Başvurular

Ulaştırma Bakanlığı İŞKUR ile75 Güvenlik Görevlisi Alıyor 2022

Ulaştırma Bakanlığı İŞKUR ile75 Güvenlik Görevlisi Alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Ulaştırma Bakanlığı İŞKUR ile75 Güvenlik Görevlisi Alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Ulaştırma Bakanlığı İŞKUR ile75 Güvenlik Görevlisi Alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ulaştırma Bakanlığı İŞKUR ile75 Güvenlik Görevlisi Alıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı aracılığıyla bugün yayına giren güncel kamu personel alım ilanı ile bakanlık adı altında Türkiye’nin değişik illerinde görev yapacak 75 güvenlik görevlisi İŞKUR üzerinden ilanda gösterilen illerde ikamet eden herkes aracılığıyla başvuru yapılarak alınacak.

Güvenlik görevlisi olarak kamu alınacak personellerin alımı için İŞKUR üzerinden başvuru ekranları bugün açılacak. Alınacak Güvenlik Görevlisi personeller daimi anlaşmali olarak alınacaklar ve 2 ay deneme süresi ile 3 yıl nakil talebinde bulunulmaması gerekmektedir.

Adana 3 kişi, Ankara 22 kişi, Artvin 1, Aydın 1, Balıkesir 2, Bartın 1, Bursa 4, Çanakkale 1, Edirne 1, Gaziantep 1, Giresun 1, Hatay 2, İstanbul 9, İzmir 4, Zonguldak 1, Yalova 1, Trabzon 2, Tekirdağ 2, Sinop 1, Sakarya 1, Rize 2, Ordu 2, Muğla 7, Mersin 1, Kırklareli 1, Kastamonu 1 kişi olmak üzere toplam 75 kamu personeli alım yapılacak. Her şehirde ilan olmadığı üzere kendi kısmınızda bulunan alıma başvuru uygulayabilirsiniz. diğer bölgelere başvuru yapamazsınız.

guvenlik-ilani.jpg

Güvenlik Görevlisi adaylarının 30 yaşını bitirmemiş olması şartı var.

Yayınlanan ilana göre alınacak 75 personelin minimum önlisans mezun olması,

Sınav başvurusunun son günü olan 09 Nisan 2021 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olması,

Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik kimliğine sahip olması,

Güvenlik görevlisi adaylarının erkeklerde 1 metre 70 santim, bayan adaylarda 1 metre 60 santim boyunda olması gibi özel şartlar bulunmaktadır.

Bakanlığın merkez ve taşra birimlerindeki sürekli olarak işçiler başvuramayacak
Ulaştırma ve altyapı bakanlığının merkez ve taşra birimlerinde sürekli olarak işçi kadrolarında bulunan personeller bu alım için başvuru yapamayacak.

guvenlik-gorevlisi-alim-ilani.jpg

Sosyal güvenlik kurumlarından emeklilik yaşlılık yahut malül aylığı alanlar başvuramayacak,

Kamu görevinden çıkarılanlar, ihraç edilenler ve kamu hakları alınanlar başvuramayacak,

18 yaşını tamamlamayan adayların başvurusu kabul edilmeyecek,

Görevlerini sürekli olarak yapmalarına engel sağlık poblemleri bulunanlar başvuramayacak,

Erkek adayların askerlik görevlerini yapmış, tecil işlemi yaptırmış veya askerlikten muaf olmaları gibi genel şartlarda bulunmaktadır.

Başvurular İŞKUR üzerinden bugün başladı

Şartları sağlayan ve başvuru yapmak isteyen adayların 05 Nisan 2021 tarihi ile 09 Nisan 2021 tarihleri içinde başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

26 Nisan’da kura çekimi yapılacak

İŞKUR üzerinden başvurular sonrasında 26 Nisan 2021 tarihinde bakanlık konferans salonunda noter huzurunda kura çekilecek. Belirlenen Güvenlik Görevlisi adaylarına sözlü sınav tarihi ve diğer bilgiler için yazılı bildirim olmayacak. Adayların bakanlık internet sitesi üzerinden takip etmelerini önemli buluyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu