Müşteri Hizmetleri

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Tofaş

Türk sanayi devi Tofaş, 1968 senesinde Koç Topluluğu aracılığıyla kurulmuştur. Merhum Vehbi Koç’un temellerini atmış olduğu Tofaş, bir Türk otomotiv şirketidir. Şirketin adı Türkiye Otomobil Fabrikaları Anonim Şirketi’nin kısaltması olan TOFAŞ olarak belirlenmiştir.

Şirkete eşit oranlarda Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles ortaktır. Şirket şu an Türkiye’nin en büyük 3. Sanayi kuruluşudur. Yılda toplam 450 bin araçlık üretim kapasitesi olan şirkette 10 bini aşkın kişi istihdam edilmektedir.

Türk Otomotiv Şirketi

Murat 124 ile 1971’de seri üretime başlayan Tofaş, ardından Tempra, Tipo, Uno, Palio, Albea gibi modelleri de üretti. Lakin en büyük ilgiyi ürettiği kuş serisi ile yakalamıştır. Bu seride en fazla 2002 senesinde üretim yapılmıştır. Bu seri ile Türkiye’nin en fazla üretilen ve kullanılan binek otomobili olma unvanını kazanmıştır. Yarı özerk bir fabrika olan Tofaş şu an ise otomotiv sanayi alanında daha öne çıkmaktadır.

Tofaş’ın Bursa’da bulunan üretim fabrikası, Fiat’ı n dünya çapındaki 3 stratejik üretim noktasından biri olma özelliğine sahiptir. Bu fabrikada Fiat Linea, Egea otomobiller üretimi sağlanmaktadır. Minicargo projesi kapsamı içinde Fiat, Citroen, Peugeout markalarına ait otomobillerin üretimleri yapılmaktadır. Ayrıca yeni Doblo projesi kapsamı içinde ise Fiat, Opel, Vauxhall ile RAM markalarının otomobilleri de üretimi sağlanmaktadır.

Ar-Ge Çalışmaları

Hem yaptığı üretim ile hem de ihracat hacmi ile Türk ekonomisine bi hayli mühim katkılarda bulunan Tofaş, başarılı Ar-Ge çalışmaları ile de göze çarpmaktadır. Hatta son 10 yılda otomotiv sektöründe yapılan yatırımların yüzde 30’u Tofaş grubuna aittir.

Ar-Ge çalışmalarına bi hayli önem veren Tofaş, teknolojiyi hem üretmekte hem de uygulamaktadır. Geleceğe yönelik adımları ise şimdiden atarak çalışmalarına başlamıştır.

Tofaş Bayileri

Tofaş’ın yurdumuzda bulunan bayilikleri ve müşteri ağı bi hayli geniştir. Sıfır araçlar ve ikinci el araçların satışının bunun yanında satış sonrası hizmetler d3esunulamakatdır. Bakım onarım ve yedek parça hizmet ağı da bi hayli iyi düzeydedir. Şu anda Tofaş2ın bayi sayısı yüze yakındır. Servis hizmetleri hususundaki hizmet ağı ise yüzü aşkındır.

Şirket, yurt içinde 147, yurtdışında ise 20 tedarikçiden malzemeler elde etmektedir. Tedarikçi ve hizmet alınanların sayısı ise 2 bini geçmektedir. Bunun yanında Türk sanayisinin gelişimine de destek olunmaya çalışılmaktadır. Lakin motor ve şanzıman parçaları halen yurtdışında üretimi sağlanmaktadır. Yine de araçların yüzde 70’inin yerli üretim olduğunu söylemek olabilecekdür. Şirketin planları içinde dışa bağımlılığı azaltmak ilk sırada bulunmaktadır.

Tofaş’ın çağrı merkezi telefon numarası, genel merkezinin telefon numarası, faks numarası ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden Tofaş ile iletişime geçerek yaşamış olduğunuz poblemleri iletebilir bunun bunun yanında ürünler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yorumlar bölümünden Tofaş ile ilgiliki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0 850 315 03 15

Tofaş Telefon Numarası
0212 275 33 90

Tofaş Faks Numarası
0212 275 39 88

Tofaş Adres
Büyükdere Cad. No: 145 Tofaş Han 34394 Zincirlikuyu/İstanbul

Arama Kelimeleri: tofaş çağrı merkezi, tofaş iletişim, tofaş telefon numarası, tofaş irtibat tel, tofaş şikayetvar, tofaş şikayet hattı, tofaş mail adresi, tofaş hararet sorunu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu