Sağlık

Türk Kahvesinin Faydaları – Kadınlarda ve Cilde Faydaları

Türk Kahvesinin Faydaları – Kadınlarda ve Cilde Faydaları, sağlık bölümümüzde Türk Kahvesinin Faydaları – Kadınlarda ve Cilde Faydaları ile alakalı bilgi aktaracağız.. Türk Kahvesinin Faydaları – Kadınlarda ve Cilde Faydaları ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Türk Kahvesinin Faydaları – Kadınlarda ve Cilde Faydaları

Türk kahvesinin faydaları nelerdir? Kadınlara faydaları gibi bir çok konu ile ilgili incelemelerin internet üzerinde gerçekleştiğini görmekteyiz. Kahve o kadar yaşamımıza girmiştir ki, hemen hemen her alandı içilir. Kız istemelerde, dost ziyaretlerinde, zikir yapan dervişlerin uykusu kaçsin diye, kitap okurken, resim yaparken, şiir yazarken, sağlık alanında vs. hep bir kahve mevcuttur. Bundan dolayı kahvenin faydaları o kadar çoktur ki… Nerdeyse yalnızca kahve içerek yaşanır mı diyecek kadar. Ama biz yine de olaya fazla abartmayalım. Türk kahvesinin faydaları nelerdir ona bakalım.

Türk kahvesi tüm dünya çapında araştırma konusu olmuştur. Dünya üzerinde birden çok üniversite yaptıkları araştırma sonuçları şunu söylerki; günde içilen kahve insanı dinç yapar. Aşırıya kaçılması durumunda ise bazı hastalıkları tetikler yada hastalığın düzelme süreceni geciktirir. Ayarında bir Türk kahvesi bilinenler çerçevesinde faydalıdır.

Türk kahvesinin faydaları neler olduğunu bahsederken ölçü şu biçimdedir. Günde bir yahut iki tane içilmesi durumundaki faydaları nelerdir. Aksi durumda bu faydaları yanında zararları da azda olsa ortaya çıkacaktır. Yapılan bir araştırmada şöyle enteresan bir sonuca varılmış. Bir günde 6 fincan kahve için 54 yaşındaki birisinin içmeyene göre 6 kat daha fazla düşünme potansiyeli gösterdiğini açıklanmıştır. Bu kadar kahveyi içen özellikle belli bir yaşın üzerinde olanlara ani bir enerji geliyor. Bu enerji içen kişi çocuk olursa 3 saatte kadar tesirini yitiriyor. Ama yaşı daha ileri düzeylerde olanlar ise, yani yetişkinler 4-7 saat arası değişiklik gösteriyor. Yaşlılarda özellikle fazla tüketimi sonucu mide rahatsızlığı, çarpıntı, yüksek tansiyon ve uykusuzluklara yol açıyor. Türk kahvesi faydaları aşağıdaki gibidir;

Türk kahvesi aç karnına faydaları sütsüz ve şekersiz yani sade içildiği zaman zayıflatmasıdır. Ama kahve zayıflatıyor diyerek spor yapmazsanız, hareketsiz bir yaşamı tercih ederseniz hiç bir işinize yaramaz, olduğunuz kiloda kalırsınız.  

Bir de Türk kahvesinin faydaları değişik bir yanı da psikolojik olmasıdır. Bir dost ile içildiğinde depresyona iyi gelir. Güzel bir arakadaş ortamında içildiğinde ise mutluluğun dozajını artırır. Sinirlendiğiniz bir olaş karşında dostlarınızla içmeniz sizin gevşemenize neden olmaktadır. Dedikoduyu da eklediğimizde olayın boyunlarını siz düşünün…

Türk kahvesi alışkanlık yaptığı bilinir. Ama bu alışkanlık faydalı bir alışkanlıktır. Türk kahvesinin faydalarının neler olduğu hususunda bu kadar bilgi yeterli olur zannederim.

Sabah kahvaltıdan sonra tok karna içilmesi en uygun olandır. Sabah saat 09.00 ile 11.00 içinde içilmesi en uygun saatler olarak uzman kişiler belirlemişlerdir.

Türk kahvesi ile alakalı en fazla araştırılan konulardan birisinin kadınlar üzerindeki olumlu etkisidir. Kadınların cildine iyi geldiğini bilinen türk kahvesi, bunun yanı sıra meme kanseri riskini azaltması ile bilinmektedir. Aynı zamanda cilt ve saç yönünde kahve telvesinin kullanıldığıda bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu