Başvurular

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu 2021

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu 2021, kamu ve özel iş başvuruları bölümümüzde Ücretli Öğretmenlik Başvurusu 2021 ile ilgili detay vermek istedik.. Ücretli Öğretmenlik Başvurusu 2021 ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu 2021

ücretli-öğretmenlik-başvurusu-2021

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır, ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitiyor, ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak gibi sorular tüm öğretmenler için merak konusudur. Ücretli öğretmenlik başvurusu öğretmenlerin bağlı oldukları ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde yapılabilirken online olarak da e-devlet üzerinden başvurularını tamamlayabileceklerdir. Peki Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır ? ücretli öğretmenlik başvuru ekranı ve başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamında…

Ücretli öğretmenlik başvuru ekranı ve başvuru şartları öğretmen adayları aracılığıyla merak konusudur. Devlet öğretmen açığını kapatmak için ücretli öğretmenlik başvurularını her branş için açmış ve bu başvurular ağustos ayı ile birlikte hız elde etmiştir. Başvuru sonucu olumlu olan öğretmenler 2021-2022 yılı eylül dönemi ile birlikte görevlerine ekranlara geleceklardır.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman

Ücretli öğretmenlik başvurusu temmuz ayı itibariyle yapılmaya başlanmıştır. Başvurular ağustos ayında da devam etmekle birlikte son başvuru tarihi ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Ücretli öğretmenlik başvurusu yapmayı düşünen öğretmenlerin vakit kaybetmeden bağlı oldukları milli eğitim müdürlüklerine başvurularını yapmaları gerekmektedir.

E-Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Öğretmen açığını kapatmak maksadıyla yapılan ücretli öğretmen alımı başvuruları temmuz ayı itibariyle başladı. Başvurular neticesinde komisyon aracılığıyla uygun görülen öğretmen adayları yeni zamanda görevlerine ekranlara geleceklar. Peki e-devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır ? İşte sıra sıra yapılacaklar…

  1. E-devlete TC kimlik numaranızla giriş yaptıktan sonra arama kısmına ücretli öğretmenlik yazdığınızda başvuru için bir sekme çıkacak buna tıklayın.
  2. Ardından önünüze ücretli öğretmenlik başvuru formu gelecektir. Burada bulunan iletişim bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde girdiğinizden emin olmalısınız, başvurunuzun olumlu neticelenmesi durumunda il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri bu iletişim bilgilerinden sizinle irtibat kuracaklardır.
e-devlet ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır
  1. Eğitim bilgileri bölümünde bulunan; “Formasyonum var.” , “Köy Okullarında Çalışmak İstiyorum.”, “Milli Eğitim Bakanlığından Emekli Oldum.” , Yurt dışı eğitim kurumlarından mezun oldum ve YÖK denkliğim var veya Eğitim Enstitüsünden mezun oldum.” seçenekleri incelenerek, varsa ilgilendiren seçenek tercih edilecek.
  2. Bilgileri doğru ve eksiksiz tamamlandığınızdan eminseniz kaydet ve ilerle butonuna tıklayarak devam edin.
  3. ‘Kaydınız başarıyla oluşturulmuştur. Tercih detaylarınızi aşağıdan girmeye başlayabilirsiniz.’ ön lisans ve lisans mezuniyeti detaylarınız içinden tercihinize esas olan mezuniyet bilginizi seçebilirsiniz.
  4. İl ve ilçe tercihiniz ile birlikte branş belirtmeli, ikinci dönem de bu tercihlere göre çalışmak istiyorsanız ‘İlgili tercihimin ikinci zamanda de geçerli sayılmasını istiyorum.’ seçeneğini işaretlemelisiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu