Sağlık

Travocort Krem Ne İşe Yarar?

Travocort Krem Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Travocort Krem Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Travocort Krem Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Travocort Krem Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin sürekli olarak sorulan sorularından birisi olan travocort krem ne işe yarar sorusu araştırma konusu olmuştur. İlacın aktif bileşenleri, izokonazol nitrat ve diflorokodon valerattır. TRAVOCORT Krem, ciltte kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmaya neden olabilecek kimyasalların etkilerini azaltan ve mantarların cilde yayılmasını engelleyen bir kremdir. TRAVOCORT, Sporcunun ayağı (Sporcunun ayağı), El mantarı (Sporcunun ayağı), Tırnak mantarı (Sporcunun ayağı), halka şeklindeki iltihaplanma, kaşıntı, kızarıklık ve kabarma lezyonları, en sık boyun, vücut, kollar ve bacaklarda, enteresan vücut mantarı Erkek yahut kadın dış üreme organlarında, testislerde, koltuk altlarında, özellikle göğüs altlarında, kahverengi yahut açık pembe, koyu renkli, ince deri şeklinde görülmektedir. Deri hastalıkları; dış çevre ile temas sonucu bir araya gelen iltihaplı deri mantarlardır.

Orta astım yahut saman nezlesi olan bireylerde yanaklarda, bebeklerde ve çocuklarda ve hatta bazı durumlarda vücutta ve kollarda kırmızı deri tahrişi görülür. Atopik dermatitte; kepeklenme, kepeklenme ile iltihaplanan cilt hastalıklarının kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmasını hızla azaltarak mantar lezyonlarının iyileşme sürecini hızlandırır ve saç bölgesinin çok fazla ter salgıladığı saç bölgesi rengindeki değişiklikler ve gres. Derideki yüzeysel mikozu tedavi eder. Dermatofitler ve mayalar, maya benzeri mantar ve küflerin bunun yanında yaygın saçkıran ve eriteme neden olan organizmalara karşı etkilidir. Difloroprogesteron valerat, iltihaplı deri ve alerjik derideki iltihabı engelleyebilir ve kaşıntı, yanma ve ağrı gibi semptomları hafifletebilir. Kremin aktif bileşenleri, izokonazol nitrat ve difluprogesteron valerattır. İlacın yardımcı maddeleri beyaz ve yumuşak parafin, sıvı parafin, setearil alkol, polisorbat 60, sorbitan stearat, disodyum etilendiamintetraasetik asit ve saflaştırılmış sudur.

Travocort krem kullanılmadan önce bilinmesi gerekenler çok fazla sorulmaktadır. Bu kremi kullanmadan önce lütfen doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (vitaminler ve bitkisel takviyeler gibi), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut durumlar (hamilelik, ulaşan ameliyat yahut ameliyat gibi) ile ilgili bilgi vermeniz gereklidir. Bazı koşullar sizi ilaçların yan etkilerine karşı daha hassas hale getirebilir. Kremi uygulamak için doktorun talimatlarını izleyin yahut ürün broşüründeki talimatları izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse yahut kötüleşirse lütfen doktorunuza bildirin.

Bu ilaç harici kullanım içindir ve yalnızca cilt üzerinde kullanılabilir. Bu krem ​​doğmamış çocuğa zarar verebilir. Bu kremin uzun süreli kullanımı organlara zarar verecektir. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, iltihaplı yahut güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın. Lütfen bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın. Ayrıca doktor gözetiminde olmadığı sürece tedavi alanında başka ürünler kullanmaktan kaçınınız. Bu kremin göz, ağız, burun ve kulakla temasından kaçının. Krem bu bölge harici birine farkında olmadan temas etmiş olursa, hemen bol su ile yıkamanız tavsiye edilmektedir.

Travocort krem nasıl kullanılır sualinin yanıtı şu şekil verilmektedir. Bu kremi doktorunuzun tavsiye ettiği biçimde kullanın. Kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Ardından uygulama yapılacak bölgeye ince bir tabaka krem ​​sürün ve nazikçe silin. Enfekte bölge iyileştikten sonra son iki hafta içinde bu kremi kullanmayı bırakmalısınız. Bu kremi günde iki kez kullanın.

Muadil ilaçlar için genelde uzman doktor aracılığıyla reçete etmiş olduğu ilaç bulunamadığı zaman yahut reçete edilen ilacın yan etkileri gözlemlendiği zaman kullanılmaktadır. Muadil ilaçların etken ettiği maddeler de aynı olabilmektedir. Veya etken olan maddeleri farklı bile olsa aynı hastalık nasıl tedavi edileceği için de kullanılır. Bundan dolayı muadil ilaçlar kullanmadan önce her hangi bir sakınca söz konusu edilememelidir.  Lakin muadil ilaçları içinde bulunmakta olan maddeler değişiklik da gösterileceği için muadil ilaçların yan etkileri de değişiklik gösterebilir. Bu neden dolayı muadil ilaçlar kullanılmadan önce kesinlikle uzman doktora danışılmalı ve sorulması gerekmektedir. Pek çok ilacın muadili bulunabilmektedir. Travocort Krem muadili ilaçlar ise şu biçimde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu