Müşteri Hizmetleri

TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası yazımızın detayları..

TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) sermayesinin tamamı devlete ait olmak üzere 1938 senesinde kurulmuştur. TMO’nun merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na tabi bir kuruluştur. Türkiye’nin birden çok bölgesinde tesisli personelleri bulunmaktadır. Ayrıca yoğun alım dönemlerinde geçici alım merkezleri kurulmakta bu sayede Türkiye’de tarım faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

TMO’nun kuruluşu eski zamanlarda zaruret sonucu olmuştur. 1. Dünya savaşından sonra büyük bir darbe alan sanayileşme akımı yerini yeniden tarıma devretmiştir. Devletler tarım faaliyetlerine ağırlık vererek dünya üretim payında en büyük halkayı elde etmek için çabalamışlardır. Bunun neticesinde özellikle buğday gibi gıdalarda üretim artmış ve buğday stokları başlamıştır. Bunun neticesinde fiyat aralıkların düşmesi sonucu dış piyasada rekabet artmış ve buğday fiyat aralıkları iyice düşmüştür. Bu durumda ciddi krizlere neden olmuştur. Bu gelişme üzerine hükümet buğday alımı ve depolanması için Ziraat Bankası’nı görevlendirmiştir. 2. Dünya Savaşının belirtilerinin ortaya çıkması sonucu da zaruret ışığında TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) kurulmuştur. İlk zamanlar yalnızca buğday alım ve depolama işlerini yaparken günümüzde birden çok gıdada alım işlemlerini yapmaktadır. Bunun yanında TMO üretim devamlılığı sağlayarak tüketicilere uygun fiyattan ürünlerin ulaşmasına büyük katkı  sağlamaktadır.

TMO’nun merkezi Ankara’da bulunmaktadır. TMO’nun merkezinin ve tüm şubelerinin telefon numaraları, faks numaraları ve adreslerine cagrimerkezimiz.com’dan varabilirsiniz. Bu numaradan arayarak aklınıza takılan soruları sorabilir; istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

TMO Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri
+ 90 (0312) 416 30 00

Genel Müdürlük

Adres
Milli Müdafaa Caddesi No:18 06420 Bakanlıklar-Çankaya/ANKARA

Faks
+ 90 (0312) 416 34 00  (5 Hat)

TMO Genel Müdürlüğü Birim Telefon Numaraları Ve E-Posta Adresleri
Tıklayınız

TMO Şube Ve Ajans Müdürlüklerinin Adres, Telefon-Faks Numaraları İle E-Posta Adresleri
Tıklayınız

TMO Genel Müdürlüğü Kep Adresi Listesi
Tıklayınız

Arama Kelimeleri: TMO iletişim bilgileri, TMO telefon no, TMO irtibat tel, TMO canlı destek, TMO müşteri temsilcisi, TMO şikayet hattı, TMO müşteri hizmetleri, TMO tüketici iletişim hattı, TMO şubeleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu