Başvurular

TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı 2022

TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı 2022, iş başvuruları bölümünde TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı ile ilgili bilgi aktaracağız. TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı

İŞKUR TYP 81 Şehir Personel Alımı Başvurusu Başladı

Türkiye İş Kurumu Toplum Yararına Programları kapsamı içinde okullara ve kurumlara işçi alımı başvuruları başladı. İŞKUR TYP başvuru ekranı faal bir vaziyette başvuruları almaya başladı. Şuan 13 şehir öncelikli olarak alıma başlamıştır. Günlük olarak başvuru ekranından diğer şehirlerde ilana çıkacaktır.

TYP Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

İŞKUR ilanları üzerinden başvuruları kabul ediliyor. Şuan yayında olan şehirler 28 Ağustos ve 1 Eylül 2021 tarihleri içinde başvurularını yapmaları gerekiyor. Kamu personeli alımı başvuru yapacaklar https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi kopyalayarak yeni sayfada açma yöntemi ile başvuru ekranı ve listelere ulaşacaktır.

8 Bin Kişi Hangi İşlerde Çalışacak?

Alınacak bireyler okullarda ve kamu kurumlarda çevre temizliği, çevre düzenlemesi ve şoför gibi işlerde çalışacak. Güvenlik görevlisi olarak okullarda hizmet vereceklerdir.

Yayında Olan Şehirler Listesi

İzmir, Bursa, Artvin, Adana, Tekirdağ, Şırnak, Tunceli, Siirt, Niğde, Antalya, İstanbul, Kastamonu ve Diyarbakır olarak yayınlandı. Diğer şehirler günlük olarak listeye ilave edilecektir.

Kimler Hangi Şartlarda Başvuru Yapabilir?

Adaylar minimum ilkokul mezunu olması gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş ve 50 yaşını tamamlamamış olması istenmektedir. Emekli olmamakla birlikte her hangi bir kurumdan aylık almıyor olması gerekmektedir. Güvenlik görevlisi alımı kimlik kartı ile yapılmaktadır. Temizlik görevlisi alımı için bunun bunun yanında sertifika istenmemektedir. TYP personeli alımı tüm detayları anlık olarak yayınlıyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu