Başvurular

Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvurusu 2022

Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Türkiye Ulusal Ajansı 80 kamu personeli alımı 26 Nisan Başvurusu

Türkiye Ulusal Ajansı Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı 80 kamu personeli alımı başvuruları 16 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. Alım uzman yardımcısı, büro görevlisi, sekreter ve avukat olarak yapılıyor.

Başvurular nasıl yapılacak?

Başvurular kurum internet sayfasında online olarak basvuru.ua.gov.tr adresinden alınacak. Adaylar işlemlerini 26 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri içinde alınıyor.

Büro memuru alımı ve sekreter alımı için minimum lise mezunu olması ve KPSS puan çeşitlerinden 70 puanı şartı var.

Uzman yardımcısı alımı için: 1.grup iktisat, ekonomi, maliye, işletme, ekonometri ve istatistik bölümü mezunu olması gerekiyor.

2.grup kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, ülkeler arası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları, ülkeler arası ilişkiler ve Avrupa birliği, küresel ve ülkeler arası ilişkiler, küresel siyaset ve ülkeler arası ilişkiler olması gerekiyor.

3 ve 4.grup bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve hukuk bölümü mezunlarının başvurusu alınacak.

5.grup halkla ilişkiler ve tanıtım, gazetecilik, sinema radyo ve televizyon, iletişim bilimleri, iletişim tasarımı, iletişim sanatları, grafik animasyon, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, medya ve iletişim sistemleri mezunu olması isteniyor.

Genel devlet memur alımı ortak şartlarına haiz olması ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Ankara merkeze alım yapılıyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu