilan.gov.tr adresi üzerinden yayımlanmaktadır.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İş İlanları

Hastane adı altında çalışma fırsatı yakalamak için bunun yanı sıra İŞKUR, ilan.gov.tr ve Resmi Gazete gibi kanalları da takip etmeleri gerekmekte olup , Hastane’nin internet sitesinde bulunan Duyurular kısmını da takip ederek de aynı biçimde tüm alım ve ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Başvuruda bulunacak tüm adaylarda 657 Sayılı Kanun’un 48.maddesinde gösterilen genel şartlar aranmaktadır. Bu bağlamda yasayı önceden okuyarak istenen gereklilikleri yerine getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu