Başvurular

Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla sözleşmeli personel alıyor 2022

Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla anlaşmali personel alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla anlaşmali personel alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla anlaşmali personel alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla anlaşmali personel alıyor

Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) aracılığıyla resmi olarak yayına giren en son kamu personeli alım ilanı ile kurum bünyesine anlaşmali kamu personeli alımı yapılacak.  Dışişleri Bakanlığı adı altında yapılacak bu kamu alımında alınacak personel KPSS puanı esas alınarak seçilecek.

TÜRKAK Kamu Personel Alımı Genel Bilgileri

TÜRKAK bünyesine alınacak 1 kişi anlaşmali Bilişim Personeli olarak alınacak olup adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi olacaklar.

Sözleşmeli Bilişim personeli adaylarının 2019 ve 2020 senesinde tertip edilen KPSS sonucu P3 puanının yüzde yetmişi ve beş yıl içinde yapılan yabancı dil sınavından aldığı puanlardan herhangi birinin yüzde otuzu kılavuz alınacak.

TÜRKAK alınacak kadro rakamının 10 katı adayı sözlü ve uygulamalı sınava davet edecek.

TÜRKAK Başvuru Şartları

TÜRKAK personel adaylarının;

Memur olmak için standart genel şartları taşıması,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olması,

Yazılım ve yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ve yönetimi huşunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konularında altı yıl tecrübeye sahip olması,

Personel adaylarının bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği ile ilgili bilgi sahibi olması ve güncel programlama dillerinden minimum ikisini bildiğini belgelemesi,

Adayların muvazzaf askerliklerini tamamlamış veya askerlik hizmetini ertelemiş, askerlikten muaf veya yedek sınıfa geçmiş olması şartı bulunmakta.

TÜRKAK Kamu Personel Alımı Başvurusu

TÜRKAK kamu işçi alımına başvuracak ve bütün şartları haiz olan adayların 31 Mayıs 2021 tarihinden 14 Haziran 2021 tarihine kadar başvurularını turkak.org internet adresi üzerinden elektronik olarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu