Sağlık

Türkiye’de Saç Ekiminin Geleceği

Türkiye’de Saç Ekiminin Geleceği, sağlık bölümümüzde Türkiye’de Saç Ekiminin Geleceği ile alakalı bilgi aktaracağız.. Türkiye’de Saç Ekiminin Geleceği ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Türkiye’de Saç Ekiminin Geleceği

Saç ekimi, son haftalarda trend durumuna gelen bir işlemdir. Bu uygulamalar, farklı teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Hastaların saç problemleri göz önüne alınarak uzman hekimlerin inisiyatifi ışığında yöntemler belirlenir. Saç dökülmeleri bir çok sebebe bağlı olarak yaşanan bir durumdur. Genetik, hormonal, yaşlılığa bağlı, kimyasal şampuan kullanımları ve buna benzer bir çok sebepten saçlar dökülür. Bu poblemleri ortadan kaldırmak için saç ekimi yaptırabilirsiniz.

 En kaliteli saç ekim merkezleri, İstanbul genelinde profesyonel hekimler ile hizmet vermektedir. Kişilerde özgüven noksanlıklerine neden olan saç dökülmeleri, genelde erkeklerde sık görünen bir durumdur. Bu nedenle, erkekler çok fazla bu hizmetten yararlanmak istemektedirler. Son zamanlarda saç ekiminde kullanılan yeni teknikler ve bu tekniklerin gelişimi ile birlikte kesin sonuçlar elde edilmektedir.

Hizmet alım yapacağınız kliniklerden istediğiniz tekniği uygulatabilirsiniz. Bu teknikler içinde; FUE, FUT, DHI, saç mezoterapisi, PRP desteğiyle saç ekimi, altın uçlu saç ekimi, manuel ve motorlu saç ekimi, traşsız saç ekimi, IceGraft saç ekimi yer alır. Bu teknikler, alanında deneyim kazanmış olan doktorlar aracılığıyla uygulanmaktadır. Türkiye’nin en iyi saç eken doktorları, İstanbul ve etrafındaki kliniklerde hizmet vermektedir. Bu nedenle İstanbul’daki saç ekimi merkezlerinden gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.

Saç ekimi yapılırken, başvurulan ilk teknik FUT yöntemidir. Günümüzde ise FUE yöntemi çok sık kullanılmaktadır. Greftlerin toplanmasıyla yapılan uygulamalardır. Toplama işleminin sonrasında ekim yapılacak bölgenin niteliğine göre DHI ve FUE tekniği tercih edilir. Bu hizmetleri en iyi saç ekim merkezleri üzerinden alabilirsiniz.

Güzel bir görünüm kadar sağlığınıza da önem verilerek teknikler uygulanmaktadır. Hata ve enfeksiyon riskini minimuma indirerek, uzman hekimler işlemlerini yapmaktadırlar. Böylelikle saç ekim işleminden alınan verim iki katı olmaktadır. Saç ekimi yapılırken uygulanan cerrahi işlemlerden sonra izlerin geçmesi için belirli bir zaman beklemek gerekmektedir.

Bu anlamda Türkiye’nin en iyi saç eken doktorları, sizleri bilgi sahibi olmanızıtedir. Saç ekimi sonrasında, ekim işlemini yapan ekibin tecrübesine göre operasyonun izlerinin iyileşme süreci değişkenlik gösterir. Operasyon personelleri, saç çizgisinin doğal bir görünümde olması için hassas ve titiz bir çalışma yürütür.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu