Başvurular

TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak) 2022

TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak) 2022, iş başvuruları bölümünde TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak) ile ilgili bilgi aktaracağız. TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak)

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (TÜBİTAK) kamu personeli alımı nasıl yapıyor. 98 kişilik ilana kimler başvuru yapabilecek. Sayfa sonunda bunun bunun yanında ilan olarak sunulmuştur.

Donanım tasarım mühendisi, yazılım uzmanı (ar-ge uzmanı), yazılım tasarım mühendisi, haberleşme mühendisi, gömülü yazılım mühendisi, ses ve kodek uzmanı, dijital medya/sosyal platform yöneticisi, haber yazarı, metin yazarı, muhabir, video kurgu ve montaj, kameraman ve fotoğrafçı, editör, planlama/saha personeli, grafiker, araştırmacı, teknisyen, teknik ve destek personeli, usta unvanlarında personel alımları yapmaktadır. Peki adaylarda aranan şartlar nelerdir?

TÜBİTAK aracılığıyla alınan personellerin genelde teknoloji üzerine olması sebebiyle adaylardan ilk kez bilgisayar yahut yazılım konularındaki lisans bölümlerinden mezun olunması, gazetecilik, radyo televizyon yahut görsel sanatlarla alakalı lisans bölümlerinden mezun olunması gibi öğrenim şartı beklenmektedir.

Bunun bunun yanında adaylardan bilgisayar ve yazılım konularında minimum 3 yıllık mesleki tecrübelerinin olması, YDS puanıyla yabancı dilini ispatlamış olması, T.C. vatandaşı olması, kamudan mahrum olmaması, kesinleşmiş hapis cezasının olmaması, gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşıyan adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler. TÜBİTAK aracılığıyla yapılan alımların genelde teknoloji, bilgisayar ve yazılım üzerine olması sebebiyle adaylara kurum aracılığıyla sözlü sınav öncesi mesleki uygulama yahut teknik değerlendirme yapılabilmektedir.

TÜBİTAK aracılığıyla araştırmacı, teknisyen, teknik ve destek personeli, usta unvanlarında yine teknoloji ve bilişim sistemleri üzerine uzmanlık gerektiren unvanlarda alımlar yapılmaktadır. Bu unvanlardaki alımlar da genelde mühendislikler (elektrik-elektronik, bilgisayar, yazılım, makine, kimya, vs) lisans mezunu olunması, unvanlara göre yaş şartları (30, 34, 35 yaşlarını doldurmamış olması) ve mesleki tecrübe şartları (minimum 3, 5, 8 yıl gibi) adaylarda aranmaktadır.

Bu tür alımlarda da adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamaktadır. Adaylara bu unvanlar için de sözlü, yazılı, uygulamalı yahut mesleki teknik değerlendirme yapılabilmektedir.

TÜBİTAK aracılığıyla işçi alımları da İŞKUR aracılığıyla açıklamalarak yapılabilmektedir. İşçi alımlarında başvuru ve açıklama konuları İŞKUR aracılığıyla yapılırken, personel alımları kura veya sözlü sınav sonucu kurum aracılığıyla belirlenebilmektedir.

Tüm kamu kurumu ilanlarına anlık ulaşmak için aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirin.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu