Başvurular

TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de 2022

TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de 2022, iş başvuruları bölümünde TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de ile ilgili bilgi aktaracağız. TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TÜRMOB Kamu Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de

Yayımlanan işçi alımı ilanlarına göre Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) kamu işçi alımı yapıyor.

Sınava Kimler Başvuru Yapabilir

Adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suçlar, işlememiş olmak, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. Şartlarını taşıyan adaylar başvurularını rahatlıkla yapabileceklerdir.

Başvuru İçin gereken belgeler;

Sınav başvuru dosyası, nüfus kayıt örneği. Diploma, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, adli sicil belgesi, son 6 ayda çekilmiş 1 adet Biyometrik fotoğraf, serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsat fotokopisi, taahhütname belgesi istenilmektedir.

Oda giriş ücreti ve maktu aidatın tam ödendiğine dair belge(özel sektörde çalışanlara), askerlik durum belgesi. İkamet belgesi, sağlık durum belgelerine sahip adaylar başvurularını rahatlıkla yapabileceklerdir.

Sınav Konuları;

İleri düzeyde finansal muhasebe, finansal yönetim, yönetim muhasebesi, denetim, raporlama ve meslek hukuku, revizyon, vergi tekniği, gelir üzerinden alınan vergiler, harcama ve servet üzerinden alınan vergiler, dış ticaret ve kambiyo mevzuatı, sermaye piyasası mevzuatı olacak.

Başvuru şekli ve tarihi;

Başvuru yapmaya hak kazanan gereken belgelere sahip adaylar başvurular 13 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 27 Eylül 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

İlana göre sınav başvuruları 4 Aralık 2021 de başlamış olup 13 Aralık 2021 de bitmiş olacaktır. Başvurular emel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) İncek Kızılcaşar Mahallesi 2669. Sokak No: 19 Gölbaşı – Ankara adresine gereken belgeler ile şahsen gidilip yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu