Mobil Hatlar

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapatma

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapatma, mobil hatlar bölümümüzde Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapatma ile alakalı kampanyaları paylaştık. Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapatmanin detayları yazımızda..

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma ve Kapatma

Türk Telekom Mobil Ödeme, yanınızda nakit paranız, kredi kartınız yahut banka kartınız yoksa ve alışveriş yapmak zorundaysanız yardımınıza koşacak bi hayli hızlı ve güvenli kullanılmasıyla sizi yarı yolda bırakmayacak bir Türk Telekom servisidir. Mobil Ödeme seçeneği gördüğünüz online sistemlerde yahut mağazalarda; faturalı hat kullanıyorsanız faturanıza, faturasız hat kullanıyorsanız bakiyenize yansıyacak biçimde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme herhangi bir abonelik ve ekstra ücret talep etmiyor. Türk Telekom ile anlaşmalı mağazalarda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmek için ilk olarak kullandığınız telefon numarasının mobil ödeme servisinin açık olması gerekir. Eğer telefon numaranız bu servisi kullanabilmeniz için etkinleştirilmediyse, Türk Telekom mobil ödemeye açmak için

 • TT Telefonunuzun mesajlar bölümüne girin
 • MOBILODEME KAYIT” yazarak “5555”’e kısa mesaj atın
 • SMS sonrası ücretsiz mobil ödeme servisi aktif edebilirsiniz

Türk Telekom Mobil Ödemeye Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme servisine, artık gereksiniminiz kalmadığında, mobil ödeme aracılığıyla alışveriş yapmaktan vazgeçtiğinizde yahut belirli sorunlar yaşadığınızda kapatmak isteyebilirsiniz. Mobil Ödeme kayıt işlemlerinde olduğu gibi bu işlemi de bi hayli hızlı bir biçimde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken:

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne girip
 • MOBILODEME IPTAL” yazarak “5555”’e kısa mesaj atmaktır.
 • Bu kısa mesaj için sizden herhangi bir ücret alınmaz.
 • Farklı bir tercih olarak 444 1 444 Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak da bu işleminizi bi hayli hızlıca yapabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Nedir?

Türk Telekom mobil ödeme ile yaptığınız alışverişiniz belli bir kısıtlamaya tabidir. Aylık olarak geliştirilen mobil ödeme limiti, hattınızın faturalı veya faturasız olmasına göre değişiklik gösterir. Limit değerleri, sizin ödemelerinizi düzenli olarak yapıp yapmadığınıza göre değişikliklar gösterebilir. Eğer düzenli ödeme yapan biriyseniz ve faturalı hat sahibiyseniz, aylık 400 TL limite sahip olabilirsiniz. Kısaca Türk Telekom mobil ödeme limitleri şu biçimdedir;

Mobil Ödeme Abonesi Maximum Aylık Limit
Faturalı Hat 400 TL
Faturasız Hat 500 TL
Yeni Faturalı 50 TL

Aylık kalan Türk Telekom limit detaylarınızi öğrenmek istiyorsanız, telefonunuzun mesajlar bölümüne girip, “MOBILODEME LIMIT” yazarak “5555”’e kısa mesaj yollayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limit Yükseltme

Türk Telekom mobil limit ödeme yükseltme, hattınıza tanımlanan aylık kullanılabilir maksimum tutarın artırılma işlemidir. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi, ödemelerini düzenli yapan biriyseniz, Türk Telekom’a ait sistemler sizin güvenilir biri olduğunuzu anlayacak ve otomatik olarak yükseltecektir.

Bunun dışında herhangi bir kısa mesaj gönderme yahut Çağrı Merkezi ile iletişime geçip yükseltme yapmak olabilecek değildir. Ödemelerinize sadık kalıp zamanında ödeme yapın ve sistem aracılığıyla yükseltme işleminin yapılmasını bilave edin.

Türk Telekom Mobil Ödeme Anlaşmalı İş Yerleri

Türk Telekom Mobil Ödeme seçeneğinden yararlanabilmeniz için, alışveriş yapmak istediğiniz yerin Türk Telekom ile anlaşmalı iş yeri statüsünde olması gerekir. Anlaşmalı iş yerlerinden dilediğinizce limitleriniz dâhilinde alışveriş uygulayabilirsiniz. Başlıca Türk Telekom mobil ödeme için anlaşmalı iş yerleri ise şunlar;

 • Sosyal paylaşım sitesi Facebook
 • Peak Games
 • Riot Games
 • Steam
 • IOS App Store
 • Knight Online
 • sahibinden.com
 • badoo
 • Meet ‘n’ Fun.

Türk Telekom Mobil Ödemeli Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan aldığınız kredilerinizin veya kredi kartlarınızın ödemelerini geciktirmiş yahut maddi imkansızlıklar yüzünden ödeyememiş olabilirsiniz. Bu durum sizin banka kuruluşlarından, kırmızı kalem yemenize neden olmuş ve bundan dolayı gereksiniminiz olan nakit paraya ulaşmanızı engelliyor olabilir. Böyle bir durumda, acil nakit gereksiniminizı karşılamanız için Türk Telekom Kredi’den faydalanabilirsiniz. Şimdi sıralayacağımız kriterlere sahipseniz, hemen nakit gereksiniminizı karşılayabilirsiniz;

 • 12 ay ve üzerinde Türk Telekom faturalı hat sahibiyseniz,
 • Fatura ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız.

Size en yakın Türk Telekom Mağazası’na giderek, kredi puanınıza göre 5.000 – 8.000 TL içinde kredinizi alıp, Mobil Ödeme Servisi ile 12 aya kadar taksitlendirerek; taksit ödemelerinizi ise faturanıza yansıyacak biçimde talep edip geri ödemesini uygulayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödemeyi Nakite Çevirme

Acil paraya gereksiniminiz olduğunda, Türk Telekom Kredi’yi kullanabileceğiniz gibi; Nakite çevirme işlemini de kullanabilirsiniz. Nakite çevirme, sahip olduğunuz ve Türk Telekom içinde kullanabileceğiniz kredinizle cihaz satın alıp, bu cihazı hemen satarak elde ettiğiniz gelire verilen genel bir isimdir.

Eğer faturalarını zamanında ve tam bir biçimde ödeyen biriyseniz, Türk Telekom’da biriken kredi puanınızla bir cep telefonu satın alabilirsiniz. Aldığınız bu telefonun fiyatının faturanıza yansıtılmak üzere geri ödemesi talep edilir; kabul ederseniz ve alırsınız. Yine aynı mağaza içinde size telefonu satan insana, “Aldığım bu telefonu size satmak istiyorum” diyerek satar ve cihazınızı nakite çevirmiş olursunuz.

Lakin unutulmaması gereken bir şey ise, telefonu geri satarken belirli bir miktarda fiyatta azalma yer alacağıdır. Misal verilecek olursa; 3.000 TL’lik cep telefonu aldınız ve geri satmak istiyorsunuz. Bu işlem sırasında sizden %10 – %20 oranları içinde bir ücret kesilir. Kısaca, hattınıza 3.000 TL ücret olarak yansıyacak telefonu ortalama 2.500 TL’ye satmış olursunuz. Daha detaylı bilgi için Türk Telekom cihaz puanı sorgulama yazımıza gidebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Çerçeve Sözleşmesi Nedir?

Türk Telekom mobil ödeme çerçeve anlaşmasi, mobil ödeme seçeneğini kullanan kullanıcılar için hazırlanmış; müşteri ve Türk Telekom haklarını içinde barındıran bir anlaşmadir. Sözleşme içinde, mobil ödeme ile yaptığınız alışveriş ödemelerinizi güvence altına alan maddeler yer alırken, Türk Telekom için ise bu ödemeler karşılığında belirli ücretler almasını sağlayan maddeler bulunur.

Misal verilecek olursa; eğer 1 ay içinde en az 1 kez mobil ödeme seçeneği tercih ederek alışveriş yaptıysanız; Türk Telekom ek olarak sizden; ayda 1 kereye mahsus olmak üzere 2 TL işlem ücreti keser. Eğer 1 ay içinde hiçbir mobil ödeme işlemi gerçekleştirmediyseniz, bu ücreti ödemezsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Çerçeve Sözleşmesi İptali

Mevcut anlaşma, siz mobil ödeme servisinden yararlandığınız sürece geçerlidir çünkü Çerçeve Sözleşmesi mobil ödeme yapıldığı durumda devreye girer. Eğer mobil ödeme çerçeve anlaşmasini Türk Telekom SMS ile iptal etmek istiyorsanız, Mobil Ödeme Servisleri’ni kapatmanız gerekir. Bunun için şu yolu izleyebilirsiniz;

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne girip, “MOBILODEME IPTAL” yazarak “5555”’e kısa mesaj atmaktır. Bu kısa mesaj için sizden herhangi bir ücret alınmaz.

Türk Telekom Mobil Ödeme İade Nasıl Yapılır?

Türk Telekom mobil ödeme servisleri aracılığıyla yaptığınız mağaza yahut online alışverişlerinizden tatmin kalmadığınızda veya iade etmek istediğinizde, verdiğiniz paranın geri ödenmesini talep etme işlemidir.

İade işlemleri, satın aldığınız her ürün için geçerli değildir. Misal verilecek olursa, Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden oynadığınız bir oyun için “Altın” satın aldıysanız, bunun ücreti size iade edilmez. Mobil Ödeme tercih ederek alışveriş yapmadan önce, alışveriş yapacağınız online iş yerlerinin anlaşmalerini okumalısınız. Eğer anlaşmalerde iade seçeneği varsa ve siz iade şartlarını sağlıyorsanız, alakalı platformla iletişime geçmelisiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Kullanılamıyor Hata Çözümü

Eğer Türk Telekom ile anlaşmalı iş yeri olmayan bir yerden alışveriş yapıyorsanız yahut hattınız mobil ödeme servisine açık değilse, mobil ödeme kullanılamıyor hatası alırsınız. Sorunun çözümü için;

 • Üye iş yerlerini test edebilir,
 • Mobil Ödeme Servisi’ni aktif hale getirebilirsiniz.

Mobil Ödeme Avantajları Nedir?

Mobil ödeme servisleri, paraya sıkıştığınızda veya cüzdanınızı evde unuttuğunuzda ilk başvuracağınız yerlerden biridir. Peki, mobil ödeme servisi size hangi avantajları sağlar:

 • Mobil Ödeme ile satın aldığınız bir ürünün fiyatını bir sonraki fatura zamanında ödersiniz,
 • Nakit paranızı harcamak istemediğinizde kullanabilirsiniz,
 • Yetersiz limitli kredi kartlarınızın yerine geçerek, gereksinimleriniza yanıt verebilir,
 • Kart detaylarını tuşlamadan bi hayli hızlıca işlem yapmanıza olanak sağlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu