Başvurular

TYP İŞKUR 160 Kamu Personel Alımı Güncel İş İlanları 2022

TYP İŞKUR 160 Kamu Personel Alımı Güncel İş İlanları 2022, iş başvuruları bölümünde TYP İŞKUR 160 Kamu Personel Alımı Güncel İş İlanları ile ilgili bilgi aktaracağız. TYP İŞKUR 160 Kamu Personel Alımı Güncel İş İlanları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TYP İŞKUR 160 Kamu Personel Alımı Güncel İş İlanları

İŞKUR TYP resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan kamu işçi alımı ilanlarına göre TYP 160 personel işe alımında yer alıyor. İlana göre İl ve ilçeleri kapsamı içinde işçi alımı yapılacağı altı çizildi. İlana göre minimum okur yazar adaylar başvuru yapabilecek. Personel işe alımı için başvuruları online olarak alınacak.

160 Personel Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir;

Kuruma kayıtlı işsiz olmanları gerekiyor.

18 yaşını doldurmuş olanlar.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum ve kuruluşlarından emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Adayların açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç öğrenci olmamaları gerekmektedir.

TYP 2. Listede Kimler Başvuru Yapabilir;

Kadınlar.

50 yaşına kadar adaylar.

Engelli ve eski hükümlüler.

Terörle karşılaşmada malul sayılmayacak biçimde yaralananlar.

2022-typ-personel-alimi.jpg

Adayların MEB bakım onarım ve temizlik Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın muhafaza edilmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı ve erozyonu engelleme çalışmaları alanlarında görevlendirilecekleri açıklanmıştır.

Başvuru Şekli ve Zamanı;

Başvurular 11 Ocak 2022 tarihinde başlamış olup 14 Ocak 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Muş şehri alımı için başvuruları İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu