Bilgi Arşivi

TRT İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022

TRT İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel, iş başvuruları kategorimizde TRT İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. TRT İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

TRT İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel

TRT’de çalışmak isteyenlere müjde! TRT iş ilanları, iş başvurusu, TRT işçi alımı haberleri makalemizde.

TRT (Türk Radyo Televizyon Kurumu) 1964’ten bu yana hizmet veren bir kamu yayın kuruluşudur. Ülkemizdeki ilk ve tek kamu yayıncılığı yapan kuruluş unvanını elinde tutan TRT, 10’dan fazla yan kuruluşu ile hizmet vermektedir. 

TRT İş İlanları, Personel Alımı ve İş BaşvurusuTRT İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

TRT Güncel İş İlanları

TRT güncel iş ilanları, internet üzerinden yayınlanmaktadır. Kariyer ilanları ile alakalı web sitelerinde, TRT’nin iş ilanları bulunmaktadır. Kariyer TRT, LinkedIn gibi sitelerde güncel ilanlar mevcuttur. İlan sitelerini düzenli olarak kontrol ederek kendinize en uygun TRT iş pozisyonlarına başvuru uygulayabilirsiniz. 

TRT kurumunda iş başvurusu yapmak isteyenler, lisans veya ön lisans eğitimi almış olmalıdır. TRT, adı altında çalışmak için kendine güvenen ve alanında başarılı bireyler aramaktadır.

TRT’nin resmi web adresinde her pozisyon için belirlenmiş farklı şartlar bulunmaktadır. Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce şartları kontrol etmeniz bi hayli büyük bir önem arz etmektedir. 

TRT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TRT iş başvurusu yapmak isteyenler, Kariyer TRT üzerinden alakalı pozisyonlar için başvuru yapabilmektedir. İstediğiniz alanda başvuru yapmak için, ilgilendiğiniz alanın üzerine tıklayıp şartları görüntüleyebilirsiniz. Daha sonrasında başvuru formunu doldurarak bu iş için uygun olduğunuzu belirtebilirsiniz. 

TRT, çalışan alımı yaparken bi hayli kapsamlı bir araştırma yapmakta ve başvuru formlarını iyice incelemektedir. Başvurular içinde pozisyon için en uygun aday seçilerek TRT ailesine dâhil olmaktadır. 

TRT İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

TRT, çok kapsamlı bir kuruluştur. Bu nedenle bir çok pozisyonda çalışan bireyler bulunmaktadır. TRT iş başvurusu yapılabilecek pozisyonlardan bazıları aşağıda söylenmektedir.

 • Visual Brand Officer – English
 • Planning Producer
 • Senior Planning Producer 
 • Grafiker
 • İnsan Kaynakları Organizasyon Tasarımı ve Süreç Yönetimi Kıdemli Uzmanı 
 • Visual Brand Officer – Arabic
 • Senior Visual Brand Officer Head of Brand & Marketing
 • Localization QC Coordinator 
 • Localization Project Manager
 • Script QC Assistant
 • Copy Editor – Arabic
 • Senior English Officer 

Yukarıda gösterilen işlerin her biri, farklı yetenekler gerektirmektedir. Bu nedenle TRT adı altında çalışmak isteyen bireylerin kendi alanlarına uygun pozisyonlara başvuru yapması bi hayli mühimdir.

Yukarıda da altı çizildiği gibi bazı iş pozisyonları için yabancı dil şartı bulunmaktadır. Şartları yerine getiremeyen başvurular geçersiz olarak kabul edilmektedir. Bu konuları dikkate alarak başvuru formlarının doldurulması gerekmektedir.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu