Başvurular

TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022

TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TÜBİTAK 161Yeni Kamu Personeli Alımı Başvurusu

TÜBİTAK olarak da anılan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu aracılığıyla yapılan resmi kamu personeli alımı ilan açıklamaları ile kurum adı altında farklı şehirlerde çalıştırılmak üzere kısmi süreli aday araştırmacılar alınacak.

TÜBİTAK Hangi Şehirlere Kaç Personel Alımı Yapacak?

TÜBİTAK aracılığıyla yapılan bilgilendirmede Gebze Kocaeli BİLGEM birimine 25 devlet işçi alımı, MAM birimlerine 22 kişi, Ankara BİLGEM birimlerine 71 kişi kamu personeli alımı, Ankara MAM birimlerine 10 kişi, Ankara UZAY birimine 33 kişi olmak üzere 161 kişi kamu kurumlarına kısmi süreli çalışacak işçi alımı yapılacak.

TÜBİTAK Personel Alımı Genel Şartları

Adayların kamu haklarından kısıtlı olmamaları,

Erkek personel adaylarının 06 Ocak 2022 tarihi itibariyle askerliğini yapmış olması, muaf olması yahut tecil yaptırmış olması,

BİLGEM birimlerine başvuru yapacak adayların lisans Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği yahut Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümleri herhangi biri minimum 3. yahut 4. sınıfta okuyor olması gibi başlıca şartlar aranmaktadır.

TÜBİTAK Personel Alımı Başvurusu

TÜBİTAK işçi alımı başvuruları için ek kılavuzda ayrıntılı olarak tespit edilen şartları taşıyan kamu personel adaylarının “kariyer.tubitak.gov.tr” adresi üzerinden iş başvuru sistemine kayıt olmaları ve başvurularını 06 Ocak 2022 tarihine kadar başvurunun yapılması gerekiyor.

TÜBİTAK başvuruları yalnızca iş başvuru sistemi üzerinden alınıyor ve diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmiyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu