İnternet

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet, mobil hatlar bölümünde Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet Günümüzde artık aşağı yukarı herkesi ilgilendiren en mühim durumlardan bir diğeride mevcut kredi notu durumudur. Bilindiği gibi Çin ve Rusya gibi ülkelerde artık sokakta yürüme dahi kredi notunu etkilemekte ve trafik cezası yemek, kimi zaman kredi notunun bir anda sıfıra inmesine neden olabilmektedir. Belki ülkemizdeki kredi notu anlayışı bu kadar katı değil ama ağır ağır bizim de aşağı yukarı her yerde karşımıza çıkıverebiliyor.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet

Bir ev yahut araba satın almada, cep telefonunu internet yahut faturalı hat üzerinden alma, ihtiyaç kredisi çekmede, kontu kredisi yahut eğitim kredisi çekmede… kısacası artık kredi notu bir anlamda bizim kaderimizi etkiliyor da diyebiliriz. İşin bu noktası zaten malumunuz. Peki bu kredi notu sorgulamak ve mevcut kredi notunu öğrenmek için hangi yolları deniyorsunuz? Daha önce bankalara yahut aracı kurumlar yahut bir servis sağlayıcısına giderek kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Ve sonraları SMS ile Findeks puan sorgulama yapabiliyordunuz. Ama artık çok daha güncel ve çok daha sağlam bir yöntem daha var. Üstelik ücretsiz.

E-devlet ile ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi ile artık yalnızca birkaç tıkla, kendi kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Üstelik tüm dökümler önünüzde olacak ve tüm ayrıntıları ile sıra sıra herşeyi görebileceksiniz. Dahası var! Dijital ortama kaydedebilir ve dilediğiniz yerde dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. İşte kredi notu e-devlet ücretsiz sorgulama ve öğrenme adımları…

E-Devlet Üzerinden Kredi Notu Sorgulama

E-Devlet üzerinden kredi notu sorgulama işlemi artık olabilecek. Bunun için hiçbir işlemi beklemek, başvuru yapmak yahut SMS’ler göndermek zorunda değilsiniz. Aynı zamanda bu işlem üzerinden ücret ödemek zorunda da kalmayacaksınız. Çünkü e-devlet uygulaması üzerinden kredi notu sorgulama yaparak kredi puanı öğrenme yapabilirsiniz.

Bunun için ilk kez bir e-devlet şifresine sahip olmanız ve sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Eğer önceden bir e-devlet şifresi elde etmemişseniz; merkez PTT şubelerinden bunu temin edebilirsiniz. Ardından bu şifre ile giriş yaparak, e-devlet kredi notu sorgulama için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kredi Notu Sorgulama Adımları

– https://www.turkiye.gov.tr sitesine gidiniz. Buradan Giriş detaylarınızi doldurarak sisteme giriş yapınız.

– Ardından alt bölümde bulunan yere yahut Arama bölümünden “Kurumlar” kısmına tıklayınız

– Daha sonra Türkiye Bankalar Birliği kısmına tıklayınız.

– Burada “e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” bölümünde bulunan “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” kısmına tıklayarak ilerleyiniz.

– Burada hem Kredi Notu yani Risk Merkezi Raporunu alabilir hem de “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” yahut “Çek Bilgileri” gibi bilgilerin de dökümünü alablirsiniz. Dilediğiniz seçenekleri işaretleyerek devam ediniz.

– “Yeni Başvuru” kısmını tıklayarak artık başvurunuzu yapın ve birazdan size sunulacak Kredi Notu belgenizi alın.

KREDİ NOTUMU NASIL YÜKSELTİRİM HIZLI KREDİ NOTU YÜKSELTME

E-Devlet Üzerinden Kaç Kez Kredi Notu Öğrenebilirim?

Sıklıkla sorulan sorulardan bir diğeride E-devlet üzerinden kaç kez kredi notu sorgulayabilirim sorusudur. Belirtmek gerekir ki bu işlemi aylık olarak uygulayabilirsiniz. Yani aylık yalnızca 1 kez bu sorgulamayı ücretsiz olarak uygulayabilirsiniz. Bundan dolayı bunu bilerek ve ileride size lazım bulunacağını düşünerek hemen şimdi bu sorgulamayı yapmayın. Tabii ki önümüzdeki 1 ay için bir gereksiniminiz yoksa e-devlet üzerinden kredi puanı sorgulama uygulayabilirsiniz. Ardından çıkan belgeyi dijital ortamda muhafaza edebilirsiniz.Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet

Ayrıntılı olarak sizin risk analiz raporunuz size sunulacak. Sizden bu raporu talep eden yerlere götürebilir yahut dijital ortamınızda işinize yarayacak bir zamana kadar saklayabilirsiniz.

Lütfen kredi puanı nasıl arttırılır ve kara listeden nasıl çıkarım gibi başlıklarımıza da göz atınız.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır E Devlet yazımızla alakalı sizlerde kredi notunuzu nasıl öğrendiğinizi yorumlar kısımından bizler ile paylaşabilirsiniz.

Etiketler

kredi notu sorgulama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu