Başvurular

TİHEK Memur Olarak 16 Uzman Yardımcısı Alacak 2022

TİHEK Memur Olarak 16 Uzman Yardımcısı Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde TİHEK Memur Olarak 16 Uzman Yardımcısı Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. TİHEK Memur Olarak 16 Uzman Yardımcısı Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TİHEK Memur Olarak 16 Uzman Yardımcısı Alacak

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) 16 Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Memur alımı KPSS şartıyla alım yapılacak olup, kurum kendi adı altında sözlü ve yazılı sınav da düzenleyecek. Adaylar İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı olarak görev yapacaklar.

Başvuru Şartları

Başvuru şartları içinde KPSS’den ve YDS’den minimum 70 puan alma koşulu yer alıyor. Adayların isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru formunu doldurmaları ve e-devlet üzerinden ikametgah, adli sicil kaydı gibi kayıtlarını çıkartmaları gerekiyor. Ayrıca KPSS ve YDS sonuçlarının da başvuru evraklarına eklenmesi gerekiyor. Adaylar en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak olup yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre değerlendirilecekler.

Özel Şartlar

Adayların Hukuk Lisans programından mezun olmaları şartı aranıyor. TİHEK işçi alımı şartları için uygun olan 320 aday çağrılacak ve uygun olan 16 adayın işe alımı yaşanacak. Adayların 35 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Ayrıca üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk fakültelerinden mezun adayların başvuru yapmaları gerekiyor.

Sınav Tarihi ve Yeri

Adaylar yazılı ve sözlü sınav şeklinde sınava tabi tutulacaklar. Yazılı sınavı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yapacaktır. Sözlü sınavı ise Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu yapacaktır. Başvurular 27 Aralık 2021 ve 14 Ocak 2022 tarihleri içinde alınacaktır.

Adayların sınava giriş bilgileri en geç 28 Ocak 2022 tarihine kadar http://aybu.edu.tr/hukuk adresinden açıklanacaktır. Yazılı sınav 30 Ocak 2022, tarihinde yapılacaktır. Kamu TİHEK yazılı sınav sonuçları bilgisi verildiğında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu