Başvurular

TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları 2022

TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları 2022, iş başvuruları bölümünde TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları ile ilgili bilgi aktaracağız. TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları

TÜBİTAK 5500 TL maaşla kamu personeli alımı başvuruları alınmaya devam edilmektedir. TÜBİTAK işçi alımı başvuruları ne zamana kadar devam edecek. Kimler bu alıma başvuru yapabilecek.

Başvuru Genel Şartları

Kamu haklarından yasaklanmamış olması, görevi yapmasına engel hastalığı yahut bulaşıcı hastalığı bulunmaması, kasten işlediği bir suçtan dolayı 6 ay ve üzerinde hapis cezası almamış olması, ayda minimum 3 en fazla 10 gün çalışmasına engeli olmaması, Ağırlıklı Genel Not Ortalaması + 10.000 / Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması ≥ 3,20 şartını sağlıyor olması, öğrenin süreci boyunca en fazla bir defa eğitim-öğrenim yılını uzatmış olması, İngilizce dili yeterliliğini girmiş olduğu sınav ile ispatlamış olması gerekmektedir.

Başvurusun Alınması Nasıl Yapılıyor?

TÜBİTAK internet adresinde bulunan iş başvuru sistemine kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu kayıt sonrası adayların referans kodlarını girerek başvuruyu 26 Nisan 2021 günü mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Bir aday en fazla 2 adet pozisyona başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru evrakına eklenmesi gereken belgeler nelerdir?

Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Güncel öğrenci belgesi(üniversite yahut e devlet üzerinden internet çıktısı),

Ağırlıklı genel not hemen hemensı resmi ve güncel transkript,

YDS sonuç belgesi,

Güncel özgeçmiş (renkli fotoğraflı, Türkçe, kimlik numarası ve telefon numarasını içerir).

Bu belgeleri tamamlayarak kurumun internet sitesi üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylardan sınava girmeye hak kazananlara ilişkin kurum aracılığıyla adayın bildireceği e-mail adresine bildirimde bulunulacağı yazmaktadır. Yine süreçle alakalı gelişme ve açıklamaların kurumun resmi internet sitesinden takip edilmesi de ilanda açıklanmıştır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu