Mobil Hatlar

Türk Telekom Mobil Wifi: Taşınabilir İnternet Paketleri

Türk Telekom Mobil Wifi: Taşınabilir İnternet Paketleri, mobil hatlar bölümümüzde Türk Telekom Mobil Wifi: Taşınabilir İnternet Paketleri ile alakalı kampanyaları paylaştık. Türk Telekom Mobil Wifi: Taşınabilir İnternet Paketlerinin detayları yazımızda..

Türk Telekom Mobil Wifi: Taşınabilir İnternet Paketleri

Türk Telekom Taşınabilir Ev İnterneti fiyat aralıkları, 4.5G değerinde hizmet veren ve mobil Wi-Fi özelliği bulanan modemlerle interneti evinize taşıyan bir internet hizmetidir. 2021 yılı için Türk Telekom Mobil Wi-Fi ile kablosuz olarak ev interneti hizmeti alabilir, dizi ve filmlerinizi yüksek hızlarda ve donma sorunu yetaptan izleyebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom Taşınabilir Ev İnterneti ile tanışmak istediğinizde size 2 çeşit paket seçeneği sunulmaktadır.

Bu ev interneti paketlerinden bir tanesi modemli diğeri modemsiz olarak hizmet vermektedir. Eğer evinizde taşınabilir modem varsa, modemsiz paket alternatiflerinden; evinizde taşınabilir modem yoksa, modemli paket alternatiflerinden yararlanarak ek masraflardan kurtulabilirsiniz. Türk Telekom Taşınabilir Ev İnterneti ile ilgili daha fazla bilgi almak için, yazımızı okumaya devam edebilir, size en uygun paket alternatiflerini karşı karşıya geldirabilirsiniz.

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Kampanyaları 2021

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Ev İnterneti Paketleri 4.5G hızında hizmet sunarken, 2 farklı Mobil Wi-Fi Ev İnterneti seçeneğini de sınırsız ulaşıminize açıyor. Ev internetiniz için hizmet almaya başlamadan önce deneyin diye 19₺’den başlayan ve en kapsamlı paket seçeneği için 154₺ uygun ücret talep eden tarife paketlerinden dilediğiniz an yararlanmaya başlayabilirsiniz. İşte Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi 2021 Kampanya başlıkları ve detayları:

Türk Telekom Evimde Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri 2021

24 Ay Taahhütlü ve Taahhütsüz paket seçenekleri bulunan Türk Telekom Evimde Mobil Wi-Fi Tarife Paketi, Türk Telekom’un Faturalı hizmet verdiği bir tarife paketidir. Evimde Mobil Wi-Fi bağlantısı için başvurular Türk Telekom Mağazaları’ndan yapılmakta olup, yine bu tarife için internet limiti bittiğinde ek data paketi satın alımı yapılabilmektedir. Türk Telekom Evimde Taşınabilir Wi-Fi Tarife Paketi 2021 fiyat ayrıntılarına göz atalım:

Mobil Wi-FiPaket Adı Mobil Wi-FiData Bilgisi Mobil Wi-FiBağlantı Mobil Wi-FiTaahhütlü Mobil Wi-FiTaahhütsüz
Evimde 10 10GB İnternet 4.5G 24 Ay Boyunca 19,00₺ / Ay 29,00₺ / Ay
Evimde 20 20GB İnternet 4.5G 24 Ay
29,00₺ / Ay
39,00₺ / Ay
Evimde 50 50GB İnternet 4.5G 24 Ay
64,00₺ / Ay
84,00₺ / Ay
Evimde 100 100GB İnternet 4.5G 24 Ay
135,00₺ / Ay
165,00₺ / Ay
Modemli Evimde 10 10GB İnternet 4.5G 24 Ay
46,00₺ / Ay
49,00₺ / Ay
Modemli Evimde 20 20GB İnternet 4.5G 24 Ay
60,00₺ / Ay
63,00₺ / Ay
Modemli Evimde 50 50GB İnternet 4.5G 24 Ay
99,00₺ / Ay
102,00₺ / Ay
Modemli Evimde 100 100GB İnternet 4.5G 24 Ay 154,00₺ / Ay 167,00₺ / Ay
Türk Telekom Evimde Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri

Türk Telekom Faturasız Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri 2021

En fazla 180 gün kullanıma ve 50GB internet limitine izin veren Türk Telekom Faturasız Taşınabilir Wi-Fi Tarifesi, bir kısa mesaj ile rahatlıkla satın alınabiliyor. Süresi dolan tarife paketiniz için yeniden satın alım yapabileceğiniz Türk Telekom Faturasız Taşınabilir Wi-Fi Tarife Paketleri 2021 şunlardan oluşmaktadır:

Mobil Wi-FiPaket Adı Mobil Wi-FiPaket Süresi Mobil Wi-FiPaket İçeriği Mobil Wi-FiPaket Ücreti Mobil Wi-FiPaketi Alma
Mobil 20 30 Gün 20GB 59₺ / Ay MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 30 90 Gün 30GB 79₺ / Ay MOBIL 30GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 50 180 Gün 50GB 109₺ / Ay MOBIL 50GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Türk Telekom Faturasız Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taşınabilir İnternet, 4.5G hızında ve kablosuz olarak internet bağlantısı sağlayan tarife paketlerinin bulunduğu bir hizmettir. Farklı internet hızı seçenekleri ve farklı taahhüt süreleri bulunan Türk Telekom Taşınabilir İnternet Paketleri’ne 3 farklı biçimde başvurabilir, 48 saat içinde hizmet almaya başlayabilirsiniz. Başvuru işlemleriniz için kullanabileceğiniz başvuru yolları ve gerekli evraklar şunlardan oluşmaktadır:

 • İsterseniz başvurularınızı Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni ziyaret ederek yetkili kişi ile birlikte,
 • İsterseniz Türk Telekom Müşteri Temsilcisi ile telefonda görüşerek,
 • İsterseniz de Türk Telekom Resmi Web Sitesi üzerinden Online Başvuru Formu doldurarak başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar:

 • T.C. Kimlik Kartı yoksa Nüfus Cüzdanı
 • Türk Telekom Taşınabilir İnternet için başvuran birinin adına sabit herhangi bir fatura
 • Kurumsal başvuruları için Vekâletname

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Tarifeleri’nden birini kullanan müşterilerin yararlanabileceği bu kota sorgulama tipi ile kota aşımı yapmanızın önüne geçerek yüksek faturaların tarafınıza yansıtılmasını engelleyebilirsiniz. İnternet kota işleminin Türk Telekom üyelerine ücretsiz olduğu servisten şu biçimde hizmet alabilirsiniz:

Mobil Wi-FiPaket Adı Mobil Wi-FiKota Sorgulama Mobil Wi-FiPaket İptali
Mobil 20 KALAN MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin. IPTAL MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 30 KALAN MOBIL 30GB” yazarak “5555”’e gönderin. IPTAL MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 50 KALAN MOBIL 50GB” yazarak “5555”’e gönderin. IPTAL MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Türk Telekom İnternet Kota Sorgulama ve Paket İptali

Türk Telekom Taşınabilir Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi hizmetinden yararlanmak istediğinizde ilk yapmanız gereken işlem, bulunduğunuz bölgede Türk Telekom altyapısının olup olmadığını sorgulamaktır. Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Tarifeleri’ni satın alsanız bile altyapı olmazsa internet hizmeti alamazsınız. Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi için altyapı sorgulama işlemi yapmak isteğe göre,

 • Türk Telekom Kapsama Haritası sitesine giderek, üst panelde gördüğünüz seçeneklerden “İnternet Altyapısını” seçerek listenin gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ardından ekranınızın sol tarafında bulunan ve sizden istenen “İl, İlçe, Mahalle, Cadde/Sokak, Dış ve İç Kapı No” detaylarını “EKSİKSİZ VE DOĞRU” olacak biçimde doldurun.
 • Bilgilerinizi girdikten sonra “Altyapı Sorgula” butonuna basın ve bilave edin.
 • Karşınıza görselde gördüğünüz gibi Türk Telekom simgesi çıkıyorsa, bulunduğunuz bölgede Türk Telekom Altyapısı mevcut demektir.

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Cayma Bedeli Ne Kadar?

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Paketleri’nde genelde yüksek taahhüt süreli bulunmaz fakat yine de işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir ve Mobil Wi-Fi hizmetinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Türk Telekom Taşınabilir İnternet hizmetlerinde standart bir Cayma Bedeli söz konusu olmamakla birlikte kullandığınız tarife paketinden kalan taahhüt süresine ve sahip olduğunuz tarife paketine göre değişiklik göstermektedir. Türk Telekom Taşınabilir İnternet Cayma Bedeli’nizin ne olduğunu “444 1 444”’ü arayarak yahut Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek detaylı bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi hizmeti için her ay düzenli olarak fatura ödemesi yapmanız gerekir. Ödemelerinizde gecikme durumu söz konusu olduğunda hizmetinizde kesintilerle karşılaşabilir, 31₺ kapama-açma bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için ödemelerinizi şu seçeneklerden yararlanarak uygulayabilirsiniz:

 • Dilerseniz, kullandığınız bankanın mobil uygulamasına girebilir ve ardından “Fatura Ödeme” sekmesinden faturanızı ödeyebilir,
 • Dilerseniz, Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ni kullanabilir,
 • Dilerseniz, Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret edebilir,
 • Dilerseniz de banka yahut kredi kartınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Arayüz Şifresi Nedir?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi müşterisi olduğunuzda Türk Telekom Servis Ekipleri aracılığıyla modem kurulumlarınız ücretsiz gerçekleştirilir. Mobil Wi-Fi kurulumunuz yapılırken sistem otomatik olarak bir arayüz şifresi atamaktadır. Atanan bu arayüzü değiştirerek internet güvenliğinizi sağlamalısınız.

Otomatik olarak atanan Arayüz Şifresi ise: “turktelekom”’dur. Arayüz şifre değişikliği işleminizi isteğe göre, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak dilerseniz de Türk Telekom Arayüzü’nü tercih ederek yapabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Tarife Paketi’nde kullanabileceğiniz internetiniz kalmadığında, Taşınabilir Wi-Fi Ek Paketleri’nden yararlanarak 10GB Ek İnternet satın alabilirsiniz.

Ayrıca ek internet paketleri alımlarınızda herhangi bir sınır bulunmamaktadır ve aynı dönem içinde birden fazla alım yapabilirsiniz. Ek İnternet Paketi alımlarının yalnızca tek paket seçeneği olan 10GB paketi üzerinden yapılabileceğini unutmayın. Ek İnternet Paketi satın almak için:

 • Cep telefonunuzdan “MOBIL EK” yazarak “5555”’e kısa mesaj yollayabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen bilgilendirme mesajından hemen sonra ek internet paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Batarya Kapasitesi Ne Kadar?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi, içinde bulunan batarya ile 8 saate kadar çalışmaktadır. Batarya enerjisinin bitmesi durumunda modeminiz ile birlikte ücretsiz gelen şarj cihazını tercih ederek bataryanızı doldurabilirsiniz. Bataryanızın zamanla bozulması durumlarında ise, Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek yeni bir modem satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Dondurma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi aboneliğinizi dondurmak istediğinizde 1 yıl içinde 90 gün süre ile ve 31₺ kapama-açma bedeli ödeyerek dondurma işleminizi yapabilirsiniz. 90 gün süreli ile dondurulan Türk Telekom Mobil Wi-Fi aboneliğinizin 90 gün sonunda otomatik olarak açılacağını ve faturalandırılmaya başlayacağını unutmayın. Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi dondurma işleminizi:

 • İsterseniz, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak
 • İsterseniz de Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek yapabilirsiniz.

Eğer taahhütlü paket seçeneğinden yararlanıyorsanız, hizmetinizi dondurduğunuz süreler taahhüt süresinden düşmez. Misal verilecek olursa, 24 ay taahhütlü bir hizmet kullanıyorsanız, taahhüt süresine 3 ay ekleyerek 27 ay olarak düşünebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Işığı Yanmıyor Sorunu

Türk Telekom Mobil Wi-Fi’den internet hizmeti alabilmeniz için modeminizin sorunsuz olarak çalışması gerekir. Mobil Wi-Fi’de ışıkların yanmaması internet hizmeti alamamanız ve işlerinizin aksaması manasına gelmektedir. Mobil Wi-Fi’nizin ışığı yanmadığında şu çözüm metotlarını deneyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz:

 • Mobil Wi-Fi, batarya gücüyle çalışan bir modem tipidir. Eğer modemin bataryası bittiyse ışığınız yanmayacaktır. Modeminizle birlikte size ücretsiz olarak verilen şarj cihazı ile Mobil Wi-Fi’nin bataryasını doldurun.
 • Mobil Wi-Fi’de şebeke ile alakalı bir sorun meydana geldiğinda da ışıklarında yanmama durumu görülür. Sorunu ortadan kaldırmak için, cihazınızda takılan SIM Kartın doğru takılıp takılmadığını kontrol edin.
 • Türk Telekom Mobil Wi-Fi Tarife Paketi’nizdeki kullanım haklarınız bittiğinde de ışıklar yanmayabilir. Tarife paketiniz için kota sorgulaması yaparak, kullanım limitinizin olup olmadığını öğrenin. Eğer kotanız bitmişse, ek internet alternatiflerinden yararlanın.

Eğer sorunu hala çözemiyorsanız, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir, sorununuzdan bahsederek çözümü için yardım talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Açılmıyor Sorunu

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi’nin açılmama sebebi olarak 2 nedenten bahsedebiliriz. Bunlardan ilki, modemin şarjının bitmiş olmasıdır. Modeme ait şarj cihazıyla modeminizi şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Eğer sorun bataryadan kaynaklanmıyorsa, teknik bir arıza var diyebiliriz. Türk Telekom teknik arıza durumlarında modeminizi kendiniz açmaya yahut tamir etmeye kalkmamanız cihazınızın garantiden düşmemesi için mühimdir. Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak teknik destek almanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu