Turkcell

Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?, mobil hatlar bölümünde Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır? başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır? Cep telefonlarında sık karşılaşılan sorunlardan bir diğeride PIN kodunu unutmaktır. Kodu unutmanın ardında yapılması gerekenler bilinmemekte ise sim kart bloke bile olabilir. PIN kodunu 3 defa yanlış girmenin ardından sizen PUK kodu istenir. Turkcell Puk kodu öğrenme nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazı sizin için faydalı olacaktır. Yazı içinde PUK kodu, Turkcell bloke kaldırma gibi bir çok konuya yanıt bulacaksınızdır.

Telefonunuzda pin kodunu yanlış girdiyseniz ve 3. seferde de bulamadıysanız bazı yöntemler mevcut. Hattınıza ait olan belgeler, SIM kart bloğu yanınızda olmasa bile PUK kodunu elde edebilirsiniz. Yazıda değineceğimiz konuları dikkatlice okumaya gayret edin. Olumsuz bir senaryoda sim kartınız bir daha kullanılmamak üzere bloke olabilir. Bunun neticesinde da bir bayiye gidip tüm işlemleri tekrarlamanız gerekir.

Turkcell Biz Nedir? Turkcell Biz Ekip Kurma Nasıl Yapılır

Turkcell Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır? 2021

Sim kart numarası ile Turkcell Puk kodu öğrenme ilk yöntemimiz. Bu yöntem için Turkcell web sitesine girebileceğiniz bir bilgisayar ve telefona gereksiniminiz var. Siteye giriş yapmanızın ardından site üzerindeki arama çubuğundan Puk Kodu öğrenme şeklinde arama yapın. Bulduğunuz sayfaya girin. Girişinizin ardından iki değişik yöntemi göreceksiniz. Bu bölümde söz ettiğimiz gibi Sim Kart numarası ile öğren bölümünde kalın. Sizden talep edilecek telefon numarası, sim kart numarası gibi boşlukları doğru olacak biçimde doldurun. En son bölümde da güvenlik kodunu girip Gönder tuşuna tıklayın. İşlemlerin ardından Puk kodu tarafınıza iletilecektir. Puk kodunu telefonunuza girerek Pin kodunu sıfırlar, yeni şifre belirlersiniz.

Turkcell Puk Kodu Öğrenme T.C. No ile Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Turkcell Puk Kodu Öğrenme için bir diğer yöntem ise T.C. No ile olan giriş tipidir. Bu yöntem için yine Turkcell sitesine giriş yapın. Puk Kodu öğrenme şeklinde arama yapın. Çıkan sayfaya girerek 2. seçenek olan TC No ile Puk kodu öğren kısmına gidin. Sayfa içinde sizden T.C. No, telefon numarası ve doğum tarihi istenecektir. Bu bilgileri hat sahibine göre doldurmaya özen gösterin. En alt bölümde güvenlik kodunu da girmenizin ardından Gönder tuşuna tıklayın. Tıklamanın ardından PUK kodu ekran belirecektir. Aldığınız PUK kodu ile telefona giriş yapın. Pin şifreniz sıfırlanarak yeni şifreyi girmenize imkan sağlanacaktır

Turkcell PUK Kodu Öğrenme Sitesine BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz.

Turkcell Puk Kodu Müşteri Hizmetleri

Turkcell Müşteri hizmetleri üzerinden Puk kodu için yardım da alabilirsiniz. Turkcell Puk kodu öğrenme şeklinde sesli yardım üzerinden ses komutu verip yönlendirilirsiniz. Müşteri hizmetleri Puk koduna ulaşabilmeniz için mevcut bütün metotları size iletecektir. Detaylı bilgiye 0532 532 00 00 yahut hat üzerinden direk 532’yi tuşlayarak varabilirsiniz.

Turkcell Bizce Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Turkcell Hat Bloke Kaldırma

Turkcell hattınızın blokesini kaldırmak için tek gereksiniminiz yukarıda da söz ettiğimiz gibi PUK kodu. Kodu tuşlayarak hattınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Bahsini ettiğimiz metotları deneyerek elde edeceğiniz kod ile bunu yapabilirsiniz. Lakin önemle üstünde durulması gereken bir nokta da şudur ki; puk kodunun yanlış girilmesi hattı tamamen bloke eder. Üst üste yanlış girilen puk kodu sonrası sim kartınız kullanılamaz hale gelir. Bunun için herhangi bir çözüm bulunmamaktadır. Yeni sim kart için Turkcell bayisine gitmeniz gerekir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu