Başvurular

Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak 2022

Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak 2022, iş başvuruları bölümünde Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ülke Geneli Başvuru Belediye 50 Memur Alımı Yapacak

Yayınlanan ve başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde alımları ekranlara gelecek olan ülke genelinden başvuru şartlarını taşıyan bireyler içinden 50 devlet memuru alımı yapılacağı yerel yönetimler aracılığıyla bilgisi verildi.

Belediye 50 Zabıta Alımı Yapacak

Yapılan bilgilendirmede Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanlığı adı altında çalıştırılmak üzere 50 zabıta memuru alımı yapacak. Alınacak personeller KPSS puanı esas alınarak genel idare hizmetleri sınıfında kadrolu olarak çalıştırılacaklar.

Şehitkamil Belediyesi lisans çevre mühendisliği, inşaat mühendisliği, gıda mühendisliği, iş sağlığı ve güvenliği ve veterinerlik mezunları içinden 10 kişi zabıta memuru, lisans yerel yönetimler mezunu bireyler içinden 40 kişi olmak üzere toplam 50 Zabıta Memuru alacak.

Zabıta Memuru Alımı Adaylarında En Az 70 KPSS Puanı Aranmakta

Zabıta memuru alımında adayların erkeklerde minimum 167 santim, kadınlarda minimum 160 santim boyunda olması, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması, KPSS P3’den minimum 75 puan almış olması ve 31 yaşından gün almamış olması ve asgari B sınıfı ehliyet sahibi olmaları şartları aranıyor.

Başvuruda bulunacakların önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, başvuru yapacak birinin minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Genel başvuru şartları

T.C vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Daha önceden herhangi yüz kızartıcı suç yahut hapis cezası almamış olmak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış yahut askerlik çağına gelmemiş olmak.

Görevini yapmasına engel olacak herhangi bir hastalığı yahut rahatsızlığı olmamak.

Başvuru için gerekli belgeler

Nüfus cüzdanı aslı yahut fotokopisi,

Diploma ve mezuniyet belgesi aslı yahut fotokopisi,

KPSS sonuç belgesi,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan,

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durum olmadığını gösteren belge,

Sürücü belgesi aslı yahut fotokopisi,

Son 6 ay içinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Başvurular nasıl yapılacak?

Adaylar sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 27 Eylül 2021 tarihinden 01 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Şehitkamil Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Mücahitler Mh. Ali Fuat Cebesoy Blv. No:4 27090 Şehitkamil/GAZİANTEP adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu