Başvurular

TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu 2022

TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu

İŞKUR TYP işçi alımı ilanı yayınlandı. İlana göre TYP üniversite işçi alımı 36 kişi olarak yapıyor. En az okur yazar olan adaylar bu alıma başvuru yapabilecek. Başvurusu 24 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar online olarak yapılacak.

TYP personeli alımı genelde noter kurası ile yapılmaktadır. Bu alımda başvuranlar içinden liste yöntemi kullanılarak yapılacak.

Adana Çukurova Üniversitesi işçi alımını yapıyor. Başvurular elektronik ortamda kabul edilecek.

Başvurular işkur e-şube yahut ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacak, asil liste; gelir durumu, SGK ve TYP mevzuatının öngördüğü diğer sorgulamaları müteakip kesinlik kazanacak,  son 1 ay SGK olmamak, emekli ve öğrenci (açıköğretim hariç) olmamak TYP lerde göre aynı adreste ikamet edenlerden birisi faydalanabilir.

Dikkat! TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturup, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettiğimiz toplam kazancımızın asgari ücret tespit komisyonu aracılığıyla tespit edilen net asgari ücretin bir buçuk katını aşmadığını beyan ederim.

Yukarıdaki beyanımın gerçeğe aykırı olmasının tespiti tarihinden bu yana ihlal ettiğim süreler için aldığım ödemeleri yasal faizi ile birlikte ödeyeceğimi kabul ve taahhüt ederim.

Elektronik ortamda verilen adresten başvuru yapılacak. https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu