Başvurular

Türkiye Geneli Başvuru kamuya en az lise mezun 100 İtfaiyeci alınıyor 2022

Türkiye Geneli Başvuru kamuya minimum lise mezun 100 İtfaiyeci alınıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Türkiye Geneli Başvuru kamuya minimum lise mezun 100 İtfaiyeci alınıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Türkiye Geneli Başvuru kamuya minimum lise mezun 100 İtfaiyeci alınıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Türkiye Geneli Başvuru kamuya minimum lise mezun 100 İtfaiyeci alınıyor

Yayınlanan en son resmi kamu personeli alım ilanı ile kadrolu ve Genel idare Hizmetleri sınıfında çalıştırılacak 100 kişi itfaiye eri kadrosunda bulunan işçi alımı yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesine alımı yapılacak bu kamu alımında alınacak personeller ve sayıları;

Belediye iş ilanı ile 50 itfaiye eri olarak alınacak personelin lise itfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümlerinden mezun, minimum C sınıfı ehliyeti olan kadın erkek adaylar ve KPSS P94 puanı minimum 60 olan adaylar arsından,

izmir-itfaiye.jpg

Diğer 50 kişili alım grubunda önlisans İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölüm mezunu, C ve üzeri sürücü ehliyeti sahibi kadın ve erkek KPSS P93 puanı asgari 60 olan bireyler başvuru yapabilecek.

Belediye işçi alımında 2020 KPSS puanı ile alım yapılacak

Belediye işçi alımında özel olarak adayların dikkat etmesi gereken alım şartları içinde adayların başvuru yapabilmesi için asgari puanının 2020 yılı KPSS puanı ile olması,

Başvuru yapacak adaylarda erkeklerde asgari 167 santim, kadınlarda 160 santim boy şartı,

Adayların kapalı mekan dar alan veya yükseklik korkusu olmaması gibi başlıca şartlar bulunmakta.

Başvuru yapacak adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaklar

Başvuru yapacak olan adaylar sözlü ve yazılı sınava katılmak için başvurularını 24 Mayıs 2021 tarihi ile 28 Mayıs 2021 tarihleri içinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu