Turkcell

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum, mobil internet bölümümüzde Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum ile alakalı bilgiler vereceğiz. Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum başlığımızın detayları..

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum; Birçok kişi artık her ortamda ve her mekanda internete girmek istemektedir. Gerek iş yaşantısının aksamaması adına gerekse, internetteki sosyal uygulamalarda daha eğlenceli zaman geçirmek isteyen bireyler her zaman hatlarına tarifeli yahut tarifesiz internet paketi yüklemesi yapmaktadır. Lakin arada bir internete girememe gibi çeşitli problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilhassa turkcell hat sahipleri bu tür problemlerle daha sık karşı karşıya gelebiliyor.

Eğer telefonunuzda internet paketiniz mevcut ise ve yine de mobil internet erişimi yapamıyorsanız ilk kez uygulamalar üzerinden mi bağlantı yapamıyorsunuz yahut arama motoru üzerinden mi bağlantı yapamıyorsunuz? Bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Çünkü burada bazı zamanlarda internet üzerinden çalışan uygulamalarda bir takım teknik problemler yahut telefon nedeni ile bazı teknik problemler yaşanabiliyor.

Eğer sosyal medya sitelerine bağlanma hususunda bir takım sorunlar yaşıyorsanız olabileceken, bu konu tamamen uygulama ile alakalı bir durum olabiliyor. Ama arama motoru üzerinden internet erişimi yapamıyorsanız, bu hattınızla alakalı olan bir durumdur. Sizler için bu makalemizde turkcell mobil veri açık iken internete bağlanamıyorum sorunu ile ilgili bilgiler sunacağız. Siz de bu bilgiler ışığında artık internet bağlantılarınızı daha sağlıklı bir biçimde uygulayabilirsiniz.

Mobil Veri Açık İken İnternet Bağlantısı Sorunu

Mobil veri sarfiyatı hem pratik hem de bi hayli kolay bir işlemdir. Her an internetten ayrı kalmak istemediğinizde mutlaka mobil verinizi açarak, hemen internete giriş uygulayabilirsiniz. Ama arada bir internet erişimi poblemleri ile yüz yüze kalmanız da olası durumlardan biridir. Daha çok yani hat sahiplerinin karşı karşıya geldiğı bir durum olarak gözümüze çarpmaktadır. Çoğunlukla yeni hat alımlarında mobil veriye bağlanmak daha zor olabiliyor. Lakin hattınızı kullanmaya başladığınızda kısa bir süre sonra bu sorun büyük ihtimalle tamamen ortadan kalkacak durumların başında gelir.

Eğer mobil hat bağlantısı yaşıyorsanız hemen turkcell online işlemlere giriş yaparak ilk etapta internet paketinizin olup, olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bunun yanında internete giriş yapamama nedeninin başlıca nedenini öğrenmeniz daha kolay bir hale gelecektir.

Bazı durumlarda ise mobil verinin çekmemesi gibi durumlar da karşımıza çıkmaktadır. Bilhassa yolculuk esansında bireyler daha zor bir biçimde mobil veriye bağlanmaktadır. Bunun nedeni ise hareket halindeki aracın baz istasyonlarından uzak olmasıdır. Bilhassa sarp arazilerde ve yine dağ gibi alanlarda mobil veriye bağlanma poblemleri daha sık karşımıza çıkabilir. Bu durumda yapılabilecek en iyi yol baz istasyonuna yaklaşmak olacaktır.

Bu hususta bir diğer konu ise mobil veriniz bitmemesine rağmen operatör aracılığıyla bitmiş gibi algılanmasıdır. Yani her ne kadar internet paketiniz olsa da bazı durumlarda turkcell internet  paketinizi bitmiş gibi algılayabiliyor. Bunun çözümü için hemen müşteri hizmetlerine bağlanıp, geniş bir şekilde  bilgi almak olacaktır.

Turkcell İnternet Ayarları

Turkcell hattı kullanıyorsanız ve mobil veri açık olduğu halede internete giremiyorsanız aşağıda verdiğim ayarları girerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Turkcell mobil veri açık internet girmiyorsa yapmanız gereken internet ayarları ise;

 • Ayarlar
 • Diğer ayarlar
 • Mobil ağlar
 • Erişim noktası adları bölümünden Yeni APN oluştur‘a dokunun.
 • Açılan sayfada Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazıp kaydedin.
 • Telefonunuzu kapatıp yeniden başlatarak sorunun çözebilirsiniz.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Turkcell

Akıllı telefon kullanan bireylerin karşı karşıya geldiğı poblemlerin başında tabi ki mobil veri açıkken internete giriş yapılamama sorunudur. Esasen bu sorun ilk kez hat kullanacak olan bireylerin başına gelir. Yani aldığınız yeni hatta fatura kesim tarihi içindeyseniz, ve faturalarınızı ödememiş iseniz bu sorun ile yüz yüze kalabilirsiniz.

Mobil veri açıkken internete bağlanamayan bireyler için yapılacak birkaç adım mevcuttur. Vereceğimiz işlemleri sıra sıra yaptıktan sonra artık sorunsuz bir biçimde ve kolay bir biçimde internete bağlanabilirsiniz. Bunun için ise yapabileceğiniz ilk işlem apn ayarlarını yapmak olacaktır. Apn ayarları ile artık bu probleme veda edebilirsiniz. İşte yapacağınız işlemler sıra sıra…

 • Akıllı telefonunuzdan ayarlar kısmına gelin,
 • Burada ayarlar sekmesini tıklayın,
 • Ayarlar sekmesinde bulunan diğer ayarlar kısmını tıklayın,
 • Akabinde mobil ayarlar kısmına gelin,
 • Buradan ise ulaşım noktası adları kısmına tıklayın,
 • Erişim noktası adları bölümünden ise yeni apn oluştur seçeneğine gelin.
 • Karşınıza bir sayfa açılacaktır.
 • Turkcell internet olan bölüme apn bölümünde internet yazmanız gerekmektedir.
 • En son kez mobil verinizi kapatıp, tekrar açın.
 • Tekrar açtığınızda sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Tüm bunları yaptığınız halde hala mobil veriye bağlanamıyorsanız o zaman turkcell müşteri hizmetlerini arayıp, alakalı departmana bağlandıktan sonra teknik ayarlamaları yaptırmanız gerekmektedir. Bunun yanında artık mobil internetinizi kesintisiz olarak uygulayabilirsiniz.

İnternet Paketim Var Ama İnternete Bağlanamıyorum

Sizlere bu makalemizde Turkcell mobil veri çekmiyor, Mobil veri açık ama internet giremiyorum ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu