Başvurular

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları

İçerik gizle
1Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları

1.1Trabzon B. B. Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

1.1.1Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu
1.1.2Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı
1.1.3Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Faaliyetleri

1.1.3.1Trabzon Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları;

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya sürdürmekte.

Sosyal yardımlaşma anlayışı ile yola çıka Trabzon Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin belediyecilik hizmetine örnek bir hizmet ile dar gelirli ailelerin yardımına koşuyor. Bu açıdan örnek belediye statüsünde bulunan Trabzon Belediyesi yardımlarını Ramazan ayından önce ve sonra devam edeceğini dile getirdi. Belediye Ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara erzak yardımı ve maddi yardımda yer alıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardımları erzak kolisi yardımın bunun yanında kart 61 uygulaması ile erzak kolisi yardımı, su faturası yardımı, sıcak yemek yardımı gibi birden fazla alanda sürdürmekte.

Trabzon B. B. Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, sorusu vatandaşların merak ettiği sorular içinde yer alıyor. Trabzon Belediyesi ihtiyaç sahibi, dar gelirli vatandaşlara yardım başvurusu yapmaları halinde gereksinimlerini gideriyor. Bu yardımlar içinde, şartlı eğitim yardımı başvurusu, gıda yardımı, aylık maddi yardım, elektrik – su faturası, sıcak yemek uygulamaları gibi yardımlar yer alıyor. Trabzon Belediyesi yardımlarından faydalanabilmek için yapılması gereken ilk kez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıt yaptırmaktır. Bunun yanında ikamet ettiğiniz mahallenin muhtarlığına başvuru yaparak muhtaçlık belgesi almanız ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunu bunun bunun yanında internet üzerinden de uygulayabilirsiniz. İlgili talep formu için buraya tıklamanız yeterli.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız zorunluluktur. Aksi takdirde yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır. İlk olarak belediyenin formu ve yardımı onaylaması gerekmektedir. Bu başvuruyu eksiksiz olarak doldurduktan sonra Belediyenin Sosyal Yardımlaşma birimi aracılığıyla vatandaşların forma girdikleri cep telefonu numarasına SMS gelmektedir. Belediye, Trabzon’un istisnasız 18 beldesine doğrudan kart 61 yardım kampanyası adı altında yürüterek; dar gelirli, ihtiyaç sahibi, engelli, kimsesiz ve muhtaç vatandaşlara yardım eli uzatmaktadır. Bu yardım kartı kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Bu bağlamda A,B,C,D grubu olarak dörde ayrılmaktadır. Bu yardım tutarları şu biçimdedir.

 • A sınıfı: 150 TL – 1 ve 2 kişi için
 • B sınıfı: 200 TL – 3 ve 4 kişi için
 • C sınıfı: 250 TL – 5 ve 6 kişi için
 • D sınıfı: 300 TL – 7 ve üzeri kişi için gıda kolisi yardımını oluşturur.
kart 61

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı ve gıda kolisi yardımlarını dar gelirli ailelere yönelik yardımlarını sürdürüyor. Belediye koronavirüs (kovid-19) sebebiyle yaptığı yardımlarda 20 bin adet temizlik ve gıda paketi ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başardı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Faaliyetleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Faaliyetleri bir çok alanda sürdürmekte. Maddi durumu uygun olmayan aileleri tespit ederek veya başvurularını değerlendirerek yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yukarıda bulunan yardımlar dışında belediye ev bakım hizmeti adı altında yatalak, engelli ve yaşlı vatandaşların da yardımına koşuyor. Belirli aralıkla yapılan bu yardımlar talep, ihbar ışığında gerçekleştirilebiliyor. Bu evde bakım hizmetinin bunun yanında aynı vatandaşların evlerindeki eksik eşyalar da tamamlanıyor. Belediye, vatandaşların yaptığı bağışları da yine bu ihtiyaç sahibi bireylere uygun görülmesi halinde kapılarına kadar bırakıyor.

Bunların yanı Trabzon Belediyesi yardımlarını öğrencilere de yapmayı ihmal etmiyor. Her yıl eğitim öğretim yılı başlarında bu öğrenciler tüm kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçları gideriliyor. En son medikal cihaz yardımı ve ilaç yardımı da yine belediyenin alakalı kurumlar aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor.

trabzon belediyesi yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları;

 • TRA – Mek Koordinatörlüğü
 • Evde Temizlik Hizmeti
 • Engelsiz Yaşam
 • Aile, Çocuk ve Kadın Danışma Merkezi
 • Kart 61
 • Yaşlı Destek Hattı
 • İki öğün sıcak Yemek Yardımı
 • Evde Bakım Hizmeti
 • Kıyafet Yardımı
 • Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
 • Su İndirim Hizmeti
 • Medikal Cihaz ve Ürün Yardımı

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu