Gündem

TOYOTA COROLLA 2023 FIYATLARI, TEKNIK ÖZELLIKLERI VE UZMAN YORUMLARI GÜNCEL

TOYOTA COROLLA 2022 FIYATLARI, TEKNIK ÖZELLIKLERI VE UZMAN YORUMLARI GÜNCEL, araba bilgisi bölümünde TOYOTA COROLLA 2022 FIYATLARI, TEKNIK ÖZELLIKLERI VE UZMAN YORUMLARI ile ilgili bilgi aktaracağız. TOYOTA COROLLA 2022 FIYATLARI, TEKNIK ÖZELLIKLERI VE UZMAN YORUMLARI ile merak edilen tüm ayrıntılar yazımızda..

TOYOTA COROLLA 2022 FIYATLARI, TEKNIK ÖZELLIKLERI VE UZMAN YORUMLARI

Yılın en dikkat çeken sedan otomobillerinden birisi olan Corolla 2022 senesinde da yok satmaya sürdürmekte. Bilhassa farklı donanım düzeylerine sahip bir çok modele sahip olan Corolla, dikkat çeken fiyatlarla da ilgi görmeye sürdürmektedir. Bu yazımızda 2022 Corolla modeliyle alakalı merak ettiğiniz her şeyi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. İşte, detaylar…

Toyota Corolla LPG Ne Kadar Yakar?

Türkiye’de satışa sunulan modeller içinde LPG’ye en uyumlu modellerin başında gelen Toyota Corolla, 100 km’de hemen hemen 7 litre LPG yakmaktadır. Bilhassa 2015 ve 2019 yılları içinde çıkarılan modellerde Landi Renzo LPG bu araca en uyumlu markadır. 2020 ve sonrasında piyasaya sürülen yeni kasa Toyota Corolla modellerinde ise 1.5 litre motor özelliği mevcuttur. Bu motorlarda LPG taktırmanıza gerek yoktur. Çünkü 2020, 2021 ve 2022 Toyota Corolla modeli 100 km’de hemen hemen 5,5 litre yakıt tüketmektedir.

Toyota Corolla Dizel 100 Km’de Ne Kadar Yakar?

2020 senesinden bu yana Corolla modelleri Hybrid ve Benzinli olarak satışa sunulmuş olup aracın dizel yakıt tüketimine sahip modelleri satıştan kaldırılmıştır. 2019 ve öncesinde çıkartılan dizel Corolla modellerinde ise şehir içinde 6 litre, şehir dışında 4 litre, karma olarak da 5 litre yakıt tüketmektedir. Yeni nesil Corolla modelleri benzinli olmalarına karşın sedan grubunda yakıt tüketimi en düşük modellerden biri olarak göze çarpmaktadır. 2022 Corolla modeli 100 km’de hemen hemen 5,5 litre yakıt tüketmektedir.

Yeni Corolla Benzin Deposu Kaç Litre?
Yeni Corolla benzinli versiyonlarda 50 litrelik bir yakıt deposuna sahiptir. Hybrid versiyonlarda ise 43 litre büyüklüğüne sahip bir yakıt deposu bulunmaktadır.

2022 Corolla Dizel Modeli Var mı?
2022 senesinde Toyota Corolla modeli benzinli ve Hybrid seçenekleriyle satışa sunulacak olup aracın dizel motorluları artık üretilmemektedir. Bilhassa yeni nesi 1.5 motorlarda benzinli olarak sunulan yakıt tüketimi son derece düşük olduğu için ne dizel yakıta ne de LPG sistemine gerek yoktur.

Toyota Corolla 2022 İç Dizayn Bilhassari
Yaptığımız test sürüşlerinde şunu rahatlıkla aktarabiliriz ki araç konfor yönünden son derece rahat ve geniş bir iç mekana sahiptir. On konsol son derece şık bir biçimde dizayn edilmiştir. Yeni nesil BMW tarzı ekranların kullanılması aracı teknoloji yönünden daha da güzel göstermeye başlamıştır. Dinamik iç yapısı ve üst düzey yol tutuşuyla dikkatleri üzerine çeken bu aracın tek dezavantajı motor performansının rakiplerine göre bir tık altta olmasıdır. Araç her zamanki gibi hantal ve performans açsından ağır bir araçtır.

Toyota Corolla 2022 Fiyat Listesi

 • 2022 Corolla 1.5 Vision 6 İleri Manuel Vites 125 PS: 481.900
 • 2022 Corolla 1.5 Vision Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 499.750
 • 2022 Corolla 1.5 Dream 6 İleri Manuel Vites 125 PS: 568.350
 • 2022 Corolla 1.5 Dream Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 584.600
 • 2022 Corolla 1.5 Flame 6 İleri Manuel Vites 125 PS: 588.200
 • 2022 Corolla 1.5 Flame Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 609.150
 • 2022 Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 615.350
 • 2022 Corolla 1.5 Passion X-Pack Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 661.550

2022 Toyota Corolla Paket Sıralaması

 • 1.5 Vision manuel vites başlangıç paketi
 • 1.5 Vision Multidrive S otomatik vites
 • 1.5 Dream manuel vites
 • 1.5 Dream Multidrive S otomatik vites
 • 1.5 Flame manuel vites
 • 1.5 Flame Multidrive S otomatik vites
 • 1.5 Flame X-Pack Multidrive S otomatik vites
 • 1.5 Passion X-Pack Multidrive S otomatik vites en üst paketi

 NOT: Toyota Corolla Multidrive S, Corolla modelinin otomatik versiyonlarına verilen isimdir. Multidrive S yazan modeller otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır. 

Toyota Corolla 1.5 Benzinli Yakıt Tüketimi

2022 Corolla 1.5 litre benzinli olarak satışa sunulmaktadır. Bu araç 100 km’de şehir içinde 5,8, şehirleriçinde 5 litre ve karma olarak da 5,4 litre yakıt tüketimine sahiptir. Araç yakıt tasarrufunda son derece iyi bir modeldir. Kesinlikle LPG istemeyen bir araçtır. Yakıt tüketimi yönünden en tatmin kalım yapacağınız araçların başında gelmektedir.

Toyota Corolla 2022 Kullanıcı Yorumları

Yaman Adıyaman
Daha önce kullandığım 2015 Corolla 1.33 Life modelinden sonra bu aracı aldım. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki aracı satışa koyduğunuz gün satıyorsunuz. İkincisi de 6 yıl boyunca hiç tamirciye gitmedim. O kadar sorunsuz bir araç ki anlatamam. Eski aracım LPG’liydi. Yeni Corolla modeline LPG taktırmanıza gerek yok. Neredeyse LPG’li bir araç kadar yakıyor. Aracın tek sorunu performansının iyi olmamasıdır. Daha önceki modele göre bir tık daha iyi; fakat yüksek beklentisi olanlar bu araca bulaşmasın. Benim gibi konfor, güvenlik, yol tutuş ve sanayi yüzü görmeyen bir araç arıyorsanız kesinlikle önerebilirim.

Emirhan İnan
1.4 turbo benzinli Opel Astra otomatik sedandan bu araca geçtim. İlk başta olağanüstü derecede moralim bozuldu. Astra’da gördüğüm performansın fakat bu araçta yarısı vardı. 140 beygirlik 200 torkluk bir araçtan 115 beygirlik bir araca binince afallıyorsunuz. Zamanla araca alıştım. Astra’da yaptığım hızı bu araçta yapmıyorum. Aracın yakıt tüketimi, iç konforu son derece güzel. Performans dışında aracın geri kalan tüm özelliklerinden tatminum. Yeni aracım 2022 Corolla Dream otomatik vites modelidir. Gayet geniş bir iç mekâna sahip. Arka koltuklarda oturanlar uzun yolda istedikleri gibi hareket edebilecekleri bir alanda oturuyorlar.

Görkem Yıldırım
2020 senesinde Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S modelini satın aldım. Hem fiyat yönünden hem de sunduğu teknoloji yönünden alınabilecek en önemli modellerden biridir. Son derece sağlam ve güvenilir bir araçtır. Aracımdan son derece tatminum. Sunroof özelliği de son derece kullanışlı. Araç dolu bir model olduğu için keyifli bir sürüş yaşattırıyor. Bilhassa yaz tatilinde uzun yollarda kullanırken hiç yormuyor. Ayrıca araç değer kaybı da yaşatmıyor. Bu açıdan da ikinci el piyasasında her zaman değerinde alıcı bulabiliyorsunuz. Aracın tek dezavantajı performansı olarak görülebilir. O da önemsediğim bir şey değil. Daha çok donanıma önem veriyorum. Ayrıca sorunsuz bir biçimde hiç sanayi yüzü göstermemesi de müthiş bir şey bence.

Toyota Corolla 1.5 Vision Yorum
Aracın en boş paketidir. Corolla modelinin tüm versiyonlarında motor güç ve performansı aynıdır. Değişiklikler tamamen donanımsal özellikler yönünden değişmektedir. Bu modelde de 125 beygir ve 153 tork özelliğine sahip bir motor bulunmaktadır. Donanım yönünden çok fazla beklentiniz yoksa Vision paketini alabilirsiniz. Hem manuel hem de otomatik olarak satın alınabilmektedir.

Toyota Corolla 1.5 Dream Yorum
Bu donanım paketi 1.5 4X2 6 İleri Düz Vites özelliğine sahip 125 beygir ve 153 tork özelliğini barındıran bir motor ile satışa sunulmaktadır. En altın bir üst paketidir. Donanım yönünden Vision modelinden daha iyi olduğunu aktarabiliriz. 6 ileri düze şanzımanla satışa sunulan bu model konfor yönünden rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir. Çift Bölgeli Otomatik Klima, Dijital hız göstergesi, geri görüş monitörü, Direksiyondan kumandalı multimedya sistemi, 7″ renkli TFT ekran, Direksiyondan kumandalı telefon ve müzik bağlantısı, Akıllı Telefon Entegrasyonu gibi standart donanımlara sahiptir.

Toyota Corolla 1.5 Dream Multidrive S Yorum
Aracın en alt paketinin bir üst versiyonudur. 6 ileri otomatik şanzıman özelliğine sahiptir. Corolla 2022 modelinin en fazla tercih edilen paketidir. Konfor ve güvenlik yönünden son derece iyi olması ve otomatik şanzımanla alınabilecek en iyi, en uygun fiyat aralıkları otomobil olması yönünden tercih edilmektedir. Biz de özellikle test sürüşlerinde fiyat performans yönünden bu paketi beğendik.

Toyota Corolla 1.5 Flame Yorum
1.5 4X2 6 İleri Düz Vites şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır.  En üstün bir alt paketidir. Donanım yönünden Sunroof dışında bir çok özellik standart olarak bulunmaktadır. 381.900 TL’den satışa sunulan bu model, konfor ve donanım beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilecek bir araçtır. Bilhassa uzun yolda keyifli bir sürüş istiyorsanız bu donanım paketini satın alabilirsiniz.

Toyota Corolla 1.5 Flame Multidrive S Yorum
Corolla’nın en önemli paketlerinden biridir. Otomatik vites seçeneğine sahip bu model donanım yönünden da epey zengin bir araçtır. Ayrıca opsiyonel olarak da alınabilecek Sunroof özelliği bulunmaktadır. Araçta 7 inç renkli multimedya ekranı gibi bir çok teknolojik donanım ve üst düzey bir güvenlik özelliği bulunmaktadır.

Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S Yorum
Elektrikli açılabilir Sunroof, Adaptif hız sabitleme Sistemi, akıllı şerit takip sistemi, 17″ alüminyum karışımlı jantlar, otomatik yanan uzun farlar gibi son derece önemli özellikler bulunmaktadır. Konfor ve sürüş keyfi yönünden son derece iyi olan bu paket tam otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır. Aracın 2022 fiyatı 335.350 TL olarak belirlenmiştir. Son derece başarılı bir araçtır. Gözünüz kapalı bu modeli tercih edebilirsiniz.

Corolla 1.5 Passion X-Pack Multidrive S Yorum
2022 Corolla modelinin en üst paketidir. Otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulan bu modelde 123 beygirlik bir motor ve 153 tork özelliği bulunmaktadır. 12,1 saniyede 0’dan 100’e çıkan bu modelin maksimum hızı saatte 190 km’dir. 5,5 litrelik bir karma yakıt tüketimine sahip olan bu araç yalnızca benzinli ve hibrit olarak satışa sunulmakta olup dizel modelleri bulunmamaktadır.
Bu pakette tüm hızlarda kullanılabilen Adaptif hız sabitleme sistemi, akıllı şerit takip sistemi, 17 inç alüminyum çift renk işlenmiş yüzeyli jantlar, siyah veya bej seçenekli deri kumaşlı koltuklar önemli özellikleri içindedır.

2022 Toyota Corolla Donanım Bilhassari

 • Elektrikli açılabilir Sunroof
 •  Akıllı Telefon Entegrasyonu (Apple CarPlay& Android Auto)
 •  17″ alüminyum karışımlı jantlar
 •  Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (Tüm Hızlarda)
 • 17″ alüminyum karışımlı jantlar
 • Ön Cama Yansıtmalı Renkli Gösterge Ekranı
 • Kablosuz şarj ünitesi, Elektronik park freni
 • 3 boyut efektli 7″ renkli TFT ekranı
 • Çift Bölgeli Otomatik Klima
 • Anahtarsız çalıştırma sistemi
 • 8 inç multimedya ekranı
 • Karartılmış arka ve arka yan camlar
 • Akıllı giriş ve çalıştırma sistemi
 • Ön ve arka park sensörleri ve geri görüş kamerası
 • Yokuş Kalkış Destek Sistemi

 Yeni 2022 Toyota Corolla’nın En Çok Tutulan Modeli Hangisidir?
Araç ülkemizde Egea modelinden sonra en fazla tercih edilen sedan araçlardan biri olarak piyasada bulunmaktadır. Bu aracın tüm versiyonları standart güvenlik donanımlarına sahiptir. Bilhassa 1.5 Vision manuel vitesli model Corolla’nın en fazla satılan modelidir. Lakin aracın en fazla tercih edilen versiyonu ise 1.5 Dream otomatik vitesli modelidir. Eğer bütçeniz varsa Flame Multidrive S otomatik vites aracı tercih edebilirsiniz. Çünkü en güzel donanımları sunan paketlerden biridir.
Corolla’nız varsa, en fazla maruz kaldığınız soru “Toyota Corolla kaç TL?” sorusudur. 381.900 TL’den satışa sunulan bu araç özellikle her zaman yeni gibi duran bu modelin takipçileri de çok olmaktadır. Bir önceki yılda 33 bin civarında bir satış sayısına ulaşan bu model yeni yılda da en fazla satılan sedan modellerinden biri olmaya sürdürmektedir. Sedan kategorisinde Egea modelini bir kenara bırakırsak, yılın en ucuz sedan modelidir, en uygun fiyata alabileceğiniz ikinci araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu