Başvurular

TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı yayınladı 2022

TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı paylaşımı yaptı 2022, iş başvuruları bölümünde TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı paylaşımı yaptı ile ilgili bilgi aktaracağız. TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı paylaşımı yaptı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı iş ilanı paylaşımı yaptı

KPSS puanı olmadan kurum dışı yapılacak olan atama ile TÜBİTAK SAGE 77 kamu personeli alımı yapacak. Adaylar içinden seçilecek olan bireyler ise Ankara ilinde istihdam edilecek. TÜBİTAK aracılığıyla istihdam edilen bu personellerin görevleri genelde strateji araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik kavramları üzerinde olacaktır. Peki 77 kadro için istenen özel şartlar nelerdir?

6 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği yahut Elektro Optik Sistem Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.AGKUMG01 referans kodlu).

tubitak-logo-tabela-afis.jpg

28 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler ElektrikElektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği yahut Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.ESGT01 referans kodlu).

9 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Kimya Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği yahut Fizik Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.ESMÜTB01 referans kodlu).

6 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği yahut Elektro Optik Sistem Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.MSG01 referans kodlu).

7 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği yahut Endüstri Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.PB01 referans kodlu).

5 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği yahut Endüstri Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.PÜTB01 referans kodlu).

16 kadro için 2021 – 2022 yılı Güz zamanında 4. Sınıfa ekranlara gelecek olan üniversite öğrencilerinden seçilecektir. Bu öğrenciler Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği yahut Telekomünikasyon Mühendisliği bölümlerinde 4. Sınıfa ekranlara gelecek olanlar başvuruda bulunabilir. (TBTK.SAGE.KS.2021-2.YBG01 referans kodlu).

Adaylarda aranan genel koşullar

Üniversite öğrencileri içinden yapılacak alım için adaylardan istenen diğer şartlar ise şunlardan oluşmaktadır:

Kamu haklarından yasaklanmamış olması, görevi yapmasına engel hastalığı yahut bulaşıcı hastalığı bulunmaması, kasten işlediği bir suçtan dolayı 6 ay ve üzerinde hapis cezası almamış olması, ayda minimum 3 en fazla 10 gün çalışmasına engeli olmaması, Ağırlıklı Genel Not Ortalaması + 10.000 / Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması ≥ 3,20 şartını sağlıyor olması, öğrenin süreci boyunca en fazla bir defa eğitim-öğrenim yılını uzatmış olması, İngilizce dili yeterliliğini girmiş olduğu sınav ile ispatlamış olması gerekmektedir.

Başvuru: Adayların TÜBİTAK internet adresinde bulunan iş başvuru sistemine kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu kayıt sonrası adayların referans kodlarını girerek başvuruyu 26 Nisan 2021 günü mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Bir aday en fazla 2 adet pozisyona başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru evrakına eklenmesi gereken belgeler:

Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Güncel öğrenci belgesi(üniversite yahut e devlet üzerinden internet çıktısı),

Ağırlıklı genel not hemen hemensı resmi ve güncel transkript,

YDS sonuç belgesi,

Güncel özgeçmiş (renkli fotoğraflı, Türkçe, kimlik numarası ve telefon numarasını içerir).

Bu belgeleri tamamlayarak kurumun internet sitesi üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylardan sınava girmeye hak kazananlara ilişkin kurum aracılığıyla adayın bildireceği e-mail adresine bildirimde bulunulacağı yazmaktadır. Yine süreçle alakalı gelişme ve açıklamaların kurumun resmi internet sitesinden takip edilmesi de ilanda açıklanmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu